Naar de inhoud
cavernyas
EN
De grond boven Megalakkos (Sentinel-2)

Griekenland Griekenland Grot

Megalakkos

14 °C binnen, het hele jaar.

Ondergrondse rivier

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30

De afdaling

De ingang, op 520 m.

Het echte reliëf boven Megalakkos, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang1.282 m1,0 kmverticaal × 2,8diepte niet gepubliceerdIngang1.282 m1,0 kmverticaal × 6,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

520m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

14°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

398m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

14 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 33 °C, 19 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot augustus. Het regent het meest van oktober tot januari: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.

buiten, bij de ingang (520 m)binnen
  1. 8°1°Jan
  2. 9°1°Feb
  3. 13°4°Mrt
  4. 17°7°Apr
  5. 22°12°Mei
  6. 28°16°Jun
  7. 33°19°Jul
  8. 33°19°Aug
  9. 26°14°Sep
  10. 21°10°Okt
  11. 15°6°Nov
  12. 9°2°Dec
Binnen: 14 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jun–AugMeeste regen: Okt–Jan

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot in Griekenland

Megalakkos (grot) ligt in Griekenland. De ingang ligt op 520 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
  • Kalpákidichtstbijzijnde plaats · 9,2 km hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,4 km van de ingang
  • Ioannina King Pyrrhus National Airport (IOA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 31 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven IOA (Ioannina)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De de rivier voert het meeste water van november tot februari.

De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 6,5 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot februari. Hij voert het minste water van juni tot augustus.

  1. 13 m³/sJan
  2. 12 m³/sFeb
  3. 11 m³/sMrt
  4. 7,8 m³/sApr
  5. 5,1 m³/sMei
  6. 2,8 m³/sJun
  7. 1,4 m³/sJul
  8. 1,2 m³/sAug
  9. 4,1 m³/sSep
  10. 7,8 m³/sOkt
  11. 12 m³/sNov
  12. 14 m³/sDec

Van ongeveer 1,2 m³/s in de laagste maand tot 14 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 337 km².

De Voidomatis van bron tot monding op Riveryas: binnenkort

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Megalakkos (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 1andere grotingangen binnen 3 km
  • 1bronnen binnen 2 km
  • 18uitzichtpunten binnen 3 kmΘέα Φαραγγιού, Γέφυρα Βοϊδομάτη (Αρίστης) en nog 16
  • 9bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmΕθνικό μονοπάτι O3, Monodendri Vikos Trail, Papigko Ano Kleidona Trail en nog 6
  • 5parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 3informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 1bushaltes binnen 2 km
  • 3campings binnen 8 kmCamping RV Parking
  • 29hotels en pensions binnen 8 kmVikos View, Aristi Mountain Resort, Astraka Guesthouse I en nog 26
  • 9restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Kalpáki9,2 km hemelsbreed
  • Kónitsa12 km hemelsbreed
  • Asprángeloi15 km hemelsbreed
  • Zagorochória18 km hemelsbreed
  • Delvináki19 km hemelsbreed
  • Çarshovë22 km hemelsbreed
  • Leskovik23 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Megalakkos te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas5 bergen binnen 10 km
Koula · 4,6 kmGrambala hill · 5,2 kmStouros · 6,6 kmAstraka · 7,5 kmLamari · 7,6 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag891317222833332621159
Middag891317222833332621159
Nacht114712161919141062
Regen (mm)1079482565537222982103129136
Regendagen11111098644891313
Zonuren/dag3,74,45,46,58,210,311,310,27,66,24,33,5
Sneeuw op de grond (cm)11106100000028
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan8811073,7
Feb991944,4
Mrt13134825,4
Apr17177566,5
Mei222212558,2
Jun2828163710,3
Jul3333192211,3
Aug3333192910,2
Sep262614827,6
Okt2121101036,2
Nov151561294,3
Dec9921363,5

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (520 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202025%51%104%103%63%128%146%154%92%115%8%144%
2021279%280%300%92%40%205%109%50%31%209%190%250%
202231%99%48%87%50%143%78%188%51%51%107%78%
2023186%15%108%141%199%261%87%118%64%50%173%40%
2024113%59%108%110%95%22%109%122%110%42%88%99%
202580%50%135%68%107%105%14%143%42%127%413%38%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Megalakkos

Griekenland

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 520 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Kleidi Cave

Griekenland · 0 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 436 mHoogte van de ingang
  • 15 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Lake Neuron

Albanië · 16 km

  • —Diepte
  • 0,1 kmGangen
  • 492 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Theopetra Cave

Griekenland · 91 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 280 mHoogte van de ingang
  • 16 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q6808412) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken