Verenigde Staten Showgrot
Cave of the Winds
9 °C binnen, het hele jaar.
Chris Lott from Fairbanks, USA · CC BY 2.0
De afdaling
De ingang, op 2.146 m.
Het echte reliëf boven Cave of the Winds, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
2.146m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
9°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
221m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
9 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 9 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 30 °C, 21 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot augustus. Het regent het meest in mei en van juli tot augustus: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 4°-8°Jan
- 5°-8°Feb
- 10°-4°Mrt
- 15°-1°Apr
- 20°4°Mei
- 28°10°Jun
- 30°14°Jul
- 28°13°Aug
- 24°8°Sep
- 16°1°Okt
- 10°-4°Nov
- 4°-8°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Verenigde Staten
Cave of the Winds (showgrot) ligt in Verenigde Staten. De ingang ligt op 2.146 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.Officiële site↗
- Manitou Springsdichtstbijzijnde plaats · 1,6 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 160 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,9 km van de ingang
- City of Colorado Springs Municipal Airport (COS)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven COS (Colorado Springs)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De de rivier voert het meeste water van april tot mei en van juli tot augustus.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 0,15 m³/s. Hij voert het meeste water van april tot mei en van juli tot augustus, gevoed door smeltsneeuw. Hij voert het minste water van oktober tot februari.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,4 m³/sApr
- 0,5 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,1 m³/sOkt
- 0,1 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,05 m³/s in de laagste maand tot 0,47 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 188 km².
De Fountain Creek van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 10bronnen binnen 2 kmIron Spring, Twin Spring, Shoshone Spring en nog 7
- 2uitzichtpunten binnen 3 km
- 7bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmCabin Canyon Trail, Siamese Twins Trail, Barr Trail en nog 4
- 1watervallen met naam binnen 4 kmRainbow Falls
- 32parkeerplaatsen binnen 2 km
- 3informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 11bushaltes binnen 2 km
- 10campings binnen 8 kmPikes Peak RV Park, Foot of the Rockies RV Resort, Lone Duck Family Campground en nog 7
- 44hotels en pensions binnen 8 kmRed Crags Bed and Breakfast, Bijou Condos, The fountain creek inn en nog 41
- 29restaurants en cafés binnen 3 km
- andere grotingangen binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Manitou Springs1,6 km hemelsbreed
- Colorado Springs9,8 km hemelsbreed
- Cascade-Chipita Park10 km hemelsbreed
- Air Force Academy14 km hemelsbreed
- Stratmoor17 km hemelsbreed
- Woodland Park18 km hemelsbreed
- Fort Carson19 km hemelsbreed
- Cimarron Hills19 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cave of the Winds te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 4 | 5 | 10 | 15 | 20 | 28 | 30 | 28 | 24 | 16 | 10 | 4 |
| Middag | 4 | 5 | 10 | 15 | 20 | 28 | 30 | 28 | 24 | 16 | 10 | 4 |
| Nacht | -8 | -8 | -4 | -1 | 4 | 10 | 14 | 13 | 8 | 1 | -4 | -8 |
| Regen (mm) | 14 | 17 | 27 | 42 | 50 | 37 | 70 | 59 | 35 | 24 | 14 | 14 |
| Regendagen | 4 | 4 | 7 | 9 | 10 | 10 | 16 | 15 | 7 | 6 | 5 | 4 |
| Zonuren/dag | 6,6 | 7,5 | 8,3 | 8,9 | 9,5 | 11,0 | 10,8 | 10,1 | 9,6 | 8,2 | 7,1 | 6,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 16 | 12 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 11 | 17 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 4 | 4 | -8 | 14 | 6,6 |
| Feb | 5 | 5 | -8 | 17 | 7,5 |
| Mrt | 10 | 10 | -4 | 27 | 8,3 |
| Apr | 15 | 15 | -1 | 42 | 8,9 |
| Mei | 20 | 20 | 4 | 50 | 9,5 |
| Jun | 28 | 28 | 10 | 37 | 11,0 |
| Jul | 30 | 30 | 14 | 70 | 10,8 |
| Aug | 28 | 28 | 13 | 59 | 10,1 |
| Sep | 24 | 24 | 8 | 35 | 9,6 |
| Okt | 16 | 16 | 1 | 24 | 8,2 |
| Nov | 10 | 10 | -4 | 14 | 7,1 |
| Dec | 4 | 4 | -8 | 14 | 6,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (2.146 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 39% | 183% | 122% | 52% | 70% | 109% | 70% | 53% | 56% | 46% | 104% | 115% |
| 2021 | 85% | 129% | 202% | 82% | 192% | 111% | 124% | 42% | 88% | 38% | 44% | 61% |
| 2022 | 132% | 126% | 132% | 23% | 116% | 73% | 147% | 124% | 57% | 53% | 69% | 138% |
| 2023 | 123% | 89% | 43% | 97% | 246% | 322% | 86% | 104% | 128% | 73% | 91% | 148% |
| 2024 | 116% | 211% | 194% | 101% | 83% | 107% | 65% | 107% | 61% | 61% | 371% | 59% |
| 2025 | 166% | 126% | 93% | 47% | 166% | 199% | 89% | 130% | 110% | 46% | 111% | 98% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q5054965) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




