Argentinië Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Cueva de las Manos
8 °C binnen, het hele jaar.
Fjturban · Public domain
De afdaling
De ingang, op 464 m.
Het echte reliëf boven Cueva de las Manos, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
464m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
8°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
250m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
8.000
Bezoekers per jaar
gepubliceerd (Wikidata)
Binnen en buiten
8 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 8 °C, in januari en in augustus. In januari loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 22 °C, 14 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 22°7°Jan
- 22°7°Feb
- 18°5°Mrt
- 13°2°Apr
- 8°0°Mei
- 4°-2°Jun
- 4°-4°Jul
- 6°-2°Aug
- 10°0°Sep
- 14°2°Okt
- 17°4°Nov
- 20°6°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Argentinië
Cueva de las Manos (grot met prehistorische kunst) ligt in Argentinië. De ingang ligt op 464 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Parkeerplaats op 830 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,9 km van de ingang
- Perito Moreno Jalil Hamer Airport (PMQ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 72 km hemelsbreedAutohuur in CoyhaiqueDiscover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Río Pinturas voert het meeste water van augustus tot oktober.
De Río Pinturas voert hier gemiddeld ongeveer 15 m³/s. Hij voert het meeste water van augustus tot oktober, gevoed door smeltsneeuw. Hij voert het minste water van januari tot maart.
- 3,3 m³/sJan
- 3,5 m³/sFeb
- 6,3 m³/sMrt
- 10 m³/sApr
- 18 m³/sMei
- 19 m³/sJun
- 29 m³/sJul
- 40 m³/sAug
- 44 m³/sSep
- 38 m³/sOkt
- 24 m³/sNov
- 11 m³/sDec
Van ongeveer 3,3 m³/s in de laagste maand tot 44 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 3.287 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmCueva de las Manos
- 7uitzichtpunten binnen 3 kmMirador El Condor, Mirador Cañón Pintura en nog 5
- 3parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 3campings binnen 8 kmLa Señalada, Camping del Rio
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
- hotels en pensions binnen 8 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cueva de las Manos te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 22 | 22 | 18 | 13 | 8 | 4 | 4 | 6 | 10 | 14 | 17 | 20 |
| Middag | 22 | 22 | 18 | 13 | 8 | 4 | 4 | 6 | 10 | 14 | 17 | 20 |
| Nacht | 7 | 7 | 5 | 2 | 0 | -2 | -4 | -2 | 0 | 2 | 4 | 6 |
| Regen (mm) | 10 | 16 | 18 | 22 | 35 | 32 | 28 | 30 | 20 | 18 | 17 | 13 |
| Regendagen | 2 | 3 | 4 | 6 | 8 | 8 | 7 | 7 | 5 | 5 | 4 | 3 |
| Zonuren/dag | 12,2 | 10,8 | 8,8 | 6,7 | 4,3 | 3,4 | 3,8 | 4,9 | 6,8 | 9,3 | 11,2 | 11,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 0 | 0 | 1 | 4 | 12 | 17 | 17 | 16 | 10 | 4 | 2 | 0 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 22 | 22 | 7 | 10 | 12,2 |
| Feb | 22 | 22 | 7 | 16 | 10,8 |
| Mrt | 18 | 18 | 5 | 18 | 8,8 |
| Apr | 13 | 13 | 2 | 22 | 6,7 |
| Mei | 8 | 8 | 0 | 35 | 4,3 |
| Jun | 4 | 4 | -2 | 32 | 3,4 |
| Jul | 4 | 4 | -4 | 28 | 3,8 |
| Aug | 6 | 6 | -2 | 30 | 4,9 |
| Sep | 10 | 10 | 0 | 20 | 6,8 |
| Okt | 14 | 14 | 2 | 18 | 9,3 |
| Nov | 17 | 17 | 4 | 17 | 11,2 |
| Dec | 20 | 20 | 6 | 13 | 11,9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (464 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 34% | 143% | 49% | 71% | 107% | 130% | 207% | 30% | 30% | 48% | 26% | 117% |
| 2021 | 188% | 51% | 52% | 100% | 42% | 47% | 20% | 74% | 34% | 43% | 19% | 42% |
| 2022 | 75% | 181% | 68% | 177% | 32% | 17% | 41% | 33% | 82% | 56% | 33% | 71% |
| 2023 | 304% | 11% | 85% | 36% | 42% | 89% | 139% | 114% | 109% | 27% | 25% | 139% |
| 2024 | 6% | 35% | 107% | 79% | 46% | 212% | 65% | 71% | 69% | 5% | 214% | 283% |
| 2025 | 91% | 222% | 252% | 230% | 101% | 366% | 150% | 80% | 97% | 61% | 23% | 20% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q223385) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




