Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Barranc del Xorquet
15 °C binnen, het hele jaar.
Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30
De afdaling
De ingang, op 590 m.
Het echte reliëf boven Barranc del Xorquet, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
590m
Hoogte van de ingang
gepubliceerd (Wikidata)
15°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
331m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
15 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 15 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 25 °C, 10 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 11°7°Jan
- 11°7°Feb
- 13°8°Mrt
- 14°10°Apr
- 18°13°Mei
- 22°17°Jun
- 24°20°Jul
- 25°21°Aug
- 22°18°Sep
- 19°15°Okt
- 15°11°Nov
- 12°8°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Spanje
Barranc del Xorquet (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 590 m. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Bolulladichtstbijzijnde plaats · 4,1 km hemelsbreed
- Mirador Barranc Tancatdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,5 km van de ingang
- Alicante-Elche Miguel Hernández Airport (ALC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 60 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ALC (Alicante)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 8andere grotingangen binnen 3 kmCova del Somo, Cova dels Morets, Cova dels Vells en nog 5
- 3bronnen binnen 2 kmFont des Olbis, Fuente Beniplá, Font des Cordó
- 4uitzichtpunten binnen 3 kmAs Pou, Mirador Barranc Tancat en nog 2
- 6bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmels Arcs, Sender del Badall i les Fonts de les Penyes Blanques, Benigembla - Cocoll - Castell de Cabres en nog 3
- 1klimrotsen binnen 3 kmGarx
- 2parkeerplaatsen binnen 2 km
- 4informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 8campings binnen 8 kmArea Autocaravanas Tárbena, Càmping Benigembla, Camping & Bungalows Vall de Laguar en nog 5
- 27hotels en pensions binnen 8 kmCasa Rural Finca el Tossal, Cases Noves, Hotel Casa Julia en nog 24
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bolulla4,1 km hemelsbreed
- Castell de Castells5,8 km hemelsbreed
- Parcent6,8 km hemelsbreed
- Murla7,0 km hemelsbreed
- Benimantell8,0 km hemelsbreed
- Alcalalí8,9 km hemelsbreed
- Polop9,7 km hemelsbreed
- Orba9,7 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Barranc del Xorquet te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 11 | 11 | 13 | 14 | 18 | 22 | 24 | 25 | 22 | 19 | 15 | 12 |
| Middag | 11 | 11 | 13 | 14 | 18 | 22 | 24 | 25 | 22 | 19 | 15 | 12 |
| Nacht | 7 | 7 | 8 | 10 | 13 | 17 | 20 | 21 | 18 | 15 | 11 | 8 |
| Regen (mm) | 43 | 30 | 44 | 45 | 33 | 11 | 5 | 19 | 51 | 51 | 62 | 46 |
| Regendagen | 7 | 6 | 8 | 7 | 6 | 3 | 1 | 4 | 8 | 8 | 9 | 8 |
| Zonuren/dag | 5,7 | 6,4 | 7,6 | 8,7 | 10,2 | 11,7 | 11,5 | 10,2 | 8,3 | 6,8 | 5,4 | 5,0 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 11 | 11 | 7 | 43 | 5,7 |
| Feb | 11 | 11 | 7 | 30 | 6,4 |
| Mrt | 13 | 13 | 8 | 44 | 7,6 |
| Apr | 14 | 14 | 10 | 45 | 8,7 |
| Mei | 18 | 18 | 13 | 33 | 10,2 |
| Jun | 22 | 22 | 17 | 11 | 11,7 |
| Jul | 24 | 24 | 20 | 5 | 11,5 |
| Aug | 25 | 25 | 21 | 19 | 10,2 |
| Sep | 22 | 22 | 18 | 51 | 8,3 |
| Okt | 19 | 19 | 15 | 51 | 6,8 |
| Nov | 15 | 15 | 11 | 62 | 5,4 |
| Dec | 12 | 12 | 8 | 46 | 5,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (590 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 229% | 6% | 270% | 164% | 99% | 122% | 192% | 94% | 53% | 42% | 154% | 68% |
| 2021 | 167% | 49% | 135% | 128% | 157% | 276% | 204% | 155% | 131% | 85% | 166% | 15% |
| 2022 | 25% | 27% | 430% | 185% | 168% | 92% | 80% | 115% | 167% | 80% | 56% | 125% |
| 2023 | 32% | 97% | 22% | 7% | 187% | 349% | 86% | 53% | 128% | 37% | 12% | 35% |
| 2024 | 49% | 90% | 112% | 39% | 25% | 127% | 92% | 55% | 136% | 145% | 63% | 34% |
| 2025 | 86% | 80% | 304% | 68% | 89% | 59% | 242% | 42% | 154% | 195% | 54% | 304% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q11680154) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



