Kroatië Zinkgatgrot
Pazinska jama
14 °C binnen, het hele jaar.
Modzzak · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 227 m.
Het echte reliëf boven Pazinska jama, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
227m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
14°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
223m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
14 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 27 °C, 13 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest in september en in november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 7°3°Jan
- 8°3°Feb
- 11°6°Mrt
- 15°9°Apr
- 19°14°Mei
- 24°18°Jun
- 27°20°Jul
- 27°20°Aug
- 22°16°Sep
- 17°12°Okt
- 13°8°Nov
- 8°4°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Zinkgatgrot in Kroatië
Pazinska jama (zinkgatgrot) ligt in Kroatië. De ingang ligt op 227 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Pazindichtstbijzijnde plaats · 0,8 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
- Pula Airport (PUY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 39 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven PUY (Pula)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 5andere grotingangen binnen 3 kmPazinska jama, Zarečki krov, Jama Šarabareta en nog 2
- 18uitzichtpunten binnen 3 kmPazin cave, Vidikovac, Vidikovac prema Pazinu en nog 15
- 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmPazin route, PAZINSKI KROV
- 4klimrotsen binnen 3 kmZarečki Krov, Lido, Pazinska jama en nog 1
- 2watervallen met naam binnen 4 kmZarečki krov, Pazinski krov
- 50parkeerplaatsen binnen 2 km
- 13informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 3bushaltes binnen 2 km
- 1campings binnen 8 kmVita Mia
- 26hotels en pensions binnen 8 kmHotel Lovac, Villa Catarina, Villa Kringa en nog 23
- 19restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Pazin0,8 km hemelsbreed
- Gračišće6,8 km hemelsbreed
- Tinjan7,4 km hemelsbreed
- Cerovlje7,8 km hemelsbreed
- Sveti Petar u Šumi7,9 km hemelsbreed
- Pićan9,7 km hemelsbreed
- Karojba11 km hemelsbreed
- Žminj11 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Pazinska jama te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 8 | 11 | 15 | 19 | 24 | 27 | 27 | 22 | 17 | 13 | 8 |
| Middag | 7 | 8 | 11 | 15 | 19 | 24 | 27 | 27 | 22 | 17 | 13 | 8 |
| Nacht | 3 | 3 | 6 | 9 | 14 | 18 | 20 | 20 | 16 | 12 | 8 | 4 |
| Regen (mm) | 78 | 95 | 74 | 67 | 84 | 64 | 49 | 71 | 113 | 101 | 133 | 102 |
| Regendagen | 10 | 9 | 9 | 11 | 11 | 10 | 9 | 9 | 11 | 12 | 13 | 11 |
| Zonuren/dag | 2,6 | 4,1 | 5,8 | 7,1 | 8,5 | 9,8 | 10,6 | 9,4 | 7,0 | 4,6 | 2,7 | 2,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | 3 | 78 | 2,6 |
| Feb | 8 | 8 | 3 | 95 | 4,1 |
| Mrt | 11 | 11 | 6 | 74 | 5,8 |
| Apr | 15 | 15 | 9 | 67 | 7,1 |
| Mei | 19 | 19 | 14 | 84 | 8,5 |
| Jun | 24 | 24 | 18 | 64 | 9,8 |
| Jul | 27 | 27 | 20 | 49 | 10,6 |
| Aug | 27 | 27 | 20 | 71 | 9,4 |
| Sep | 22 | 22 | 16 | 113 | 7,0 |
| Okt | 17 | 17 | 12 | 101 | 4,6 |
| Nov | 13 | 13 | 8 | 133 | 2,7 |
| Dec | 8 | 8 | 4 | 102 | 2,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (227 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 19% | 29% | 105% | 32% | 53% | 177% | 100% | 158% | 129% | 200% | 31% | 218% |
| 2021 | 184% | 75% | 40% | 151% | 100% | 32% | 157% | 84% | 59% | 58% | 93% | 115% |
| 2022 | 48% | 52% | 68% | 75% | 76% | 69% | 75% | 66% | 204% | 22% | 108% | 156% |
| 2023 | 151% | 53% | 76% | 104% | 156% | 135% | 181% | 259% | 44% | 139% | 139% | 103% |
| 2024 | 125% | 88% | 170% | 100% | 178% | 88% | 92% | 61% | 124% | 189% | 40% | 82% |
| 2025 | 112% | 87% | 183% | 148% | 127% | 28% | 207% | 105% | 97% | 135% | 67% | 34% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Grotten van Škocjan
Slovenië · 48 km
- —Diepte
- 6,2 kmGangen
- 378 mHoogte van de ingang
- 12 °CBinnen, het hele jaar

Baredine Cave
Kroatië · 21 km
- 132 mDiepte
- 0,1 kmGangen
- 117 mHoogte van de ingang
- 14 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q11814704) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




