Spanje Showgrot
Coves del Drach
18 °C binnen, het hele jaar.
no · CC BY 2.0
De afdaling
De ingang, op 30 m.
Het echte reliëf boven Coves del Drach, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
30m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
18°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
Binnen en buiten
18 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 18 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 10 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.
- 14°11°Jan
- 14°10°Feb
- 15°11°Mrt
- 18°13°Apr
- 21°16°Mei
- 26°20°Jun
- 29°24°Jul
- 29°24°Aug
- 26°22°Sep
- 23°19°Okt
- 18°15°Nov
- 15°12°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Spanje
Coves del Drach (showgrot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 30 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten en de zee bij de ingang. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereistOfficiële site↗
- Porto Cristodichtstbijzijnde plaats · 0,5 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 120 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,6 km van de ingang
- Palma de Mallorca Airport (PMI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 51 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PMI (Palma de Mallorca)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 24andere grotingangen binnen 3 kmCoves dels Hams, Coves del Drach, Cova Negra en nog 21
- 4uitzichtpunten binnen 3 kmPunta des Pagell en nog 3
- 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEl Camí IT4TR3 El Camí Illenc: de l'Alguer a Formentera, Cuevas del Drach
- 33parkeerplaatsen binnen 2 km
- 12informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 24bushaltes binnen 2 km
- 1campings binnen 8 kmCampament Hipocampo
- 153hotels en pensions binnen 8 kmProtur Vista Badia, Lorenzo, Villa Miel en nog 150
- 78restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Porto Cristo0,5 km hemelsbreed
- Cala Millor9,1 km hemelsbreed
- Son Servera9,8 km hemelsbreed
- Manacor11 km hemelsbreed
- Portocolom15 km hemelsbreed
- Felanitx17 km hemelsbreed
- Artà18 km hemelsbreed
- Calonge19 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Coves del Drach te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 14 | 14 | 15 | 18 | 21 | 26 | 29 | 29 | 26 | 23 | 18 | 15 |
| Middag | 14 | 14 | 15 | 18 | 21 | 26 | 29 | 29 | 26 | 23 | 18 | 15 |
| Nacht | 11 | 10 | 11 | 13 | 16 | 20 | 24 | 24 | 22 | 19 | 15 | 12 |
| Regen (mm) | 46 | 44 | 40 | 46 | 37 | 14 | 10 | 25 | 68 | 69 | 83 | 52 |
| Regendagen | 9 | 8 | 7 | 8 | 6 | 4 | 2 | 5 | 10 | 11 | 11 | 9 |
| Zonuren/dag | 4,6 | 5,4 | 7,0 | 8,2 | 9,5 | 11,2 | 11,1 | 9,9 | 7,4 | 6,1 | 4,4 | 4,4 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 14 | 14 | 11 | 46 | 4,6 |
| Feb | 14 | 14 | 10 | 44 | 5,4 |
| Mrt | 15 | 15 | 11 | 40 | 7,0 |
| Apr | 18 | 18 | 13 | 46 | 8,2 |
| Mei | 21 | 21 | 16 | 37 | 9,5 |
| Jun | 26 | 26 | 20 | 14 | 11,2 |
| Jul | 29 | 29 | 24 | 10 | 11,1 |
| Aug | 29 | 29 | 24 | 25 | 9,9 |
| Sep | 26 | 26 | 22 | 68 | 7,4 |
| Okt | 23 | 23 | 19 | 69 | 6,1 |
| Nov | 18 | 18 | 15 | 83 | 4,4 |
| Dec | 15 | 15 | 12 | 52 | 4,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (30 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 183% | 6% | 133% | 255% | 102% | 196% | 83% | 140% | 110% | 72% | 89% | 101% |
| 2021 | 121% | 40% | 94% | 52% | 139% | 104% | 77% | 57% | 141% | 89% | 216% | 55% |
| 2022 | 17% | 24% | 220% | 91% | 70% | 90% | 18% | 96% | 89% | 75% | 68% | 87% |
| 2023 | 59% | 156% | 16% | 18% | 120% | 131% | 56% | 185% | 97% | 63% | 24% | 52% |
| 2024 | 125% | 72% | 155% | 116% | 137% | 185% | 48% | 120% | 65% | 113% | 88% | 53% |
| 2025 | 65% | 79% | 251% | 61% | 89% | 12% | 301% | 78% | 92% | 79% | 73% | 224% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q429431) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






