Italië Showgrot
Grotta del Cavallone
7 °C binnen, het hele jaar.
Luiclemens · Public domain
De afdaling
De ingang, op 1.504 m.
Het echte reliëf boven Grotta del Cavallone, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
1.504m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
7°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
621m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
7 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 7 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 24 °C, 17 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 2°-6°Jan
- 3°-6°Feb
- 6°-3°Mrt
- 10°0°Apr
- 15°4°Mei
- 20°9°Jun
- 24°12°Jul
- 24°12°Aug
- 18°7°Sep
- 13°3°Okt
- 7°-1°Nov
- 3°-5°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Italië
Grotta del Cavallone (showgrot) ligt in Italië. De ingang ligt op 1.504 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Taranta Pelignadichtstbijzijnde plaats · 2,4 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 1.590 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
- Abruzzo Airport (PSR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 44 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PSR (Pescara)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmGrotte del Cavallone
- 7uitzichtpunten binnen 3 kmColle Incotto, Belvedere Giovanni Rinaldi en nog 5
- 8bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmIl Cammino d'Abruzzo: Tappa 30 en nog 7
- 4parkeerplaatsen binnen 2 km
- 2informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 1campings binnen 8 kmMaia Camping
- 8hotels en pensions binnen 8 kmMacchia del Fresco, B&B "La Piazzetta", Affittacamere Camera a Sud en nog 5
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Taranta Peligna2,4 km hemelsbreed
- Lama dei Peligni2,7 km hemelsbreed
- Lettopalena4,0 km hemelsbreed
- Colledimacine5,5 km hemelsbreed
- Palena6,3 km hemelsbreed
- Fara San Martino7,5 km hemelsbreed
- Civitella Messer Raimondo7,6 km hemelsbreed
- Torricella Peligna8,7 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grotta del Cavallone te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 2 | 3 | 6 | 10 | 15 | 20 | 24 | 24 | 18 | 13 | 7 | 3 |
| Middag | 2 | 3 | 6 | 10 | 15 | 20 | 24 | 24 | 18 | 13 | 7 | 3 |
| Nacht | -6 | -6 | -3 | 0 | 4 | 9 | 12 | 12 | 7 | 3 | -1 | -5 |
| Regen (mm) | 78 | 58 | 61 | 56 | 51 | 42 | 34 | 33 | 68 | 68 | 89 | 76 |
| Regendagen | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 | 7 | 6 | 7 | 10 | 10 | 13 | 13 |
| Zonuren/dag | 3,2 | 4,3 | 5,9 | 7,1 | 8,7 | 10,1 | 10,6 | 9,6 | 7,3 | 5,4 | 3,6 | 3,1 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 2 | 2 | -6 | 78 | 3,2 |
| Feb | 3 | 3 | -6 | 58 | 4,3 |
| Mrt | 6 | 6 | -3 | 61 | 5,9 |
| Apr | 10 | 10 | 0 | 56 | 7,1 |
| Mei | 15 | 15 | 4 | 51 | 8,7 |
| Jun | 20 | 20 | 9 | 42 | 10,1 |
| Jul | 24 | 24 | 12 | 34 | 10,6 |
| Aug | 24 | 24 | 12 | 33 | 9,6 |
| Sep | 18 | 18 | 7 | 68 | 7,3 |
| Okt | 13 | 13 | 3 | 68 | 5,4 |
| Nov | 7 | 7 | -1 | 89 | 3,6 |
| Dec | 3 | 3 | -5 | 76 | 3,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (1.504 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 4% | 30% | 131% | 121% | 62% | 105% | 141% | 126% | 76% | 79% | 74% | 117% |
| 2021 | 97% | 99% | 110% | 79% | 24% | 66% | 66% | 100% | 31% | 122% | 124% | 68% |
| 2022 | 52% | 115% | 63% | 35% | 58% | 90% | 96% | 103% | 129% | 23% | 138% | 51% |
| 2023 | 146% | 37% | 63% | 124% | 186% | 210% | 67% | 111% | 89% | 40% | 120% | 34% |
| 2024 | 50% | 57% | 87% | 77% | 79% | 66% | 39% | 109% | 125% | 57% | 31% | 78% |
| 2025 | 42% | 113% | 137% | 43% | 63% | 34% | 157% | 144% | 85% | 281% | 98% | 27% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Hermitage of Sant'Angelo (Lettomanoppello)
Italië · 21 km
- —Diepte
- —Gangen
- 652 mHoogte van de ingang
- 13 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q3392526) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





