Spanje Grot
Cave of Los Aviones
19 °C binnen, het hele jaar.
P4K1T0 · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 8 m.
Het echte reliëf boven Cave of Los Aviones, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
8m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
19°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
197m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
19 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 19 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 31 °C, 11 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot september.
- 16°9°Jan
- 16°9°Feb
- 18°11°Mrt
- 20°13°Apr
- 24°16°Mei
- 28°20°Jun
- 30°23°Jul
- 31°24°Aug
- 28°21°Sep
- 24°18°Okt
- 20°13°Nov
- 17°10°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Archeologische vindplaats in Spanje
Cave of Los Aviones (grot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 8 m. Ze heeft de vorm van een lavatunnel en de zee bij de ingang.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Cartagenadichtstbijzijnde plaats · 1,9 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
- Region of Murcia International Airport (RMU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 27 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RMU (Corvera)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 23uitzichtpunten binnen 3 kmMiradador d'Esperanza, Mirador de la Muralla vieja en nog 21
- 4bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmCamino del Apóstol, Camino de Santiago del Azahar, Vuelta a la Atalaya en nog 1
- 34parkeerplaatsen binnen 2 km
- 43informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 72bushaltes binnen 2 km
- 4campings binnen 8 kmÁrea Autocaravanas Belmonte, Área de Autocaravanas Cartagena, TAIGA Costa Cálida en nog 1
- 22hotels en pensions binnen 8 kmManolo, Hotel B&B Cartagonova, Pensión Balcones Azules en nog 19
- 198restaurants en cafés binnen 3 km
- andere grotingangen binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Cartagena1,9 km hemelsbreed
- Barrio de la Concepción2,1 km hemelsbreed
- San Antonio Abad3,7 km hemelsbreed
- Barrio de Peral4,4 km hemelsbreed
- Los Barreros4,9 km hemelsbreed
- Los Gabatos5,5 km hemelsbreed
- Los Dolores6,3 km hemelsbreed
- El Plan7,7 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cave of Los Aviones te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 16 | 16 | 18 | 20 | 24 | 28 | 30 | 31 | 28 | 24 | 20 | 17 |
| Middag | 16 | 16 | 18 | 20 | 24 | 28 | 30 | 31 | 28 | 24 | 20 | 17 |
| Nacht | 9 | 9 | 11 | 13 | 16 | 20 | 23 | 24 | 21 | 18 | 13 | 10 |
| Regen (mm) | 31 | 18 | 35 | 31 | 16 | 8 | 2 | 12 | 32 | 29 | 37 | 37 |
| Regendagen | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 0 | 2 | 4 | 5 | 6 | 5 |
| Zonuren/dag | 6,0 | 6,7 | 7,8 | 8,7 | 10,4 | 12,2 | 12,1 | 10,7 | 8,4 | 7,1 | 6,0 | 5,5 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 16 | 16 | 9 | 31 | 6,0 |
| Feb | 16 | 16 | 9 | 18 | 6,7 |
| Mrt | 18 | 18 | 11 | 35 | 7,8 |
| Apr | 20 | 20 | 13 | 31 | 8,7 |
| Mei | 24 | 24 | 16 | 16 | 10,4 |
| Jun | 28 | 28 | 20 | 8 | 12,2 |
| Jul | 30 | 30 | 23 | 2 | 12,1 |
| Aug | 31 | 31 | 24 | 12 | 10,7 |
| Sep | 28 | 28 | 21 | 32 | 8,4 |
| Okt | 24 | 24 | 18 | 29 | 7,1 |
| Nov | 20 | 20 | 13 | 37 | 6,0 |
| Dec | 17 | 17 | 10 | 37 | 5,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (8 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 234% | 8% | 330% | 167% | 81% | 93% | — | 79% | 68% | 26% | 137% | 18% |
| 2021 | 176% | 17% | 201% | 160% | 297% | 359% | — | 74% | 72% | 118% | 99% | 14% |
| 2022 | 80% | 26% | 371% | 235% | 304% | 96% | — | 84% | 171% | 58% | 62% | 150% |
| 2023 | 44% | 78% | 18% | 12% | 454% | 170% | — | 13% | 198% | 32% | 2% | 15% |
| 2024 | 53% | 79% | 70% | 23% | 19% | 356% | — | 77% | 86% | 119% | 72% | 47% |
| 2025 | 118% | 107% | 308% | 58% | 221% | 37% | — | 18% | 70% | 108% | 26% | 244% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1143227) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



