Quico Iglesias · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 885 m.
Het echte reliëf boven Cova Simanya, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
0,4km
Gangen
opgemeten lengte (Wikidata)
885m
Hoogte van de ingang
gepubliceerd (Wikidata)
12°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
158m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
12 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 26 °C, 14 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 8°-1°Jan
- 9°0°Feb
- 12°2°Mrt
- 15°5°Apr
- 19°8°Mei
- 24°13°Jun
- 26°16°Jul
- 26°16°Aug
- 22°13°Sep
- 18°9°Okt
- 12°3°Nov
- 8°0°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Spanje
Cova Simanya (grot) ligt in Spanje. Ze heeft 0,4 km aan opgemeten gangen. De ingang ligt op 885 m. Ze ligt binnen Natuurpark Sant Llorenç del Munt i l'Obac.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Muradichtstbijzijnde plaats · 3,9 km hemelsbreed
- els Ulls de l'Abadessadichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,2 km van de ingang
- Josep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport (BCN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 42 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BCN (Barcelona)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 125andere grotingangen binnen 3 kmAvenc de la Canal de la Ravella, Balma dels Graons de Mura, Avenc de Fontfreda en nog 122
- 18bronnen binnen 2 kmFont del Llor, Font de la Muntada, Font de l'Hort en nog 15
- 29uitzichtpunten binnen 3 kmMorral Gran, Miranda del Castellar, Morral del Llop en nog 26
- 15bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSender dels Miradors, Matagalls - Montserrat, A la Mola des de el coll d'Estenalles en nog 12
- 4watervallen met naam binnen 4 kmGorg del Padre, Cap de la Riera, Salt de la Blanquera en nog 1
- 11parkeerplaatsen binnen 2 km
- 11informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 2bushaltes binnen 2 km
- 1campings binnen 8 kmla Tatgera
- 3hotels en pensions binnen 8 kmCan Borrell Hotel & Events, el Puig de la Balma, La Casajoana
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Mura3,9 km hemelsbreed
- Matadepera8,5 km hemelsbreed
- Castellar del Vallès8,9 km hemelsbreed
- Sant Vicenç de Castellet12 km hemelsbreed
- Terrassa12 km hemelsbreed
- Navarcles12 km hemelsbreed
- Sentmenat13 km hemelsbreed
- Caldes de Montbui14 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cova Simanya te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 8 | 9 | 12 | 15 | 19 | 24 | 26 | 26 | 22 | 18 | 12 | 8 |
| Middag | 8 | 9 | 12 | 15 | 19 | 24 | 26 | 26 | 22 | 18 | 12 | 8 |
| Nacht | -1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 13 | 16 | 16 | 13 | 9 | 3 | 0 |
| Regen (mm) | 34 | 32 | 43 | 50 | 49 | 27 | 28 | 41 | 59 | 70 | 54 | 31 |
| Regendagen | 6 | 5 | 6 | 8 | 8 | 6 | 5 | 6 | 8 | 8 | 6 | 6 |
| Zonuren/dag | 4,8 | 6,1 | 7,5 | 8,1 | 9,6 | 11,2 | 11,5 | 10,1 | 8,1 | 6,4 | 5,1 | 4,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 8 | 8 | -1 | 34 | 4,8 |
| Feb | 9 | 9 | 0 | 32 | 6,1 |
| Mrt | 12 | 12 | 2 | 43 | 7,5 |
| Apr | 15 | 15 | 5 | 50 | 8,1 |
| Mei | 19 | 19 | 8 | 49 | 9,6 |
| Jun | 24 | 24 | 13 | 27 | 11,2 |
| Jul | 26 | 26 | 16 | 28 | 11,5 |
| Aug | 26 | 26 | 16 | 41 | 10,1 |
| Sep | 22 | 22 | 13 | 59 | 8,1 |
| Okt | 18 | 18 | 9 | 70 | 6,4 |
| Nov | 12 | 12 | 3 | 54 | 5,1 |
| Dec | 8 | 8 | 0 | 31 | 4,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (885 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 357% | 5% | 144% | 346% | 115% | 295% | 221% | 121% | 124% | 89% | 361% | 397% |
| 2021 | 120% | 84% | 30% | 68% | 81% | 129% | 52% | 61% | 77% | 59% | 207% | 17% |
| 2022 | 20% | 17% | 197% | 72% | 62% | 48% | 59% | 132% | 91% | 46% | 42% | 92% |
| 2023 | 29% | 101% | 6% | 17% | 85% | 174% | 47% | 112% | 68% | 65% | 17% | 19% |
| 2024 | 74% | 59% | 189% | 190% | 89% | 365% | 131% | 50% | 196% | 171% | 144% | 83% |
| 2025 | 27% | 89% | 322% | 73% | 125% | 26% | 243% | 119% | 169% | 65% | 81% | 358% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q20103835) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






