Naar de inhoud
cavernyas
EN
מערת המלח"ם בפנים2

Israël Israël Grot

Malham cave

20 °C binnen, het hele jaar.

Hoe te bezoeken

Eliran t · CC BY-SA 4.0

De afdaling

Het gesteente erboven.

Het echte reliëf boven Malham cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

20°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

Binnen en buiten

20 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 20 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 36 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van mei tot oktober.

buiten, bij de ingang (— m)binnen
  1. 15°4°Jan
  2. 17°5°Feb
  3. 21°8°Mrt
  4. 26°11°Apr
  5. 31°15°Mei
  6. 34°18°Jun
  7. 36°20°Jul
  8. 35°20°Aug
  9. 33°18°Sep
  10. 29°16°Okt
  11. 22°11°Nov
  12. 17°6°Dec
Binnen: 20 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Mei–OktMeeste regen: Jan–Feb

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot in Israël

Malham cave (grot) ligt in Israël.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
  • Safidichtstbijzijnde plaats · 8,3 km hemelsbreed
  • תצפית הכפתור הר סדוםdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,8 km van de ingang
  • Queen Alia International Airport (AMM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 91 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AMM (Amman)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Plaatsen in de buurt

  • Safi8,3 km hemelsbreed
  • ‘En Boqeq14 km hemelsbreed
  • Al Khinzīrah20 km hemelsbreed
  • Ghawr al Mazra‘ah24 km hemelsbreed
  • ‘Ayy24 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Malham cave te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas2 bergen binnen 10 km
Mount Sodom-190 m · 1,8 kmHar Badod · 8,9 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag151721263134363533292217
Middag151721263134363533292217
Nacht45811151820201816116
Regen (mm)665024135000181934
Regendagen884210000246
Zonuren/dag6,26,98,710,111,813,413,112,210,89,17,56,4
Sneeuw op de grond (cm)110000000000
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan15154666,2
Feb17175506,9
Mrt21218248,7
Apr2626111310,1
Mei313115511,8
Jun343418013,4
Jul363620013,1
Aug353520012,2
Sep333318110,8
Okt29291689,1
Nov222211197,5
Dec17176346,4

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (— m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

מערת המלח"ם בפנים
Eliran t · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020330%179%466%230%—————20%250%116%
2021122%156%80%5%—————11%66%98%
2022207%101%156%0%—————49%126%92%
202351%221%215%365%—————91%181%118%
2024115%56%57%56%—————0%47%93%
202529%138%185%33%—————11%115%341%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Malham cave

Israël

  • —Diepte
  • —Gangen
  • —Hoogte van de ingang
  • 20 °CBinnen, het hele jaar

Sanctuary of Agios Lot

Jordanië · 11 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • -255 mHoogte van de ingang
  • 25 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Nahal Hemar Cave

Israël · 12 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • -108 mHoogte van de ingang
  • 23 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Cave of Letters

Israël · 40 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • -16 mHoogte van de ingang
  • 23 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q4286545) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken