Museo de Prehistoria de Valencia · CC BY-SA 2.0
De afdaling
De ingang, op 88 m.
Het echte reliëf boven Bolomor cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
88m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
18°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
292m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
18 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 18 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 11 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.
- 14°9°Jan
- 14°9°Feb
- 16°11°Mrt
- 18°13°Apr
- 22°16°Mei
- 26°20°Jun
- 28°23°Jul
- 29°24°Aug
- 26°21°Sep
- 23°18°Okt
- 18°13°Nov
- 15°10°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Archeologische vindplaats in Spanje
Bolomor cave (grot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 88 m.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Tavernes de la Valldignadichtstbijzijnde plaats · 2,0 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 2,4 km van de ingang
- Valencia Airport (VLC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 52 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven VLC (Valencia)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 5andere grotingangen binnen 3 kmCova del Bolomor, Cova del Vell, Cova Tortuga en nog 2
- 2zinkgaten en dolines binnen 3 kmBassa del Pinsà, Clot de Colom
- 6uitzichtpunten binnen 3 kmEl Balcó del Pla dels Esmoladors, Cruz. Mirador., l'Esquellot en nog 3
- 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEl Camí IT5TR5 El Camí del Sud: de Dénia a Castelló de la Plana, Alt de les creus
- 1klimrotsen binnen 3 kmRocòdrom
- 11parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 6bushaltes binnen 2 km
- 9campings binnen 8 kmCamping La Falaguera, Àrea per a Autocaravanes, Camping La Naranja en nog 6
- 36hotels en pensions binnen 8 kmCasa Rural Montdúver, Tu&Me Resort, Gandia Home en nog 33
- 32restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Tavernes de la Valldigna2,0 km hemelsbreed
- Xeraco4,1 km hemelsbreed
- Xeresa5,6 km hemelsbreed
- Simat de la Valldigna6,5 km hemelsbreed
- Barx6,5 km hemelsbreed
- Favara7,0 km hemelsbreed
- Gandia12 km hemelsbreed
- Llaurí12 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Bolomor cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 14 | 14 | 16 | 18 | 22 | 26 | 28 | 29 | 26 | 23 | 18 | 15 |
| Middag | 14 | 14 | 16 | 18 | 22 | 26 | 28 | 29 | 26 | 23 | 18 | 15 |
| Nacht | 9 | 9 | 11 | 13 | 16 | 20 | 23 | 24 | 21 | 18 | 13 | 10 |
| Regen (mm) | 44 | 32 | 45 | 45 | 36 | 14 | 7 | 21 | 57 | 52 | 58 | 47 |
| Regendagen | 7 | 6 | 7 | 7 | 6 | 3 | 2 | 4 | 9 | 8 | 8 | 8 |
| Zonuren/dag | 5,6 | 6,4 | 7,6 | 8,9 | 10,2 | 11,6 | 11,4 | 10,0 | 8,2 | 6,9 | 5,6 | 5,0 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 14 | 14 | 9 | 44 | 5,6 |
| Feb | 14 | 14 | 9 | 32 | 6,4 |
| Mrt | 16 | 16 | 11 | 45 | 7,6 |
| Apr | 18 | 18 | 13 | 45 | 8,9 |
| Mei | 22 | 22 | 16 | 36 | 10,2 |
| Jun | 26 | 26 | 20 | 14 | 11,6 |
| Jul | 28 | 28 | 23 | 7 | 11,4 |
| Aug | 29 | 29 | 24 | 21 | 10,0 |
| Sep | 26 | 26 | 21 | 57 | 8,2 |
| Okt | 23 | 23 | 18 | 52 | 6,9 |
| Nov | 18 | 18 | 13 | 58 | 5,6 |
| Dec | 15 | 15 | 10 | 47 | 5,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (88 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 257% | 5% | 250% | 135% | 85% | 154% | 200% | 68% | 42% | 35% | 206% | 48% |
| 2021 | 172% | 51% | 111% | 133% | 119% | 239% | 274% | 128% | 168% | 92% | 181% | 22% |
| 2022 | 25% | 21% | 452% | 203% | 180% | 80% | 78% | 106% | 172% | 88% | 74% | 101% |
| 2023 | 35% | 103% | 20% | 6% | 187% | 330% | 109% | 71% | 124% | 21% | 13% | 22% |
| 2024 | 66% | 69% | 111% | 34% | 28% | 148% | 119% | 55% | 120% | 177% | 69% | 40% |
| 2025 | 86% | 61% | 316% | 54% | 64% | 93% | 291% | 51% | 152% | 270% | 65% | 291% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q8352463) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



