Frankrijk Showgrot
Grotten van Thouzon
15 °C binnen, het hele jaar.
Paul66 · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 70 m.
Het echte reliëf boven Grotten van Thouzon, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
70m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
15°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
38m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
15 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 15 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 33 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot augustus.
- 10°1°Jan
- 11°1°Feb
- 15°4°Mrt
- 19°8°Apr
- 24°12°Mei
- 30°16°Jun
- 33°19°Jul
- 32°18°Aug
- 26°14°Sep
- 21°10°Okt
- 14°6°Nov
- 10°2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Frankrijk
Grotten van Thouzon (showgrot) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 70 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Le Thordichtstbijzijnde plaats · 2,2 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 150 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
- Avignon Caumont airport (AVN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 8 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FNI (Nîmes/Garons)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 2andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de Thouzon
- 2uitzichtpunten binnen 3 kmChâteau de Thouzon
- 21parkeerplaatsen binnen 2 km
- 7informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 4bushaltes binnen 2 km
- 7campings binnen 8 kmPernes-les-Fontaines, Le Jantou, Camping Les Fontaines - Ciela Village - Vaucluse en nog 4
- 42hotels en pensions binnen 8 kmLa Maison Sur La Sorgue, Gîte Saint-Joseph, Les Nevons en nog 39
- 6restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Le Thor2,2 km hemelsbreed
- Velleron3,5 km hemelsbreed
- Châteauneuf-de-Gadagne4,2 km hemelsbreed
- Jonquerettes4,4 km hemelsbreed
- Saint-Saturnin-lès-Avignon5,0 km hemelsbreed
- L'Isle-sur-la-Sorgue6,0 km hemelsbreed
- Althen-des-Paluds6,6 km hemelsbreed
- Caumont-sur-Durance6,9 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grotten van Thouzon te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 10 | 11 | 15 | 19 | 24 | 30 | 33 | 32 | 26 | 21 | 14 | 10 |
| Middag | 10 | 11 | 15 | 19 | 24 | 30 | 33 | 32 | 26 | 21 | 14 | 10 |
| Nacht | 1 | 1 | 4 | 8 | 12 | 16 | 19 | 18 | 14 | 10 | 6 | 2 |
| Regen (mm) | 49 | 40 | 44 | 56 | 56 | 37 | 25 | 31 | 62 | 85 | 98 | 52 |
| Regendagen | 8 | 6 | 6 | 9 | 8 | 6 | 5 | 6 | 8 | 10 | 10 | 8 |
| Zonuren/dag | 4,1 | 5,3 | 6,5 | 7,3 | 8,3 | 10,4 | 11,2 | 9,9 | 8,0 | 5,7 | 4,1 | 3,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 10 | 10 | 1 | 49 | 4,1 |
| Feb | 11 | 11 | 1 | 40 | 5,3 |
| Mrt | 15 | 15 | 4 | 44 | 6,5 |
| Apr | 19 | 19 | 8 | 56 | 7,3 |
| Mei | 24 | 24 | 12 | 56 | 8,3 |
| Jun | 30 | 30 | 16 | 37 | 10,4 |
| Jul | 33 | 33 | 19 | 25 | 11,2 |
| Aug | 32 | 32 | 18 | 31 | 9,9 |
| Sep | 26 | 26 | 14 | 62 | 8,0 |
| Okt | 21 | 21 | 10 | 85 | 5,7 |
| Nov | 14 | 14 | 6 | 98 | 4,1 |
| Dec | 10 | 10 | 2 | 52 | 3,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (70 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 69% | 35% | 82% | 79% | 111% | 165% | 18% | 82% | 97% | 68% | 41% | 125% |
| 2021 | 78% | 83% | 15% | 140% | 125% | 89% | 122% | 80% | 110% | 100% | 54% | 116% |
| 2022 | 8% | 52% | 36% | 53% | 20% | 64% | 56% | 140% | 117% | 20% | 93% | 195% |
| 2023 | 22% | 24% | 36% | 27% | 93% | 159% | 37% | 61% | 71% | 87% | 44% | 86% |
| 2024 | 63% | 181% | 314% | 50% | 132% | 107% | 69% | 44% | 152% | 107% | 34% | 28% |
| 2025 | 66% | 52% | 89% | 32% | 31% | 37% | 36% | 50% | 47% | 27% | 23% | 59% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1941566) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






