Volksrepubliek China Grot
Thousand Buddhas Cliff
18 °C binnen, het hele jaar.
Reinhold Möller Ermell · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 418 m.
Het echte reliëf boven Thousand Buddhas Cliff, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
418m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
18°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
307m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
18 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 18 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 32 °C, 14 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van mei tot september. Het regent het meest van juni tot september: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 11°1°Jan
- 14°4°Feb
- 20°9°Mrt
- 25°14°Apr
- 29°18°Mei
- 31°21°Jun
- 32°23°Jul
- 31°23°Aug
- 27°19°Sep
- 22°14°Okt
- 18°9°Nov
- 12°3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Volksrepubliek China
Thousand Buddhas Cliff (grot) ligt in Volksrepubliek China. De ingang ligt op 418 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Yanchengdichtstbijzijnde plaats · 2,5 km hemelsbreed
- 老成昆铁路青衣江大桥观景台dichtstbijzijnd uitzichtpunt · 2,1 km van de ingang
- Leshan Airport (LSG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreed
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De de rivier voert het meeste water van augustus tot september.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 340 m³/s. Hij voert het meeste water van augustus tot september. Hij voert het minste water van december tot april.
- 66 m³/sJan
- 68 m³/sFeb
- 110 m³/sMrt
- 185 m³/sApr
- 282 m³/sMei
- 407 m³/sJun
- 699 m³/sJul
- 953 m³/sAug
- 884 m³/sSep
- 586 m³/sOkt
- 265 m³/sNov
- 119 m³/sDec
Van ongeveer 66 m³/s in de laagste maand tot 953 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 12.602 km².
De Qingyi River van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1uitzichtpunten binnen 3 km老成昆铁路青衣江大桥观景台
- 1parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1bushaltes binnen 2 km
- 2hotels en pensions binnen 8 km国氏人文酒店
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
- andere grotingangen binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- campings binnen 8 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Yancheng2,5 km hemelsbreed
- Suishan17 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Thousand Buddhas Cliff te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 11 | 14 | 20 | 25 | 29 | 31 | 32 | 31 | 27 | 22 | 18 | 12 |
| Middag | 11 | 14 | 20 | 25 | 29 | 31 | 32 | 31 | 27 | 22 | 18 | 12 |
| Nacht | 1 | 4 | 9 | 14 | 18 | 21 | 23 | 23 | 19 | 14 | 9 | 3 |
| Regen (mm) | 14 | 18 | 42 | 77 | 112 | 153 | 262 | 273 | 142 | 69 | 29 | 14 |
| Regendagen | 4 | 6 | 10 | 14 | 17 | 19 | 22 | 22 | 20 | 16 | 7 | 4 |
| Zonuren/dag | 2,4 | 2,2 | 2,4 | 3,3 | 3,1 | 2,6 | 3,2 | 3,3 | 1,2 | 1,0 | 1,8 | 2,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 11 | 11 | 1 | 14 | 2,4 |
| Feb | 14 | 14 | 4 | 18 | 2,2 |
| Mrt | 20 | 20 | 9 | 42 | 2,4 |
| Apr | 25 | 25 | 14 | 77 | 3,3 |
| Mei | 29 | 29 | 18 | 112 | 3,1 |
| Jun | 31 | 31 | 21 | 153 | 2,6 |
| Jul | 32 | 32 | 23 | 262 | 3,2 |
| Aug | 31 | 31 | 23 | 273 | 3,3 |
| Sep | 27 | 27 | 19 | 142 | 1,2 |
| Okt | 22 | 22 | 14 | 69 | 1,0 |
| Nov | 18 | 18 | 9 | 29 | 1,8 |
| Dec | 12 | 12 | 3 | 14 | 2,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (418 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 129% | 98% | 120% | 83% | 102% | 104% | 119% | 180% | 144% | 127% | 59% | 187% |
| 2021 | 171% | 140% | 94% | 106% | 146% | 92% | 105% | 156% | 178% | 104% | 98% | 110% |
| 2022 | 149% | 181% | 130% | 209% | 189% | 104% | 70% | 57% | 97% | 75% | 70% | 98% |
| 2023 | 64% | 110% | 155% | 125% | 88% | 40% | 107% | 128% | 111% | 118% | 126% | 11% |
| 2024 | 146% | 101% | 82% | 196% | 147% | 77% | 149% | 57% | 209% | 121% | 143% | 176% |
| 2025 | 199% | 230% | 137% | 114% | 116% | 112% | 86% | 169% | 144% | 125% | 110% | 52% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q21017454) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.


