Frankrijk Showgrot
Grottes Pétrifiantes de Savonnières
12 °C binnen, het hele jaar.
Duch.seb · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 54 m.
Het echte reliëf boven Grottes Pétrifiantes de Savonnières, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
54m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
12°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
48m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
12 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 27 °C, 15 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 7°1°Jan
- 8°1°Feb
- 12°3°Mrt
- 16°6°Apr
- 20°9°Mei
- 24°13°Jun
- 27°14°Jul
- 27°14°Aug
- 23°11°Sep
- 18°8°Okt
- 12°4°Nov
- 8°2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Frankrijk
Grottes Pétrifiantes de Savonnières (showgrot) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 54 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.Officiële site↗
- Savonnièresdichtstbijzijnde plaats · 1,4 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 50 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,1 km van de ingang
- Tours Val de Loire Airport (TUF)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 18 km hemelsbreedAutohuur in SaumurDiscover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Le Cher voert het meeste water van november tot maart.
De Le Cher voert hier gemiddeld ongeveer 99 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot maart.
- 154 m³/sJan
- 137 m³/sFeb
- 133 m³/sMrt
- 110 m³/sApr
- 105 m³/sMei
- 79 m³/sJun
- 62 m³/sJul
- 45 m³/sAug
- 37 m³/sSep
- 74 m³/sOkt
- 114 m³/sNov
- 153 m³/sDec
Van ongeveer 37 m³/s in de laagste maand tot 154 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 13.664 km².
Volg de Cher van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 46andere grotingangen binnen 3 km
- 5uitzichtpunten binnen 3 kmBelvedère en nog 4
- 10bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmVia Sancti Martini - Chemin d'été de la Saint-Martin, Ballan-Miré Sentier du Grand Moulin, Villandry Sentier découverte en nog 7
- 83parkeerplaatsen binnen 2 km
- 11informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 28bushaltes binnen 2 km
- 11campings binnen 8 kmL'Islette - Fondettes, La Confluence, Camping municipal en nog 8
- 29hotels en pensions binnen 8 kmDomaine de Beauvois, L'Épicerie Gourmande, Le Clos Armandie en nog 26
- 13restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Savonnières1,4 km hemelsbreed
- Villandry1,7 km hemelsbreed
- Saint-Étienne-de-Chigny4,2 km hemelsbreed
- Luynes4,6 km hemelsbreed
- Cinq-Mars-la-Pile5,5 km hemelsbreed
- Ballan-Miré6,3 km hemelsbreed
- Fondettes8,1 km hemelsbreed
- Langeais10 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grottes Pétrifiantes de Savonnières te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 24 | 27 | 27 | 23 | 18 | 12 | 8 |
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 24 | 27 | 27 | 23 | 18 | 12 | 8 |
| Nacht | 1 | 1 | 3 | 6 | 9 | 13 | 14 | 14 | 11 | 8 | 4 | 2 |
| Regen (mm) | 64 | 51 | 59 | 48 | 67 | 59 | 51 | 49 | 40 | 69 | 68 | 72 |
| Regendagen | 13 | 10 | 10 | 11 | 12 | 11 | 9 | 9 | 9 | 12 | 13 | 13 |
| Zonuren/dag | 1,9 | 3,4 | 5,0 | 6,8 | 7,3 | 8,2 | 8,5 | 7,6 | 6,8 | 4,1 | 2,5 | 1,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | 1 | 64 | 1,9 |
| Feb | 8 | 8 | 1 | 51 | 3,4 |
| Mrt | 12 | 12 | 3 | 59 | 5,0 |
| Apr | 16 | 16 | 6 | 48 | 6,8 |
| Mei | 20 | 20 | 9 | 67 | 7,3 |
| Jun | 24 | 24 | 13 | 59 | 8,2 |
| Jul | 27 | 27 | 14 | 51 | 8,5 |
| Aug | 27 | 27 | 14 | 49 | 7,6 |
| Sep | 23 | 23 | 11 | 40 | 6,8 |
| Okt | 18 | 18 | 8 | 69 | 4,1 |
| Nov | 12 | 12 | 4 | 68 | 2,5 |
| Dec | 8 | 8 | 2 | 72 | 1,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (54 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 70% | 144% | 128% | 78% | 86% | 118% | 13% | 82% | 86% | 141% | 34% | 174% |
| 2021 | 110% | 101% | 32% | 29% | 133% | 174% | 110% | 39% | 87% | 85% | 50% | 112% |
| 2022 | 50% | 47% | 42% | 83% | 31% | 115% | 24% | 53% | 128% | 68% | 95% | 73% |
| 2023 | 101% | 28% | 115% | 82% | 59% | 70% | 95% | 82% | 150% | 140% | 142% | 72% |
| 2024 | 73% | 151% | 128% | 89% | 154% | 137% | 81% | 99% | 227% | 160% | 75% | 49% |
| 2025 | 133% | 45% | 37% | 48% | 19% | 23% | 64% | 37% | 60% | 42% | 42% | 34% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Grottes Pétrifiantes de Savonnières
Frankrijk
- —Diepte
- —Gangen
- 54 mHoogte van de ingang
- 12 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1643834) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





