Naar de inhoud
cavernyas
EN
Καμαριανό σπήλαιο1

Griekenland Griekenland Grot

Kamares Cave

9 °C binnen, het hele jaar.

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Pascal Mullon · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 1.694 m.

Het echte reliëf boven Kamares Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang1.918 m1,0 kmverticaal × 2,0diepte niet gepubliceerdIngang1.918 m1,0 kmverticaal × 4,2

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

1.694m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

9°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

271m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

9 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 9 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 21 °C, 12 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.

buiten, bij de ingang (1.694 m)binnen
  1. 4°0°Jan
  2. 4°0°Feb
  3. 6°1°Mrt
  4. 9°3°Apr
  5. 14°7°Mei
  6. 19°11°Jun
  7. 21°14°Jul
  8. 21°14°Aug
  9. 18°12°Sep
  10. 14°9°Okt
  11. 10°5°Nov
  12. 6°2°Dec
Binnen: 9 °C het hele jaarMeeste regen: Nov–Feb

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot in Griekenland

Kamares Cave (grot) ligt in Griekenland. De ingang ligt op 1.694 m.

Hoe er te komen.

  • Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
  • Zarósdichtstbijzijnde plaats · 8,7 km hemelsbreed
  • Ακώλυταdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 3,1 km van de ingang
  • Heraklion International Nikos Kazantzakis Airport (HER)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 37 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HER (Heraklion)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Kamares Cave (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 1andere grotingangen binnen 3 kmΣπήλαιο Καμαρών
  • 4bronnen binnen 2 kmΣκαρονερό en nog 3
  • 1uitzichtpunten binnen 3 kmΑκώλυτα
  • 1bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEuropean Walking Route E4, Greece, Crete
  • 2campings binnen 8 km
  • 11hotels en pensions binnen 8 kmIdi, HARIKLEIA RENT ROOMS, Eleonas Traditional Cottages en nog 8
  • 3restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • parkeerplaatsen binnen 2 km
  • informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Zarós8,7 km hemelsbreed
  • Gérgeri12 km hemelsbreed
  • Tympáki13 km hemelsbreed
  • Zonianá13 km hemelsbreed
  • Anógeia14 km hemelsbreed
  • Moíres15 km hemelsbreed
  • Krousón15 km hemelsbreed
  • Káto Asítai16 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Kamares Cave te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas31 bergen binnen 10 km
Mavri · 0,9 kmPeristeres · 5,5 kmVouloumenou · 5,7 kmSanida · 5,7 kmMount Agathias2.424 m · 6,2 kmSkinakas · 7,4 kmMount Ida2.456 m · 7,5 kmKourouna · 7,5 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag4469141921211814106
Middag4469141921211814106
Nacht0013711141412952
Regen (mm)10187452918424185069103
Regendagen131075310126913
Zonuren/dag4,14,97,08,610,312,212,211,19,47,15,23,7
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan4401014,1
Feb440874,9
Mrt661457,0
Apr993298,6
Mei141471810,3
Jun191911412,2
Jul212114212,2
Aug212114411,1
Sep181812189,4
Okt14149507,1
Nov10105695,2
Dec6621033,7

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (1.694 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Cave of Kamares 076559
Zde · CC BY-SA 3.0
Cave of Kamares 076569
Zde · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020105%61%126%99%66%———149%122%171%71%
202169%92%114%207%80%———83%150%63%130%
2022113%103%247%52%61%———149%123%69%30%
202348%76%86%82%291%———120%19%53%71%
2024102%60%39%27%139%———115%12%43%162%
202550%91%109%128%203%———34%57%89%91%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Kamares Cave

Griekenland

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 1.694 mHoogte van de ingang
  • 9 °CBinnen, het hele jaar

Idaean Cave

Griekenland · 3 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 1.511 mHoogte van de ingang
  • 11 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grot van Melidoni

Griekenland · 25 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 226 mHoogte van de ingang
  • 18 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Sfendoni Zoniana Cave

Griekenland · 14 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 644 mHoogte van de ingang
  • 16 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q2738464) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken