Verenigde Staten Showgrot
Meramec Caverns
14 °C binnen, het hele jaar.
T.sujatha · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 212 m.
Het echte reliëf boven Meramec Caverns, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
212m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
14°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
76m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
14 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 32 °C, 19 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot september. Het regent het meest in mei: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 5°-5°Jan
- 7°-4°Feb
- 14°1°Mrt
- 20°7°Apr
- 24°13°Mei
- 29°18°Jun
- 32°20°Jul
- 32°19°Aug
- 28°15°Sep
- 21°8°Okt
- 13°2°Nov
- 7°-3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Verenigde Staten
Meramec Caverns (showgrot) ligt in Verenigde Staten. De ingang ligt op 212 m. Ze heeft een ondergrondse rivier, stalactieten en stalagmieten en meerdere ingangen en lange gangen. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereistOfficiële site↗
- Sullivandichtstbijzijnde plaats · 7,0 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 190 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- St. Louis Lambert International Airport (STL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 84 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven STL (St Louis)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Meramec River voert het meeste water van maart tot mei.
De Meramec River voert hier gemiddeld ongeveer 29 m³/s. Hij voert het meeste water van maart tot mei.
- 11 m³/sJan
- 19 m³/sFeb
- 55 m³/sMrt
- 73 m³/sApr
- 69 m³/sMei
- 36 m³/sJun
- 17 m³/sJul
- 16 m³/sAug
- 13 m³/sSep
- 22 m³/sOkt
- 27 m³/sNov
- 15 m³/sDec
Van ongeveer 11 m³/s in de laagste maand tot 73 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 3.972 km².
De Meramec River van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 6andere grotingangen binnen 3 kmMeramec Caverns, Bat Cave, Panther Cave en nog 3
- 5bronnen binnen 2 kmLa Jolla Spring, Copper Hollow Spring en nog 3
- 8parkeerplaatsen binnen 2 km
- 16campings binnen 8 kmBackpack Camp 8, Backpack Camp 3, Backpack Camp 5 en nog 13
- 17hotels en pensions binnen 8 kmMeramec Caverns Motel, Super 8, Comfort Inn en nog 14
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Sullivan7,0 km hemelsbreed
- Saint Clair15 km hemelsbreed
- Bourbon16 km hemelsbreed
- Union24 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Meramec Caverns te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 5 | 7 | 14 | 20 | 24 | 29 | 32 | 32 | 28 | 21 | 13 | 7 |
| Middag | 5 | 7 | 14 | 20 | 24 | 29 | 32 | 32 | 28 | 21 | 13 | 7 |
| Nacht | -5 | -4 | 1 | 7 | 13 | 18 | 20 | 19 | 15 | 8 | 2 | -3 |
| Regen (mm) | 61 | 70 | 104 | 123 | 137 | 103 | 103 | 108 | 87 | 91 | 86 | 68 |
| Regendagen | 8 | 8 | 10 | 12 | 15 | 13 | 14 | 12 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Zonuren/dag | 4,4 | 4,8 | 5,4 | 6,9 | 7,5 | 9,2 | 9,3 | 8,1 | 7,7 | 6,0 | 5,0 | 4,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 11 | 11 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 10 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 5 | 5 | -5 | 61 | 4,4 |
| Feb | 7 | 7 | -4 | 70 | 4,8 |
| Mrt | 14 | 14 | 1 | 104 | 5,4 |
| Apr | 20 | 20 | 7 | 123 | 6,9 |
| Mei | 24 | 24 | 13 | 137 | 7,5 |
| Jun | 29 | 29 | 18 | 103 | 9,2 |
| Jul | 32 | 32 | 20 | 103 | 9,3 |
| Aug | 32 | 32 | 19 | 108 | 8,1 |
| Sep | 28 | 28 | 15 | 87 | 7,7 |
| Okt | 21 | 21 | 8 | 91 | 6,0 |
| Nov | 13 | 13 | 2 | 86 | 5,0 |
| Dec | 7 | 7 | -3 | 68 | 4,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (212 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 255% | 111% | 130% | 97% | 102% | 88% | 157% | 89% | 53% | 161% | 133% | 72% |
| 2021 | 176% | 53% | 132% | 110% | 61% | 108% | 114% | 64% | 75% | 131% | 22% | 95% |
| 2022 | 72% | 158% | 131% | 111% | 134% | 35% | 78% | 132% | 60% | 86% | 77% | 77% |
| 2023 | 146% | 92% | 180% | 38% | 46% | 32% | 147% | 166% | 47% | 55% | 22% | 67% |
| 2024 | 178% | 13% | 83% | 118% | 135% | 85% | 194% | 49% | 78% | 32% | 264% | 108% |
| 2025 | 97% | 41% | 46% | 204% | 75% | 163% | 66% | 43% | 58% | 97% | 69% | 15% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Bridal Cave
Verenigde Staten · 150 km
- —Diepte
- —Gangen
- 265 mHoogte van de ingang
- 13 °CBinnen, het hele jaar

Current River Cavern
Verenigde Staten · 141 km
- —Diepte
- —Gangen
- 164 mHoogte van de ingang
- 14 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q6817929) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




