Accurimbono · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 339 m.
Het echte reliëf boven Grotten van Frasassi, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
5,0km
Gangen
opgemeten lengte (Wikidata)
339m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
14°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
577m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
14 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 30 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus. Het regent het meest in november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 8°2°Jan
- 9°2°Feb
- 12°4°Mrt
- 16°8°Apr
- 21°12°Mei
- 26°16°Jun
- 30°19°Jul
- 30°19°Aug
- 24°15°Sep
- 19°11°Okt
- 14°7°Nov
- 9°3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Italië
Grotten van Frasassi (showgrot) ligt in Italië. Ze heeft 5,0 km aan opgemeten gangen. De ingang ligt op 339 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereist
- Gengadichtstbijzijnde plaats · 4,0 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 360 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,4 km van de ingang
- Marche Airport (AOI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AOI (Falconara Marittima)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Fiume Sentino voert het meeste water van november tot april.
De Fiume Sentino voert hier gemiddeld ongeveer 4,0 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot april. Hij voert het minste water van juli tot augustus.
- 5,3 m³/sJan
- 5,5 m³/sFeb
- 6,0 m³/sMrt
- 5,2 m³/sApr
- 4,3 m³/sMei
- 2,8 m³/sJun
- 1,9 m³/sJul
- 1,7 m³/sAug
- 3,7 m³/sSep
- 4,7 m³/sOkt
- 6,3 m³/sNov
- 6,2 m³/sDec
Van ongeveer 1,7 m³/s in de laagste maand tot 6,3 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 260 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 135andere grotingangen binnen 3 kmGrotta di Frasassi, Grotta dell'Infinito, Riparo sopra il Pontechiaradovo en nog 132
- 4bronnen binnen 2 kmFontefresca, Presa d'acqua en nog 2
- 7uitzichtpunten binnen 3 km
- 20bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmAnello di Giano en nog 19
- 8klimrotsen binnen 3 kmFalesia Sulfuria, La Sbarra, Falesia di Ponte Chiaradovo en nog 5
- 2watervallen met naam binnen 4 kmCascata alta di Grotte, Cascata bassa
- 15parkeerplaatsen binnen 2 km
- 12informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 2bushaltes binnen 2 km
- 5campings binnen 8 kmsosta, Elmo Camping, Area Camper Fabriano en nog 2
- 25hotels en pensions binnen 8 kmCountry House Monte Murano, Agriturismo Abbazia di San Salvatore in Valdicastro, Borgobo' en nog 22
- 9restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Genga4,0 km hemelsbreed
- Serra San Quirico7,0 km hemelsbreed
- Fabriano8,4 km hemelsbreed
- Sassoferrato9,2 km hemelsbreed
- Cerreto d'Esi9,6 km hemelsbreed
- Mergo9,9 km hemelsbreed
- Arcevia11 km hemelsbreed
- Cupramontana13 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grotten van Frasassi te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 8 | 9 | 12 | 16 | 21 | 26 | 30 | 30 | 24 | 19 | 14 | 9 |
| Middag | 8 | 9 | 12 | 16 | 21 | 26 | 30 | 30 | 24 | 19 | 14 | 9 |
| Nacht | 2 | 2 | 4 | 8 | 12 | 16 | 19 | 19 | 15 | 11 | 7 | 3 |
| Regen (mm) | 59 | 69 | 69 | 60 | 66 | 45 | 38 | 42 | 80 | 71 | 84 | 69 |
| Regendagen | 9 | 9 | 9 | 11 | 11 | 8 | 6 | 7 | 11 | 11 | 13 | 11 |
| Zonuren/dag | 2,7 | 4,1 | 5,6 | 7,0 | 8,3 | 10,0 | 10,6 | 9,4 | 7,0 | 4,9 | 3,1 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 8 | 8 | 2 | 59 | 2,7 |
| Feb | 9 | 9 | 2 | 69 | 4,1 |
| Mrt | 12 | 12 | 4 | 69 | 5,6 |
| Apr | 16 | 16 | 8 | 60 | 7,0 |
| Mei | 21 | 21 | 12 | 66 | 8,3 |
| Jun | 26 | 26 | 16 | 45 | 10,0 |
| Jul | 30 | 30 | 19 | 38 | 10,6 |
| Aug | 30 | 30 | 19 | 42 | 9,4 |
| Sep | 24 | 24 | 15 | 80 | 7,0 |
| Okt | 19 | 19 | 11 | 71 | 4,9 |
| Nov | 14 | 14 | 7 | 84 | 3,1 |
| Dec | 9 | 9 | 3 | 69 | 2,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (339 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 28% | 30% | 114% | 88% | 93% | 153% | 76% | 202% | 118% | 136% | 61% | 235% |
| 2021 | 228% | 70% | 37% | 121% | 41% | 27% | 98% | 132% | 46% | 117% | 170% | 178% |
| 2022 | 96% | 85% | 63% | 69% | 53% | 65% | 30% | 151% | 175% | 11% | 144% | 128% |
| 2023 | 198% | 80% | 113% | 77% | 206% | 186% | 80% | 173% | 38% | 46% | 181% | 57% |
| 2024 | 70% | 65% | 128% | 97% | 88% | 76% | 55% | 67% | 243% | 243% | 42% | 144% |
| 2025 | 68% | 110% | 198% | 102% | 101% | 36% | 120% | 82% | 33% | 25% | 78% | 55% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1994964) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





