Slowakije Showgrot
Bystrianska Cave
8 °C binnen, het hele jaar.
Pe3kZA · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 567 m.
Het echte reliëf boven Bystrianska Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
567m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
8°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
311m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
8 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 8 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 24 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- -1°-7°Jan
- 1°-6°Feb
- 6°-3°Mrt
- 13°2°Apr
- 18°8°Mei
- 21°12°Jun
- 24°13°Jul
- 24°13°Aug
- 18°8°Sep
- 12°4°Okt
- 6°0°Nov
- 1°-5°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Slowakije
Bystrianska Cave (showgrot) ligt in Slowakije. De ingang ligt op 567 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereistOfficiële site↗
- Valaskádichtstbijzijnde plaats · 4,1 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 80 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 2,3 km van de ingang
- Sliač Airport (SLD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 41 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 3andere grotingangen binnen 3 kmBystrianska jaskyňa - východ, Bystrianska jaskyňa
- 9bronnen binnen 2 kmPrameň sv. Antona en nog 8
- 11zinkgaten en dolines binnen 3 km
- 2uitzichtpunten binnen 3 kmSkalka
- 8bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmKyslíková dráha, Náučný banský chodník Banisko - Brezno, Dedečková chata en nog 5
- 2klimrotsen binnen 3 kmPlatňa, Piesok
- 32parkeerplaatsen binnen 2 km
- 17informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 5bushaltes binnen 2 km
- 1campings binnen 8 km
- 59hotels en pensions binnen 8 kmPartizán, Penzión v stráni, Rojas en nog 56
- 8restaurants en cafés binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Valaská4,1 km hemelsbreed
- Brezno5,0 km hemelsbreed
- Podbrezová6,2 km hemelsbreed
- Čierny Balog11 km hemelsbreed
- Brusno16 km hemelsbreed
- Medzibrod18 km hemelsbreed
- Polomka19 km hemelsbreed
- Ľubietová20 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Bystrianska Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | -1 | 1 | 6 | 13 | 18 | 21 | 24 | 24 | 18 | 12 | 6 | 1 |
| Middag | -1 | 1 | 6 | 13 | 18 | 21 | 24 | 24 | 18 | 12 | 6 | 1 |
| Nacht | -7 | -6 | -3 | 2 | 8 | 12 | 13 | 13 | 8 | 4 | 0 | -5 |
| Regen (mm) | 63 | 58 | 63 | 58 | 102 | 110 | 120 | 89 | 80 | 70 | 63 | 60 |
| Regendagen | 13 | 13 | 14 | 13 | 18 | 17 | 17 | 14 | 12 | 12 | 14 | 14 |
| Zonuren/dag | 1,6 | 2,7 | 4,2 | 5,7 | 5,9 | 6,3 | 6,7 | 6,6 | 4,8 | 3,3 | 1,6 | 1,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 25 | 25 | 17 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 10 | 18 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | -1 | -1 | -7 | 63 | 1,6 |
| Feb | 1 | 1 | -6 | 58 | 2,7 |
| Mrt | 6 | 6 | -3 | 63 | 4,2 |
| Apr | 13 | 13 | 2 | 58 | 5,7 |
| Mei | 18 | 18 | 8 | 102 | 5,9 |
| Jun | 21 | 21 | 12 | 110 | 6,3 |
| Jul | 24 | 24 | 13 | 120 | 6,7 |
| Aug | 24 | 24 | 13 | 89 | 6,6 |
| Sep | 18 | 18 | 8 | 80 | 4,8 |
| Okt | 12 | 12 | 4 | 70 | 3,3 |
| Nov | 6 | 6 | 0 | 63 | 1,6 |
| Dec | 1 | 1 | -5 | 60 | 1,2 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (567 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.

Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44% | 171% | 87% | 31% | 98% | 160% | 97% | 103% | 137% | 231% | 47% | 102% |
| 2021 | 123% | 114% | 64% | 130% | 152% | 37% | 100% | 194% | 83% | 28% | 75% | 101% |
| 2022 | 100% | 125% | 50% | 141% | 53% | 46% | 90% | 81% | 158% | 54% | 63% | 132% |
| 2023 | 200% | 120% | 92% | 116% | 113% | 101% | 76% | 152% | 88% | 163% | 192% | 167% |
| 2024 | 141% | 129% | 89% | 140% | 76% | 121% | 65% | 66% | 158% | 78% | 52% | 43% |
| 2025 | 75% | 36% | 81% | 118% | 92% | 56% | 105% | 87% | 135% | 117% | 174% | 22% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Krásnohorská Cave
Slowakije · 17 km
- —Diepte
- 1,6 kmGangen
- 898 mHoogte van de ingang
- 5 °CBinnen, het hele jaar

Demänovská Cave of Liberty
Slowakije · 18 km
- —Diepte
- —Gangen
- 876 mHoogte van de ingang
- 6 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1018658) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

