Naar de inhoud
cavernyas
EN
Ogof Bontnewydd Cave Sir Ddinbych 11

Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Grot

Bontnewydd Palaeolithic site

10 °C binnen, het hele jaar.

Ondergrondse rivier

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Llywelyn2000 · CC BY-SA 3.0

De afdaling

De ingang, op 104 m.

Het echte reliëf boven Bontnewydd Palaeolithic site, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang231 m1,0 kmverticaal × 11,1diepte niet gepubliceerdIngang231 m1,0 kmverticaal × 24,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

104m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

10°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

60m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

10 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 10 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 19 °C, 9 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest in december: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.

buiten, bij de ingang (104 m)binnen
  1. 7°3°Jan
  2. 7°3°Feb
  3. 8°3°Mrt
  4. 12°5°Apr
  5. 15°8°Mei
  6. 17°11°Jun
  7. 19°12°Jul
  8. 18°12°Aug
  9. 16°11°Sep
  10. 13°8°Okt
  11. 10°6°Nov
  12. 8°4°Dec
Binnen: 10 °C het hele jaarMeeste regen: Dec

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Archeologische vindplaats in Verenigd Koninkrijk

Bontnewydd Palaeolithic site (grot) ligt in Verenigd Koninkrijk. De ingang ligt op 104 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De Afon Elwy voert het meeste water van november tot februari.

De Afon Elwy voert hier gemiddeld ongeveer 5,8 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot februari.

  1. 8,6 m³/sJan
  2. 6,8 m³/sFeb
  3. 5,3 m³/sMrt
  4. 3,6 m³/sApr
  5. 2,7 m³/sMei
  6. 2,5 m³/sJun
  7. 3,0 m³/sJul
  8. 3,9 m³/sAug
  9. 4,2 m³/sSep
  10. 6,3 m³/sOkt
  11. 8,3 m³/sNov
  12. 9,5 m³/sDec

Van ongeveer 2,5 m³/s in de laagste maand tot 9,5 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 221 km².

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Bontnewydd Palaeolithic site (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 5andere grotingangen binnen 3 kmBontnewydd Cave, Cefn-yr-Ogof Cave, Plas Heaton Cave en nog 2
  • 2bronnen binnen 2 kmFfynnon Fair Holy Well, Brasgyll Rising
  • 1bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmNorth Wales Pilgrim's Way
  • 4parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 2bushaltes binnen 2 km
  • 40campings binnen 8 kmTy Mawr Holiday Park, Hart's Caravan Park, Sun Valley Caravan Park en nog 37
  • 22hotels en pensions binnen 8 kmThe Kinmel Arms, Gwesty Glyndwr, Castle House en nog 19
  • 1restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • uitzichtpunten binnen 3 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Henllan3,1 km hemelsbreed
  • Trefnant3,7 km hemelsbreed
  • Saint Asaph4,0 km hemelsbreed
  • Bodelwyddan4,9 km hemelsbreed
  • Denbigh6,3 km hemelsbreed
  • Rhuddlan7,2 km hemelsbreed
  • Dyserth9,2 km hemelsbreed
  • Abergele9,5 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Bontnewydd Palaeolithic site te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas30 bergen binnen 10 km
Moel Fodiar390 m · 4,8 kmMoel Tywysog400 m · 6,1 kmMynydd Tryfan402 m · 6,8 kmMoelfre Isaf317 m · 6,8 kmMoel Fechan372 m · 8,1 kmCoed Cwm305 m · 8,1 kmFoel Greon398 m · 8,4 kmFoel Gasyth378 m · 8,8 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag77812151719181613108
Middag77812151719181613108
Nacht3335811121211864
Regen (mm)12610494778799112119108135142148
Regendagen201817161616192118202221
Zonuren/dag1,12,44,15,96,76,36,15,44,42,61,40,9
Sneeuw op de grond (cm)664100000025
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan7731261,1
Feb7731042,4
Mrt883944,1
Apr12125775,9
Mei15158876,7
Jun171711996,3
Jul1919121126,1
Aug1818121195,4
Sep1616111084,4
Okt131381352,6
Nov101061421,4
Dec8841480,9

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (104 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Ogof Bontnewydd Cave Sir Ddinbych 01
Llywelyn2000 · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202094%262%116%53%22%142%134%138%77%152%102%156%
2021173%117%127%24%210%44%73%71%96%146%66%118%
202242%185%47%67%91%53%58%43%106%111%116%77%
2023110%31%169%110%40%60%154%116%143%148%113%132%
2024133%150%139%153%122%59%96%82%112%79%56%119%
2025118%59%30%87%72%111%74%44%201%94%133%114%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Bontnewydd Palaeolithic site

Verenigd Koninkrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 104 mHoogte van de ingang
  • 10 °CBinnen, het hele jaar

Poole's Cavern

Verenigd Koninkrijk · 103 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 331 mHoogte van de ingang
  • 8 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Peak Cavern

Verenigd Koninkrijk · 114 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 269 mHoogte van de ingang
  • 8 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Thor's Cave

Verenigd Koninkrijk · 109 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 252 mHoogte van de ingang
  • 8 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q4942628) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken