Naar de inhoud
cavernyas
EN
Cueva de Nerja 2020

Spanje Spanje Druipsteengrot

Cueva de Nerja

20 °C binnen, het hele jaar.

ShowgrotStalactieten

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Fernando · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 159 m.

Het echte reliëf boven Cueva de Nerja, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang696 m1,0 kmverticaal × 3,8diepte niet gepubliceerdIngang696 m1,0 kmverticaal × 8,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

159m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

20°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

309m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

20 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 20 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 36 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot september.

buiten, bij de ingang (159 m)binnen
  1. 16°7°Jan
  2. 16°8°Feb
  3. 19°10°Mrt
  4. 22°12°Apr
  5. 26°16°Mei
  6. 32°21°Jun
  7. 36°24°Jul
  8. 35°24°Aug
  9. 30°20°Sep
  10. 25°16°Okt
  11. 19°11°Nov
  12. 16°8°Dec
Binnen: 20 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jun–SepMeeste regen: Mrt, Okt–Dec

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Archeologische vindplaats in Spanje

Cueva de Nerja (druipsteengrot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 159 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Cueva de Nerja (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 4andere grotingangen binnen 3 kmCueva de Nerja, Cueva del Lobo Marino en nog 2
  • 1bronnen binnen 2 kmMaro
  • 15uitzichtpunten binnen 3 kmEl acueducto del Águila, Torre Vigía de Maro, Mirador del Bendito en nog 12
  • 7bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmNerja - Frigiliana, Frigiliana - Nerja, La Senda Litoral en nog 4
  • 2watervallen met naam binnen 4 kmCascada de Maro, Recorrido por el cauce del Río Chillar
  • 26parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 14informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 9bushaltes binnen 2 km
  • 2campings binnen 8 kmCamping Cortijo San Miguel, Villa del Mar - Camping Nerja
  • 163hotels en pensions binnen 8 kmMB boutique, Balcón de Maro, Casa Maro en nog 160
  • 116restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Nerja2,8 km hemelsbreed
  • Frigiliana5,2 km hemelsbreed
  • Torrox9,6 km hemelsbreed
  • La Herradura10 km hemelsbreed
  • Cómpeta14 km hemelsbreed
  • Almuñécar14 km hemelsbreed
  • Sayalonga16 km hemelsbreed
  • Otívar16 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Cueva de Nerja te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Cascadyas1 watervallen binnen 5 km
Caños de Maro · 1,1 km
Peakyas7 bergen binnen 10 km
Cerro Cabeza del Caballo1.188 m · 5,2 kmPico del Cielo1.508 m · 5,4 kmAlto del Barranco del Pino · 7,0 kmTajo del Almendrón1.514 m · 7,1 kmNavachica1.831 m · 8,3 kmEl Fuerte, Frigiliana976 m · 8,4 kmCerro Cisne1.485 m · 9,7 km
Coastya2 stranden binnen 3 km
La Caleta de Marozee tot 24 °C · 0,9 kmBurriana Playazee tot 24 °C · 2,3 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag161619222632363530251916
Middag161619222632363530251916
Nacht781012162124242016118
Regen (mm)404356422441326476153
Regendagen777751014777
Zonuren/dag5,96,57,68,710,412,513,111,79,27,66,25,8
Sneeuw op de grond (cm)221000000001
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan16167405,9
Feb16168436,5
Mrt191910567,6
Apr222212428,7
Mei2626162410,4
Jun323221412,5
Jul363624113,1
Aug353524311,7
Sep303020269,2
Okt252516477,6
Nov191911616,2
Dec16168535,8

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (159 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020139%4%101%127%209%———41%55%99%41%
2021213%72%48%96%123%———36%25%42%59%
202218%21%208%131%55%———30%7%24%163%
202332%35%10%1%213%———90%82%3%24%
202474%132%228%40%18%———40%155%94%27%
202574%66%279%62%38%———27%47%73%117%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Cueva de Nerja

Spanje

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 159 mHoogte van de ingang
  • 20 °CBinnen, het hele jaar

Cueva del Boquete de Zafarraya

Spanje · 33 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 1.071 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Cueva de Ardales

Spanje · 88 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 566 mHoogte van de ingang
  • 16 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Cueva de la Pileta

Spanje · 127 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 730 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q2169018) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken