Spanje Showgrot Werelderfgoed
Grot van El Castillo
14 °C binnen, het hele jaar.
Gabinete de Prensa del Gobierno de Cantabria · CC BY 3.0 es
De afdaling
De ingang, op 201 m.
Het echte reliëf boven Grot van El Castillo, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
201m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
14°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
267m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
14 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 23 °C, 9 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 11°8°Jan
- 11°7°Feb
- 13°8°Mrt
- 14°10°Apr
- 17°12°Mei
- 20°15°Jun
- 22°17°Jul
- 23°18°Aug
- 22°17°Sep
- 19°14°Okt
- 14°10°Nov
- 12°8°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Spanje
Grot van El Castillo (showgrot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 201 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Puente Viesgodichtstbijzijnde plaats · 0,7 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 240 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Mirador de Puente Viesgodichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
- Seve Ballesteros-Santander Airport (SDR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 19 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SDR (Santander)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 7andere grotingangen binnen 3 kmCueva de El Castillo, Cueva de Las Monedas, Cueva de la Flecha en nog 4
- 1bronnen binnen 2 kmFuente Las Pias
- 3uitzichtpunten binnen 3 kmMirador de Puente Viesgo, Mirador del Monte Castillo, Mirador del Pas
- 3bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmPaseo Verde desde Puente Viesgo a El Soto, Ruta al Monte del Castillo desde Puente Viesgo, Camino Natural del Valle de Toranzo. Ruta de Corvera
- 16parkeerplaatsen binnen 2 km
- 6informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 5bushaltes binnen 2 km
- 3campings binnen 8 kmÁrea de autocaravanas de Castañeda, Aparcamiento para autocaravanas Torrelavega
- 40hotels en pensions binnen 8 kmEl Reposo de Aés - Guest House, Torrelavega, Saja en nog 37
- 12restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Puente Viesgo0,7 km hemelsbreed
- Zurita6,2 km hemelsbreed
- Santiurde de Toranzo6,4 km hemelsbreed
- Villafufre6,5 km hemelsbreed
- Renedo6,8 km hemelsbreed
- Vioño8,0 km hemelsbreed
- Torrelavega9,2 km hemelsbreed
- Los Corrales de Buelna9,2 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grot van El Castillo te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 11 | 11 | 13 | 14 | 17 | 20 | 22 | 23 | 22 | 19 | 14 | 12 |
| Middag | 11 | 11 | 13 | 14 | 17 | 20 | 22 | 23 | 22 | 19 | 14 | 12 |
| Nacht | 8 | 7 | 8 | 10 | 12 | 15 | 17 | 18 | 17 | 14 | 10 | 8 |
| Regen (mm) | 125 | 100 | 95 | 78 | 62 | 54 | 34 | 34 | 51 | 100 | 141 | 121 |
| Regendagen | 15 | 13 | 12 | 14 | 12 | 9 | 8 | 8 | 10 | 14 | 16 | 14 |
| Zonuren/dag | 2,4 | 3,6 | 5,1 | 6,2 | 7,2 | 7,5 | 7,8 | 7,4 | 6,7 | 4,7 | 2,8 | 2,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 3 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 11 | 11 | 8 | 125 | 2,4 |
| Feb | 11 | 11 | 7 | 100 | 3,6 |
| Mrt | 13 | 13 | 8 | 95 | 5,1 |
| Apr | 14 | 14 | 10 | 78 | 6,2 |
| Mei | 17 | 17 | 12 | 62 | 7,2 |
| Jun | 20 | 20 | 15 | 54 | 7,5 |
| Jul | 22 | 22 | 17 | 34 | 7,8 |
| Aug | 23 | 23 | 18 | 34 | 7,4 |
| Sep | 22 | 22 | 17 | 51 | 6,7 |
| Okt | 19 | 19 | 14 | 100 | 4,7 |
| Nov | 14 | 14 | 10 | 141 | 2,8 |
| Dec | 12 | 12 | 8 | 121 | 2,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (201 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 37% | 27% | 145% | 141% | 119% | 136% | 56% | 179% | 211% | 241% | 28% | 312% |
| 2021 | 176% | 113% | 36% | 68% | 94% | 229% | 119% | 89% | 159% | 66% | 215% | 195% |
| 2022 | 63% | 33% | 122% | 111% | 34% | 94% | 23% | 116% | 227% | 35% | 111% | 96% |
| 2023 | 219% | 74% | 35% | 42% | 87% | 144% | 81% | 115% | 204% | 105% | 128% | 92% |
| 2024 | 103% | 160% | 122% | 53% | 152% | 111% | 68% | 212% | 268% | 203% | 70% | 100% |
| 2025 | 70% | 70% | 142% | 96% | 95% | 75% | 142% | 188% | 153% | 33% | 131% | 105% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q770666) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






