Naar de inhoud
cavernyas
EN
Grotte di Frasassi (18619)

Italië Italië Showgrot

Grotten van Frasassi

5,0 km aan gangen.

ShowgrotStalactietenOndergrondse rivier

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Accurimbono · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 339 m.

Het echte reliëf boven Grotten van Frasassi, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang878 m1,0 kmverticaal × 3,8diepte niet gepubliceerdIngang878 m1,0 kmverticaal × 8,3

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

5,0km

Gangen

opgemeten lengte (Wikidata)

339m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

14°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

577m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

14 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 30 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus. Het regent het meest in november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.

buiten, bij de ingang (339 m)binnen
  1. 8°2°Jan
  2. 9°2°Feb
  3. 12°4°Mrt
  4. 16°8°Apr
  5. 21°12°Mei
  6. 26°16°Jun
  7. 30°19°Jul
  8. 30°19°Aug
  9. 24°15°Sep
  10. 19°11°Okt
  11. 14°7°Nov
  12. 9°3°Dec
Binnen: 14 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jul–AugMeeste regen: Nov

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Showgrot in Italië

Grotten van Frasassi (showgrot) ligt in Italië. Ze heeft 5,0 km aan opgemeten gangen. De ingang ligt op 339 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De Fiume Sentino voert het meeste water van november tot april.

De Fiume Sentino voert hier gemiddeld ongeveer 4,0 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot april. Hij voert het minste water van juli tot augustus.

  1. 5,3 m³/sJan
  2. 5,5 m³/sFeb
  3. 6,0 m³/sMrt
  4. 5,2 m³/sApr
  5. 4,3 m³/sMei
  6. 2,8 m³/sJun
  7. 1,9 m³/sJul
  8. 1,7 m³/sAug
  9. 3,7 m³/sSep
  10. 4,7 m³/sOkt
  11. 6,3 m³/sNov
  12. 6,2 m³/sDec

Van ongeveer 1,7 m³/s in de laagste maand tot 6,3 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 260 km².

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Grotten van Frasassi (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 135andere grotingangen binnen 3 kmGrotta di Frasassi, Grotta dell'Infinito, Riparo sopra il Pontechiaradovo en nog 132
  • 4bronnen binnen 2 kmFontefresca, Presa d'acqua en nog 2
  • 7uitzichtpunten binnen 3 km
  • 20bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmAnello di Giano en nog 19
  • 8klimrotsen binnen 3 kmFalesia Sulfuria, La Sbarra, Falesia di Ponte Chiaradovo en nog 5
  • 2watervallen met naam binnen 4 kmCascata alta di Grotte, Cascata bassa
  • 15parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 12informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 2bushaltes binnen 2 km
  • 5campings binnen 8 kmsosta, Elmo Camping, Area Camper Fabriano en nog 2
  • 25hotels en pensions binnen 8 kmCountry House Monte Murano, Agriturismo Abbazia di San Salvatore in Valdicastro, Borgobo' en nog 22
  • 9restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Genga4,0 km hemelsbreed
  • Serra San Quirico7,0 km hemelsbreed
  • Fabriano8,4 km hemelsbreed
  • Sassoferrato9,2 km hemelsbreed
  • Cerreto d'Esi9,6 km hemelsbreed
  • Mergo9,9 km hemelsbreed
  • Arcevia11 km hemelsbreed
  • Cupramontana13 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Grotten van Frasassi te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas18 bergen binnen 10 km
Monte Valmontagnana931 m · 1,3 kmMonte Scoccioni1.010 m · 3,4 kmMonte Revellone841 m · 3,5 kmMonte Murano882 m · 5,2 kmMonte Mitola919 m · 6,4 kmMonte La Croce959 m · 7,1 kmMonte Maltempo976 m · 8,2 kmMonte Cipollara1.068 m · 9,5 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag891216212630302419149
Middag891216212630302419149
Nacht224812161919151173
Regen (mm)596969606645384280718469
Regendagen999111186711111311
Zonuren/dag2,74,15,67,08,310,010,69,47,04,93,12,8
Sneeuw op de grond (cm)452000000013
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan882592,7
Feb992694,1
Mrt12124695,6
Apr16168607,0
Mei212112668,3
Jun2626164510,0
Jul3030193810,6
Aug303019429,4
Sep242415807,0
Okt191911714,9
Nov14147843,1
Dec993692,8

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (339 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Frasassi 01
Bultro · CC BY-SA 4.0
Frasassi 02
Bultro · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202028%30%114%88%93%153%76%202%118%136%61%235%
2021228%70%37%121%41%27%98%132%46%117%170%178%
202296%85%63%69%53%65%30%151%175%11%144%128%
2023198%80%113%77%206%186%80%173%38%46%181%57%
202470%65%128%97%88%76%55%67%243%243%42%144%
202568%110%198%102%101%36%120%82%33%25%78%55%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Grotten van Frasassi

Italië

  • —Diepte
  • 5,0 kmGangen
  • 339 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Grotte di Stiffe

Italië · 136 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 671 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Lupercal

Italië · 173 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 36 mHoogte van de ingang
  • 17 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Riserva naturale speciale delle Grotte di Pietrasecca

Italië · 141 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 868 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q1994964) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken