Benedikt Hallinger · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 955 m.
Het echte reliëf boven Hirlatzhöhle, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
955m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
7°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
1.004m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
7 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 7 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 22 °C, 15 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 1°-7°Jan
- 2°-6°Feb
- 6°-2°Mrt
- 12°1°Apr
- 16°6°Mei
- 20°10°Jun
- 22°12°Jul
- 22°12°Aug
- 17°7°Sep
- 13°3°Okt
- 7°-1°Nov
- 2°-5°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Oostenrijk
Hirlatzhöhle (grot) ligt in Oostenrijk. De ingang ligt op 955 m.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Gosaudichtstbijzijnde plaats · 8,5 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,9 km van de ingang
- Salzburg Airport (SZG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 55 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZG (Salzburg)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 7andere grotingangen binnen 3 kmHirlatzhöhle, Kessel, Hirschbrunn en nog 4
- 6bronnen binnen 2 kmWaldbachursprung en nog 5
- 14uitzichtpunten binnen 3 kmGoaßerbankerl, Jagerrast, Welterbe-Blick en nog 11
- 20bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmNordalpenweg 01, Ostuferwanderweg, Wanderweg 601 en nog 17
- 3klimrotsen binnen 3 kmGjaid Alm
- 3watervallen met naam binnen 4 kmWaldbachstrub, Schleierfall
- 11parkeerplaatsen binnen 2 km
- 48informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 3bushaltes binnen 2 km
- 4campings binnen 8 kmCamping am See, Wohnmobilstellplätze Freibad Winkl/Obertraun, Wohnmobilstellplatz Obertraun en nog 1
- 79hotels en pensions binnen 8 kmOlympiahütte, Bräu-Gasthof Lobisser, Ferienwohnung Reiter en nog 76
- 21restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Gosau8,5 km hemelsbreed
- Bad Goisern11 km hemelsbreed
- Bad Aussee13 km hemelsbreed
- Ramsau am Dachstein14 km hemelsbreed
- Altaussee14 km hemelsbreed
- Filzmoos15 km hemelsbreed
- Schladming17 km hemelsbreed
- Reiterndorf18 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Hirlatzhöhle te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 1 | 2 | 6 | 12 | 16 | 20 | 22 | 22 | 17 | 13 | 7 | 2 |
| Middag | 1 | 2 | 6 | 12 | 16 | 20 | 22 | 22 | 17 | 13 | 7 | 2 |
| Nacht | -7 | -6 | -2 | 1 | 6 | 10 | 12 | 12 | 7 | 3 | -1 | -5 |
| Regen (mm) | 82 | 67 | 81 | 75 | 140 | 166 | 177 | 175 | 132 | 96 | 73 | 76 |
| Regendagen | 14 | 13 | 16 | 15 | 20 | 21 | 22 | 19 | 15 | 14 | 14 | 15 |
| Zonuren/dag | 3,0 | 4,5 | 5,2 | 5,7 | 5,5 | 6,4 | 7,0 | 6,5 | 5,1 | 4,5 | 2,8 | 2,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 27 | 25 | 18 | 8 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 12 | 19 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 1 | 1 | -7 | 82 | 3,0 |
| Feb | 2 | 2 | -6 | 67 | 4,5 |
| Mrt | 6 | 6 | -2 | 81 | 5,2 |
| Apr | 12 | 12 | 1 | 75 | 5,7 |
| Mei | 16 | 16 | 6 | 140 | 5,5 |
| Jun | 20 | 20 | 10 | 166 | 6,4 |
| Jul | 22 | 22 | 12 | 177 | 7,0 |
| Aug | 22 | 22 | 12 | 175 | 6,5 |
| Sep | 17 | 17 | 7 | 132 | 5,1 |
| Okt | 13 | 13 | 3 | 96 | 4,5 |
| Nov | 7 | 7 | -1 | 73 | 2,8 |
| Dec | 2 | 2 | -5 | 76 | 2,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (955 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.


Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 50% | 192% | 83% | 63% | 99% | 124% | 131% | 145% | 140% | 154% | 34% | 103% |
| 2021 | 110% | 55% | 86% | 84% | 120% | 59% | 118% | 122% | 56% | 49% | 129% | 135% |
| 2022 | 84% | 135% | 24% | 125% | 100% | 113% | 88% | 88% | 130% | 138% | 120% | 80% |
| 2023 | 90% | 125% | 134% | 182% | 96% | 64% | 121% | 144% | 35% | 94% | 269% | 216% |
| 2024 | 91% | 106% | 92% | 124% | 107% | 137% | 95% | 73% | 211% | 104% | 36% | 87% |
| 2025 | 51% | 40% | 147% | 112% | 134% | 76% | 152% | 68% | 94% | 94% | 107% | 29% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Dachstein Giant Ice Cave
Oostenrijk · 7 km
- —Diepte
- —Gangen
- 1.406 mHoogte van de ingang
- 0 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1620179) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.


