Belize Grot
Actun Tunichil Muknal
26 °C binnen, het hele jaar.
Peter Andersen · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 110 m.
Het echte reliëf boven Actun Tunichil Muknal, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
110m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
26°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
246m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
30.135
Bezoekers per jaar
gepubliceerd (Wikidata)
Binnen en buiten
26 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 26 °C, in januari en in augustus. In april loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 33 °C, 7 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van februari tot november. Het regent het meest in juni en van september tot november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 26°19°Jan
- 28°20°Feb
- 30°20°Mrt
- 33°22°Apr
- 32°23°Mei
- 30°24°Jun
- 29°24°Jul
- 29°24°Aug
- 29°24°Sep
- 28°23°Okt
- 27°21°Nov
- 27°20°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Archeologische vindplaats in Belize
Actun Tunichil Muknal (grot) ligt in Belize. De ingang ligt op 110 m. Ze heeft een ondergrondse rivier, stalactieten en stalagmieten en meerdere ingangen en lange gangen. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Teakettle Villagedichtstbijzijnde plaats · 13 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 1.990 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Dangriga Airport (DGA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 69 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BZE (Belize City)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Roaring Creek voert het meeste water van september tot november.
De Roaring Creek voert hier gemiddeld ongeveer 3,4 m³/s. Hij voert het meeste water van september tot november. Hij voert het minste water van maart tot april.
- 3,3 m³/sJan
- 2,2 m³/sFeb
- 1,6 m³/sMrt
- 1,2 m³/sApr
- 2,1 m³/sMei
- 4,6 m³/sJun
- 4,6 m³/sJul
- 4,7 m³/sAug
- 5,3 m³/sSep
- 6,2 m³/sOkt
- 5,8 m³/sNov
- 4,4 m³/sDec
Van ongeveer 1,2 m³/s in de laagste maand tot 6,2 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 124 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 7andere grotingangen binnen 3 kmActun Tunichil Muknal Cave, Actun Kabal Cave, Laberinto de las Tarantulas Cave en nog 4
- 1parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1campings binnen 8 kmBarton Creek Outpost
- 2hotels en pensions binnen 8 kmJade Jungle Resort, Hidden Valley Inn
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Teakettle Village13 km hemelsbreed
- Unitedville13 km hemelsbreed
- Armenia13 km hemelsbreed
- Camelote14 km hemelsbreed
- San Antonio18 km hemelsbreed
- Roaring Creek18 km hemelsbreed
- Belmopan19 km hemelsbreed
- Esperanza20 km hemelsbreed
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 26 | 28 | 30 | 33 | 32 | 30 | 29 | 29 | 29 | 28 | 27 | 27 |
| Middag | 26 | 28 | 30 | 33 | 32 | 30 | 29 | 29 | 29 | 28 | 27 | 27 |
| Nacht | 19 | 20 | 20 | 22 | 23 | 24 | 24 | 24 | 24 | 23 | 21 | 20 |
| Regen (mm) | 110 | 66 | 58 | 40 | 126 | 240 | 174 | 197 | 225 | 251 | 200 | 137 |
| Regendagen | 15 | 10 | 8 | 7 | 14 | 22 | 23 | 24 | 24 | 22 | 18 | 18 |
| Zonuren/dag | 5,5 | 6,8 | 7,8 | 8,3 | 7,2 | 6,0 | 6,5 | 7,0 | 6,6 | 5,6 | 5,8 | 5,7 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 26 | 26 | 19 | 110 | 5,5 |
| Feb | 28 | 28 | 20 | 66 | 6,8 |
| Mrt | 30 | 30 | 20 | 58 | 7,8 |
| Apr | 33 | 33 | 22 | 40 | 8,3 |
| Mei | 32 | 32 | 23 | 126 | 7,2 |
| Jun | 30 | 30 | 24 | 240 | 6,0 |
| Jul | 29 | 29 | 24 | 174 | 6,5 |
| Aug | 29 | 29 | 24 | 197 | 7,0 |
| Sep | 29 | 29 | 24 | 225 | 6,6 |
| Okt | 28 | 28 | 23 | 251 | 5,6 |
| Nov | 27 | 27 | 21 | 200 | 5,8 |
| Dec | 27 | 27 | 20 | 137 | 5,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (110 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 134% | 87% | 82% | 19% | 172% | 135% | 65% | 73% | 110% | 88% | 460% | 121% |
| 2021 | 230% | 115% | 105% | 191% | 109% | 93% | 114% | 98% | 71% | 132% | 110% | 67% |
| 2022 | 163% | 208% | 466% | 287% | 356% | 136% | 132% | 263% | 134% | 89% | 189% | 112% |
| 2023 | 210% | 116% | 99% | 20% | 32% | 64% | 201% | 76% | 92% | 56% | 252% | 183% |
| 2024 | 79% | 21% | 393% | 85% | 13% | 180% | 158% | 135% | 85% | 240% | 219% | 199% |
| 2025 | 221% | 139% | 49% | 56% | 16% | 111% | 81% | 48% | 183% | 98% | 126% | 155% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q344570) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






