Naar de inhoud
cavernyas
EN
Lipa Cave Big Hall

Montenegro Montenegro Showgrot

Lipa Cave

14 °C binnen, het hele jaar.

ShowgrotStalactieten

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Mitia Morovov-Sheiner · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 502 m.

Het echte reliëf boven Lipa Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang849 m1,0 kmverticaal × 4,7diepte niet gepubliceerdIngang849 m1,0 kmverticaal × 10,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

502m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

14°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

386m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

14 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 15 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.

buiten, bij de ingang (502 m)binnen
  1. 7°2°Jan
  2. 8°2°Feb
  3. 11°4°Mrt
  4. 15°8°Apr
  5. 20°12°Mei
  6. 24°16°Jun
  7. 28°19°Jul
  8. 29°19°Aug
  9. 23°15°Sep
  10. 18°11°Okt
  11. 13°7°Nov
  12. 8°3°Dec
Binnen: 14 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jul–AugMeeste regen: Nov–Jan

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Showgrot in Montenegro

Lipa Cave (showgrot) ligt in Montenegro. De ingang ligt op 502 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Showgrot: open voor bezoekersticket vereist
  • Cetinjedichtstbijzijnde plaats · 3,7 km hemelsbreed
  • Parkeerplaats op 810 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,4 km van de ingang
  • Tivat Airport (TIV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 19 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TIV (Tivat)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Lipa Cave (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 4andere grotingangen binnen 3 kmLipska Pećina, Цетинская пещера. Верхний вход, Cetinje Cave (lower entrance) en nog 1
  • 18uitzichtpunten binnen 3 kmĐinovo Brdo, Belveder en nog 16
  • 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km792E
  • 2parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 4informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 7bushaltes binnen 2 km
  • 10campings binnen 8 kmCamp Oaza, Camping Rijeka Crnojevica, Skadar Lake Family Resort en nog 7
  • 30hotels en pensions binnen 8 kmPansion 22, Apartmani Aleksandra, Smještaj Bokan en nog 27
  • 37restaurants en cafés binnen 3 km
  • bronnen binnen 2 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Cetinje3,7 km hemelsbreed
  • Budva14 km hemelsbreed
  • Kotor16 km hemelsbreed
  • Dobrota18 km hemelsbreed
  • Petrovac na Moru19 km hemelsbreed
  • Prčanj20 km hemelsbreed
  • Goričani22 km hemelsbreed
  • Mojanovići22 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Lipa Cave te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas161 bergen binnen 10 km
Vrtijeljka · 0,9 kmOrlov krš · 3,1 kmGranica · 7,4 kmMaina Gradina · 8,2 kmMainski Vrh · 9,0 kmLovćen1.749 m · 9,9 kmJezerski · 9,9 kmJezerski Vrh · 9,9 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag781115202428292318138
Middag781115202428292318138
Nacht224812161919151173
Regen (mm)15615213810389674243116138187178
Regendagen12111112119769111313
Zonuren/dag3,54,15,77,28,710,611,610,67,96,14,03,4
Sneeuw op de grond (cm)12107200000138
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan7721563,5
Feb8821524,1
Mrt111141385,7
Apr151581037,2
Mei202012898,7
Jun2424166710,6
Jul2828194211,6
Aug2929194310,6
Sep2323151167,9
Okt1818111386,1
Nov131371874,0
Dec8831783,4

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (502 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202042%38%86%55%53%122%43%178%295%161%4%208%
2021229%100%71%102%56%22%43%132%108%113%114%169%
202235%79%59%88%49%80%59%60%177%24%166%137%
2023161%42%73%86%176%127%124%321%41%73%162%47%
202482%88%108%77%133%91%102%133%228%115%58%116%
202586%74%132%61%100%28%101%220%95%107%153%39%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Lipa Cave

Montenegro

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 502 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Cetinje Cave

Montenegro · 3 km

  • —Diepte
  • 2,6 kmGangen
  • 673 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Plava špilja

Montenegro · 29 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 109 mHoogte van de ingang
  • 16 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Vjetrenica

Bosnië en Herzegovina · 95 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 260 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q23808470) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken