Oostenrijk Showgrot
Lamprechtshöhle
9 °C binnen, het hele jaar.
Sebastian Grünwald · CC BY 3.0
De afdaling
De ingang, op 710 m.
Het echte reliëf boven Lamprechtshöhle, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
710m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
9°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
1.154m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
9 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 9 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 24 °C, 15 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest van juni tot augustus: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 3°-5°Jan
- 4°-5°Feb
- 8°-1°Mrt
- 14°3°Apr
- 18°8°Mei
- 22°12°Jun
- 24°14°Jul
- 23°13°Aug
- 18°9°Sep
- 14°5°Okt
- 9°1°Nov
- 4°-3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Diepste grot van Oostenrijk (1735 m)
Lamprechtshöhle (showgrot) ligt in Oostenrijk. De ingang ligt op 710 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersOpeningstijden in OpenStreetMap: 08:30-19:00 · ticket vereist
- Sankt Martin bei Loferdichtstbijzijnde plaats · 5,4 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 70 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Schöne Aussichtdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 2,3 km van de ingang
- Salzburg Airport (SZG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 36 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZG (Salzburg)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Saalach voert het meeste water van mei tot september.
De Saalach voert hier gemiddeld ongeveer 14 m³/s. Hij voert het meeste water van mei tot september.
- 5,5 m³/sJan
- 6,5 m³/sFeb
- 14 m³/sMrt
- 18 m³/sApr
- 24 m³/sMei
- 27 m³/sJun
- 27 m³/sJul
- 28 m³/sAug
- 20 m³/sSep
- 13 m³/sOkt
- 6,5 m³/sNov
- 4,7 m³/sDec
Van ongeveer 4,7 m³/s in de laagste maand tot 28 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 560 km².
De Wappach van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmLamprechtshöhle
- 3uitzichtpunten binnen 3 kmVorderkaserklamm, Schöne Aussicht
- 10bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmAV Weg 411, Nordalpenweg 01, Arnoweg (Kalkberge West) en nog 7
- 318klimrotsen binnen 3 kmHohlwegen Brechl Platte, Babylon, Apollo en nog 315
- 1watervallen met naam binnen 4 kmSeisenbergklamm
- 15parkeerplaatsen binnen 2 km
- 4informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 11bushaltes binnen 2 km
- 2campings binnen 8 kmFalkensteiner Camping Grubhof, OEAV Campingplatz "Ferienwiese"
- 66hotels en pensions binnen 8 kmAlpengasthof Hirschbichl, Jagdhütte Hochgscheid, Pension Alpenblick en nog 63
- 5restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Sankt Martin bei Lofer5,4 km hemelsbreed
- Lofer7,4 km hemelsbreed
- Leogang9,8 km hemelsbreed
- Hochfilzen11 km hemelsbreed
- Sankt Ulrich am Pillersee12 km hemelsbreed
- Unken14 km hemelsbreed
- Saalfelden am Steinernen Meer14 km hemelsbreed
- Waidring14 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Lamprechtshöhle te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 3 | 4 | 8 | 14 | 18 | 22 | 24 | 23 | 18 | 14 | 9 | 4 |
| Middag | 3 | 4 | 8 | 14 | 18 | 22 | 24 | 23 | 18 | 14 | 9 | 4 |
| Nacht | -5 | -5 | -1 | 3 | 8 | 12 | 14 | 13 | 9 | 5 | 1 | -3 |
| Regen (mm) | 94 | 75 | 93 | 90 | 154 | 178 | 185 | 188 | 132 | 104 | 78 | 83 |
| Regendagen | 13 | 13 | 16 | 15 | 20 | 22 | 22 | 20 | 16 | 14 | 14 | 14 |
| Zonuren/dag | 3,0 | 4,5 | 5,2 | 5,7 | 5,5 | 6,4 | 7,0 | 6,5 | 5,1 | 4,5 | 2,8 | 2,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 30 | 32 | 23 | 10 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 7 | 13 | 21 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 3 | 3 | -5 | 94 | 3,0 |
| Feb | 4 | 4 | -5 | 75 | 4,5 |
| Mrt | 8 | 8 | -1 | 93 | 5,2 |
| Apr | 14 | 14 | 3 | 90 | 5,7 |
| Mei | 18 | 18 | 8 | 154 | 5,5 |
| Jun | 22 | 22 | 12 | 178 | 6,4 |
| Jul | 24 | 24 | 14 | 185 | 7,0 |
| Aug | 23 | 23 | 13 | 188 | 6,5 |
| Sep | 18 | 18 | 9 | 132 | 5,1 |
| Okt | 14 | 14 | 5 | 104 | 4,5 |
| Nov | 9 | 9 | 1 | 78 | 2,8 |
| Dec | 4 | 4 | -3 | 83 | 2,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (710 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 54% | 185% | 82% | 70% | 90% | 138% | 129% | 146% | 138% | 166% | 35% | 111% |
| 2021 | 118% | 53% | 89% | 68% | 162% | 71% | 136% | 142% | 66% | 49% | 141% | 109% |
| 2022 | 75% | 126% | 17% | 102% | 97% | 112% | 87% | 83% | 126% | 97% | 123% | 71% |
| 2023 | 65% | 95% | 119% | 243% | 118% | 48% | 120% | 137% | 42% | 93% | 268% | 220% |
| 2024 | 94% | 111% | 99% | 114% | 124% | 140% | 106% | 128% | 220% | 114% | 37% | 98% |
| 2025 | 56% | 38% | 109% | 53% | 103% | 86% | 160% | 79% | 100% | 93% | 132% | 31% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Riesending-Schachthöhle
Duitsland · 27 km
- —Diepte
- 20 kmGangen
- 1.843 mHoogte van de ingang
- 2 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q874850) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





