Botswana Grot
Gcwihaba caves
24 °C binnen, het hele jaar.
Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30
De afdaling
De ingang, op 942 m.
Het echte reliëf boven Gcwihaba caves, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
942m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
24°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
Binnen en buiten
24 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 24 °C, in januari en in augustus. In oktober loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 37 °C, 13 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van augustus tot mei. Het regent het meest van december tot maart: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 33°21°Jan
- 32°20°Feb
- 32°20°Mrt
- 31°17°Apr
- 29°12°Mei
- 26°10°Jun
- 26°8°Jul
- 30°11°Aug
- 34°16°Sep
- 37°20°Okt
- 36°22°Nov
- 34°22°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Botswana
Gcwihaba caves (grot) ligt in Botswana. De ingang ligt op 942 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Maun International Airport (MUB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 53 km hemelsbreedAutohuur in MaunDiscover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Gomoti River voert het meeste water van januari tot februari.
De Gomoti River voert hier gemiddeld ongeveer 1,5 m³/s. Hij voert het meeste water van januari tot februari. Hij voert het minste water van mei tot november.
- 5,4 m³/sJan
- 5,4 m³/sFeb
- 4,1 m³/sMrt
- 2,1 m³/sApr
- 0,9 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,5 m³/sJul
- 0,5 m³/sAug
- 0,5 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 1,3 m³/sNov
- 3,4 m³/sDec
Van ongeveer 0,52 m³/s in de laagste maand tot 5,4 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 2.628 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 2campings binnen 8 kmBlack Pool BOGA, Tawana Lodge
- 2hotels en pensions binnen 8 kmRraDinare, Starling Lodge
- andere grotingangen binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- parkeerplaatsen binnen 2 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 33 | 32 | 32 | 31 | 29 | 26 | 26 | 30 | 34 | 37 | 36 | 34 |
| Middag | 33 | 32 | 32 | 31 | 29 | 26 | 26 | 30 | 34 | 37 | 36 | 34 |
| Nacht | 21 | 20 | 20 | 17 | 12 | 10 | 8 | 11 | 16 | 20 | 22 | 22 |
| Regen (mm) | 130 | 104 | 75 | 27 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 14 | 51 | 106 |
| Regendagen | 20 | 17 | 13 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 10 | 17 |
| Zonuren/dag | 8,8 | 8,4 | 8,5 | 9,4 | 10,3 | 9,9 | 10,1 | 10,4 | 10,4 | 10,1 | 8,8 | 8,4 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 33 | 33 | 21 | 130 | 8,8 |
| Feb | 32 | 32 | 20 | 104 | 8,4 |
| Mrt | 32 | 32 | 20 | 75 | 8,5 |
| Apr | 31 | 31 | 17 | 27 | 9,4 |
| Mei | 29 | 29 | 12 | 2 | 10,3 |
| Jun | 26 | 26 | 10 | 2 | 9,9 |
| Jul | 26 | 26 | 8 | 0 | 10,1 |
| Aug | 30 | 30 | 11 | 0 | 10,4 |
| Sep | 34 | 34 | 16 | 2 | 10,4 |
| Okt | 37 | 37 | 20 | 14 | 10,1 |
| Nov | 36 | 36 | 22 | 51 | 8,8 |
| Dec | 34 | 34 | 22 | 106 | 8,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (942 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 66% | 92% | 84% | 65% | — | — | — | — | — | 2% | 165% | 163% |
| 2021 | 439% | 207% | 60% | 40% | — | — | — | — | — | 187% | 53% | 83% |
| 2022 | 104% | 6% | 278% | 182% | — | — | — | — | — | 91% | 95% | 91% |
| 2023 | 49% | 130% | 96% | 6% | — | — | — | — | — | 32% | 53% | 85% |
| 2024 | 141% | 10% | 44% | 127% | — | — | — | — | — | 54% | 121% | 121% |
| 2025 | 153% | 190% | 38% | 222% | — | — | — | — | — | 29% | 243% | 198% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q29905437) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.