Portugal Lavatunnel
Cavalum Caves
19 °C binnen, het hele jaar.
Rockysantos · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 157 m.
Het echte reliëf boven Cavalum Caves, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
157m
Hoogte van de ingang
gepubliceerd (Wikidata)
19°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
458m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
19 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 19 °C, in januari en in augustus.
- 17°16°Jan
- 17°15°Feb
- 17°15°Mrt
- 18°16°Apr
- 19°17°Mei
- 21°19°Jun
- 23°20°Jul
- 24°21°Aug
- 24°21°Sep
- 22°20°Okt
- 20°18°Nov
- 18°17°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Lavatunnel in Portugal
Cavalum Caves (lavatunnel) ligt in Portugal. De ingang ligt op 157 m. Ze heeft de vorm van een lavatunnel en meerdere ingangen en lange gangen.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Machicodichtstbijzijnde plaats · 2,4 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,0 km van de ingang
- Cristiano Ronaldo International Airport (FNC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 4 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FNC (Funchal)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmFurnas do Cavalum
- 24uitzichtpunten binnen 3 kmFrancisco Alvares Nóbrega, Boca do Risco, Pico do Furado en nog 21
- 7bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmPR 5 - Vereda das Funduras, Vereda da Levada do Caniçal, Vereda do Larano en nog 4
- 1klimrotsen binnen 3 kmclimbing wall
- 1watervallen met naam binnen 4 kmMadre d'Agua
- 50parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 100bushaltes binnen 2 km
- 3campings binnen 8 kmBoca do Risco, Chão do Pasto, Terreiros
- 65hotels en pensions binnen 8 kmQuinta de Santo António da Serra, White Water, A Quinta en nog 62
- 72restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Machico2,4 km hemelsbreed
- Água de Pena3,5 km hemelsbreed
- Caniçal4,4 km hemelsbreed
- Santa Cruz5,0 km hemelsbreed
- Porto da Cruz5,9 km hemelsbreed
- Camacha8,2 km hemelsbreed
- Faial8,3 km hemelsbreed
- Caniço10 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cavalum Caves te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 17 | 17 | 17 | 18 | 19 | 21 | 23 | 24 | 24 | 22 | 20 | 18 |
| Middag | 17 | 17 | 17 | 18 | 19 | 21 | 23 | 24 | 24 | 22 | 20 | 18 |
| Nacht | 16 | 15 | 15 | 16 | 17 | 19 | 20 | 21 | 21 | 20 | 18 | 17 |
| Regen (mm) | 37 | 45 | 44 | 29 | 20 | 10 | 5 | 8 | 21 | 41 | 51 | 53 |
| Regendagen | 8 | 8 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 2 | 4 | 9 | 9 | 10 |
| Zonuren/dag | 5,3 | 6,0 | 7,4 | 8,7 | 9,4 | 10,2 | 10,2 | 9,8 | 8,5 | 7,1 | 5,4 | 4,9 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 17 | 17 | 16 | 37 | 5,3 |
| Feb | 17 | 17 | 15 | 45 | 6,0 |
| Mrt | 17 | 17 | 15 | 44 | 7,4 |
| Apr | 18 | 18 | 16 | 29 | 8,7 |
| Mei | 19 | 19 | 17 | 20 | 9,4 |
| Jun | 21 | 21 | 19 | 10 | 10,2 |
| Jul | 23 | 23 | 20 | 5 | 10,2 |
| Aug | 24 | 24 | 21 | 8 | 9,8 |
| Sep | 24 | 24 | 21 | 21 | 8,5 |
| Okt | 22 | 22 | 20 | 41 | 7,1 |
| Nov | 20 | 20 | 18 | 51 | 5,4 |
| Dec | 18 | 18 | 17 | 53 | 4,9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (157 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 14% | 48% | 27% | 115% | 55% | 233% | 64% | 44% | 217% | 99% | 91% | 47% |
| 2021 | 280% | 44% | 97% | 44% | 75% | 188% | 87% | 60% | 86% | 8% | 49% | 88% |
| 2022 | 118% | 78% | 60% | 134% | 55% | 21% | 170% | 162% | 133% | 161% | 20% | 109% |
| 2023 | 17% | 59% | 19% | 10% | 19% | 321% | 42% | 121% | 59% | 123% | 62% | 89% |
| 2024 | 137% | 96% | 62% | 40% | 81% | 112% | 36% | 77% | 17% | 56% | 147% | 151% |
| 2025 | 70% | 56% | 63% | 58% | 68% | 61% | 245% | 192% | 136% | 114% | 60% | 112% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q10286653) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

