Marjan Borovnik (photographer). · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 296 m.
Het echte reliëf boven Krka Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
296m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
11°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
206m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
11 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 27 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.
- 4°-3°Jan
- 5°-3°Feb
- 10°1°Mrt
- 16°5°Apr
- 21°10°Mei
- 25°14°Jun
- 27°16°Jul
- 27°16°Aug
- 21°11°Sep
- 16°6°Okt
- 10°3°Nov
- 5°-2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Archeologische vindplaats in Slovenië
Krka Cave (grot) ligt in Slovenië. De ingang ligt op 296 m.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Ivančna Goricadichtstbijzijnde plaats · 5,8 km hemelsbreed
- Ljubljana Jože Pučnik Airport (LJU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 44 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LJU (Zgornji Brnik)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 3andere grotingangen binnen 3 kmKrška jama, Lučki požiralnik, Jama Poltarica
- 2bronnen binnen 2 kmIzvir Krke, Izvir Poltarice
- 1zinkgaten en dolines binnen 3 kmDol
- 3bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmGrosupeljska planinska pot, Jurčičeva pot, European long distance path E7 - part Slovenia
- 10parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 10bushaltes binnen 2 km
- 2campings binnen 8 kmZlati polž, Loka
- 5hotels en pensions binnen 8 kmDom Vita - guest house, Gostišče Lunca, Krka River Lodge en nog 2
- 5restaurants en cafés binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ivančna Gorica5,8 km hemelsbreed
- Videm7,5 km hemelsbreed
- Šentvid pri Stični8,7 km hemelsbreed
- Grosuplje11 km hemelsbreed
- Velike Lašče12 km hemelsbreed
- Žužemberk14 km hemelsbreed
- Šmarje–Sap16 km hemelsbreed
- Ribnica17 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Krka Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 4 | 5 | 10 | 16 | 21 | 25 | 27 | 27 | 21 | 16 | 10 | 5 |
| Middag | 4 | 5 | 10 | 16 | 21 | 25 | 27 | 27 | 21 | 16 | 10 | 5 |
| Nacht | -3 | -3 | 1 | 5 | 10 | 14 | 16 | 16 | 11 | 6 | 3 | -2 |
| Regen (mm) | 58 | 72 | 68 | 77 | 102 | 94 | 90 | 100 | 124 | 101 | 101 | 77 |
| Regendagen | 8 | 9 | 10 | 12 | 15 | 14 | 13 | 12 | 12 | 11 | 12 | 10 |
| Zonuren/dag | 3,0 | 4,1 | 5,3 | 6,1 | 6,9 | 7,8 | 8,4 | 7,5 | 5,6 | 4,4 | 2,4 | 2,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 15 | 14 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 14 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 4 | 4 | -3 | 58 | 3,0 |
| Feb | 5 | 5 | -3 | 72 | 4,1 |
| Mrt | 10 | 10 | 1 | 68 | 5,3 |
| Apr | 16 | 16 | 5 | 77 | 6,1 |
| Mei | 21 | 21 | 10 | 102 | 6,9 |
| Jun | 25 | 25 | 14 | 94 | 7,8 |
| Jul | 27 | 27 | 16 | 90 | 8,4 |
| Aug | 27 | 27 | 16 | 100 | 7,5 |
| Sep | 21 | 21 | 11 | 124 | 5,6 |
| Okt | 16 | 16 | 6 | 101 | 4,4 |
| Nov | 10 | 10 | 3 | 101 | 2,4 |
| Dec | 5 | 5 | -2 | 77 | 2,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (296 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 20% | 45% | 73% | 34% | 80% | 113% | 124% | 118% | 77% | 178% | 47% | 191% |
| 2021 | 179% | 65% | 58% | 109% | 177% | 31% | 120% | 93% | 50% | 69% | 126% | 123% |
| 2022 | 61% | 63% | 54% | 99% | 99% | 83% | 73% | 54% | 224% | 39% | 123% | 199% |
| 2023 | 310% | 45% | 115% | 138% | 187% | 139% | 211% | 219% | 53% | 159% | 139% | 155% |
| 2024 | 172% | 74% | 168% | 93% | 185% | 113% | 133% | 84% | 177% | 150% | 76% | 66% |
| 2025 | 133% | 91% | 209% | 101% | 118% | 28% | 179% | 87% | 106% | 122% | 115% | 52% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q12794418) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






