Frankrijk IJsgrot
Mer de Glace ice cave
0 °C binnen, het hele jaar.
Tiia Monto · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 1.760 m.
Het echte reliëf boven Mer de Glace ice cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
1.760m
Hoogte van de ingang
gepubliceerd (Wikidata)
0°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
925m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
0 °C binnen, het hele jaar.
Koude winterlucht zakt de grot in en blijft gevangen: het ijs blijft het hele jaar, ook als het buiten heet is. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 18 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- -3°-11°Jan
- -2°-11°Feb
- 1°-7°Mrt
- 7°-2°Apr
- 12°2°Mei
- 16°6°Jun
- 18°8°Jul
- 18°7°Aug
- 14°4°Sep
- 10°0°Okt
- 3°-5°Nov
- -1°-9°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
IJsgrot in Frankrijk
Mer de Glace ice cave (ijsgrot) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 1.760 m. Ze heeft het hele jaar ijs. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersMeestal met rondleiding; controleer tijden en tickets op de officiële site.
- Chamonix-Mont-Blancdichtstbijzijnde plaats · 4,1 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 2.400 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,6 km van de ingang
- Annecy Meythet airport (NCY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 64 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GVA (Geneva)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de glace
- 10uitzichtpunten binnen 3 kmSignal Forbes, Les Sources de l'Arveyron, Point de vue sur la Mer de Glace en nog 7
- 56bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSentier des Gardes, Plan de l'Aiguille - Montenvers, Rocher des Mottets - Montenvers en nog 53
- 11klimrotsen binnen 3 kmDalle du Montenvers, Aiguille des Grands Chamoz, Aiguille du Grepon en nog 8
- 1watervallen met naam binnen 4 kmCascade de Blaitière
- 3parkeerplaatsen binnen 2 km
- 5informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 21campings binnen 8 kmBivouac du Rognon des Drus, Camping Les Arolles, Boerne en nog 18
- 93hotels en pensions binnen 8 kmHôtel Eden, Refuge de la Charpoua, Le Morgane en nog 90
- 10restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Chamonix-Mont-Blanc4,1 km hemelsbreed
- Les Houches9,7 km hemelsbreed
- Courmayeur15 km hemelsbreed
- Saint-Gervais-les-Bains16 km hemelsbreed
- Passy18 km hemelsbreed
- Les Contamines-Montjoie19 km hemelsbreed
- Martigny-Combe20 km hemelsbreed
- Orsières21 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Mer de Glace ice cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | -3 | -2 | 1 | 7 | 12 | 16 | 18 | 18 | 14 | 10 | 3 | -1 |
| Middag | -3 | -2 | 1 | 7 | 12 | 16 | 18 | 18 | 14 | 10 | 3 | -1 |
| Nacht | -11 | -11 | -7 | -2 | 2 | 6 | 8 | 7 | 4 | 0 | -5 | -9 |
| Regen (mm) | 107 | 77 | 94 | 74 | 117 | 105 | 103 | 105 | 76 | 86 | 94 | 110 |
| Regendagen | 12 | 11 | 13 | 13 | 18 | 16 | 15 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 |
| Zonuren/dag | 3,3 | 4,5 | 5,5 | 6,3 | 6,6 | 8,5 | 8,8 | 7,9 | 6,9 | 5,0 | 3,1 | 2,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 49 | 62 | 46 | 15 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 7 | 15 | 29 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | -3 | -3 | -11 | 107 | 3,3 |
| Feb | -2 | -2 | -11 | 77 | 4,5 |
| Mrt | 1 | 1 | -7 | 94 | 5,5 |
| Apr | 7 | 7 | -2 | 74 | 6,3 |
| Mei | 12 | 12 | 2 | 117 | 6,6 |
| Jun | 16 | 16 | 6 | 105 | 8,5 |
| Jul | 18 | 18 | 8 | 103 | 8,8 |
| Aug | 18 | 18 | 7 | 105 | 7,9 |
| Sep | 14 | 14 | 4 | 76 | 6,9 |
| Okt | 10 | 10 | 0 | 86 | 5,0 |
| Nov | 3 | 3 | -5 | 94 | 3,1 |
| Dec | -1 | -1 | -9 | 110 | 2,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (1.760 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 54% | 206% | 105% | 67% | 97% | 145% | 50% | 116% | 136% | 209% | 24% | 70% |
| 2021 | 146% | 67% | 73% | 63% | 124% | 103% | 147% | 64% | 93% | 62% | 59% | 162% |
| 2022 | 39% | 119% | 19% | 126% | 57% | 75% | 33% | 55% | 179% | 107% | 104% | 113% |
| 2023 | 72% | 8% | 186% | 138% | 76% | 101% | 68% | 101% | 87% | 167% | 272% | 194% |
| 2024 | 101% | 88% | 142% | 128% | 156% | 161% | 102% | 78% | 280% | 175% | 79% | 110% |
| 2025 | 124% | 39% | 41% | 141% | 88% | 92% | 102% | 91% | 175% | 157% | 106% | 28% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Gouffre Jean-Bernard
Frankrijk · 22 km
- —Diepte
- —Gangen
- 2.209 mHoogte van de ingang
- 0 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q30737737) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





