Naar de inhoud
cavernyas
EN
Proumeyssac-3

Frankrijk Frankrijk Afgrond

Gouffre de Proumeyssac

13 °C binnen, het hele jaar.

ShowgrotStalactietenAfgrond

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

TwoWings · Public domain

De afdaling

De ingang, op 151 m.

Het echte reliëf boven Gouffre de Proumeyssac, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang246 m1,0 kmverticaal × 11,6diepte niet gepubliceerdIngang246 m1,0 kmverticaal × 25,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

151m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

13°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

76m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

13 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 13 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.

buiten, bij de ingang (151 m)binnen
  1. 8°1°Jan
  2. 9°0°Feb
  3. 13°3°Mrt
  4. 17°6°Apr
  5. 21°10°Mei
  6. 26°14°Jun
  7. 28°15°Jul
  8. 29°15°Aug
  9. 25°12°Sep
  10. 19°8°Okt
  11. 12°4°Nov
  12. 8°1°Dec
Binnen: 13 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jul–Aug

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Afgrond in Frankrijk

Gouffre de Proumeyssac (afgrond) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 151 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.

Hoe er te komen.

  • Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.Officiële site
  • Le Buguedichtstbijzijnde plaats · 3,1 km hemelsbreed
  • Parkeerplaats op 60 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
  • Bergerac Dordogne-Périgord airport (EGC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 34 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven EGC (Bergerac)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Gouffre de Proumeyssac (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 5andere grotingangen binnen 3 kmGouffre de Proumeyssac (entrée naturelle), Gouffre de Proumeyssac (entrée artificielle), Les cluzeaux en nog 2
  • 14bronnen binnen 2 kmlavoir de la Bertrandie, Le Lavoir de Gravard, Lavoir de la Servantie en nog 11
  • 2uitzichtpunten binnen 3 km
  • 5bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmBoucle du Polissoir, Boucle des Cluzeaux, Boucle de la Marquise en nog 2
  • 2klimrotsen binnen 3 kmRoc de Fayard
  • 14parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 35informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 23campings binnen 8 kmLe Port de Limeuil ****, Le Val de la Marquise, La Linotte en nog 20
  • 26hotels en pensions binnen 8 kmLe Cygne, Royal Vézère, Hôtel de Paris en nog 23
  • 13restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Le Bugue3,1 km hemelsbreed
  • Le Buisson-de-Cadouin4,8 km hemelsbreed
  • Saint-Cyprien8,7 km hemelsbreed
  • Belvès14 km hemelsbreed
  • Lalinde17 km hemelsbreed
  • Rouffignac-Saint-Cernin-de-Reilhac18 km hemelsbreed
  • Beaumont-du-Périgord19 km hemelsbreed
  • Sarlat-la-Canéda22 km hemelsbreed

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag891317212628292519128
Middag891317212628292519128
Nacht10361014151512841
Regen (mm)745163707863505248647270
Regendagen1210111214119911121312
Zonuren/dag2,54,15,36,47,08,78,98,17,24,93,12,6
Sneeuw op de grond (cm)541000000013
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan881742,5
Feb990514,1
Mrt13133635,3
Apr17176706,4
Mei212110787,0
Jun262614638,7
Jul282815508,9
Aug292915528,1
Sep252512487,2
Okt19198644,9
Nov12124723,1
Dec881702,6

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (151 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Proumeyssac-1
TwoWings · Public domain

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202061%81%101%77%90%100%10%90%129%181%29%201%
2021104%114%28%34%104%179%73%45%168%48%46%123%
202241%49%57%72%24%154%13%52%94%38%99%63%
202380%36%104%65%54%139%40%73%86%150%191%145%
202458%182%197%90%167%117%50%23%217%138%57%59%
202577%36%32%58%23%63%19%37%53%47%54%32%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Gouffre de Proumeyssac

Frankrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 151 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Grotten van Lascaux

Frankrijk · 26 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 197 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grotte de Font-de-Gaume

Frankrijk · 9 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 91 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grottes des Combarelles

Frankrijk · 10 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 106 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q3111605) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken