Naar de inhoud
cavernyas
EN
De grond boven Badanj Cave (Sentinel-2)

Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina Grot met prehistorische kunst

Badanj Cave

14 °C binnen, het hele jaar.

Niet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30

De afdaling

De ingang, op 259 m.

Het echte reliëf boven Badanj Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang294 m1,0 kmverticaal × 8,9diepte niet gepubliceerdIngang294 m1,0 kmverticaal × 19,3

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

259m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

14°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

33m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

14 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 31 °C, 17 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.

buiten, bij de ingang (259 m)binnen
  1. 8°1°Jan
  2. 9°1°Feb
  3. 13°4°Mrt
  4. 18°8°Apr
  5. 22°12°Mei
  6. 27°17°Jun
  7. 31°19°Jul
  8. 31°19°Aug
  9. 25°14°Sep
  10. 20°10°Okt
  11. 14°7°Nov
  12. 9°2°Dec
Binnen: 14 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jul–AugMeeste regen: Nov–Jan

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot met prehistorische kunst in Bosnië en Herzegovina

Badanj Cave (grot met prehistorische kunst) ligt in Bosnië en Herzegovina. De ingang ligt op 259 m. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
  • Crnićidichtstbijzijnde plaats · 4,3 km hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 2,7 km van de ingang
  • Mostar International Airport (OMO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven DBV (Dubrovnik)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Badanj Cave (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 1uitzichtpunten binnen 3 km
  • 1campings binnen 8 kmHeaven in Nature
  • 5hotels en pensions binnen 8 kmJanina Hiša, Hotel Stolac, Bregava en nog 2
  • andere grotingangen binnen 3 km
  • bronnen binnen 2 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • parkeerplaatsen binnen 2 km
  • informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • bushaltes binnen 2 km
  • restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Crnići4,3 km hemelsbreed
  • Stolac5,5 km hemelsbreed
  • Tasovčići14 km hemelsbreed
  • Čapljina17 km hemelsbreed
  • Blagaj18 km hemelsbreed
  • Metković21 km hemelsbreed
  • Međugorje21 km hemelsbreed
  • Čitluk21 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Badanj Cave te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Lakeyas2 meren binnen 10 km
Jelim Lake0,3 km² · 8,5 kmDeransko Blato1,6 km² · 9,9 km
Peakyas7 bergen binnen 10 km
Imenica237 m · 3,2 kmVoletina Gomila255 m · 3,4 kmLjubovik85 m · 6,0 kmCrnogovac594 m · 7,0 kmKriževac · 7,6 kmKrevnica684 m · 9,2 kmBuhar673 m · 9,2 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag891318222731312520149
Middag891318222731312520149
Nacht114812171919141072
Regen (mm)131129115877769424397118152147
Regendagen111111121110779111413
Zonuren/dag3,03,64,95,56,78,59,69,06,35,13,42,6
Sneeuw op de grond (cm)131382000001410
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan8811313,0
Feb9911293,6
Mrt131341154,9
Apr18188875,5
Mei222212776,7
Jun272717698,5
Jul313119429,6
Aug313119439,0
Sep252514976,3
Okt2020101185,1
Nov141471523,4
Dec9921472,6

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (259 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202044%37%74%50%65%264%52%213%219%143%10%215%
2021227%93%55%100%64%31%62%156%32%141%167%169%
202233%67%65%91%66%69%88%79%141%19%151%145%
2023174%53%74%101%202%149%132%269%53%67%170%53%
202467%105%114%66%133%69%107%97%210%99%59%108%
202576%90%162%76%100%17%147%239%129%96%150%46%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Badanj Cave

Bosnië en Herzegovina

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 259 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Vjetrenica

Bosnië en Herzegovina · 29 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 260 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Zelena pećina, Blagaj

Bosnië en Herzegovina · 17 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 333 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Odysseus Cave

Kroatië · 50 km

  • 30 mDiepte
  • —Gangen
  • 17 mHoogte van de ingang
  • 18 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q4840605) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken