Naar de inhoud
cavernyas
EN
Grotte aux Points d'Aiguèze 2

Frankrijk Frankrijk Grot met prehistorische kunst

Grotte aux points

14 °C binnen, het hele jaar.

Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Thilo Parg · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 94 m.

Het echte reliëf boven Grotte aux points, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang406 m1,0 kmverticaal × 6,9diepte niet gepubliceerdIngang406 m1,0 kmverticaal × 15,0

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

94m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

14°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

313m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

14 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 32 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot augustus. Het regent het meest van oktober tot november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.

buiten, bij de ingang (94 m)binnen
  1. 9°1°Jan
  2. 10°1°Feb
  3. 14°4°Mrt
  4. 18°7°Apr
  5. 22°11°Mei
  6. 28°16°Jun
  7. 32°18°Jul
  8. 31°17°Aug
  9. 25°14°Sep
  10. 20°10°Okt
  11. 13°6°Nov
  12. 9°2°Dec
Binnen: 14 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jun–AugMeeste regen: Okt–Nov

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot met prehistorische kunst in Frankrijk

Grotte aux points (grot met prehistorische kunst) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 94 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen.

Hoe er te komen.

  • Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
  • Saint-Julien-de-Peyrolasdichtstbijzijnde plaats · 7,9 km hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
  • Avignon Caumont airport (AVN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 58 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FNI (Nîmes/Garons)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De L'Ardèche voert het meeste water van november tot december.

De L'Ardèche voert hier gemiddeld ongeveer 39 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot december. Hij voert het minste water van juli tot augustus.

  1. 34 m³/sJan
  2. 27 m³/sFeb
  3. 31 m³/sMrt
  4. 35 m³/sApr
  5. 32 m³/sMei
  6. 19 m³/sJun
  7. 11 m³/sJul
  8. 9,1 m³/sAug
  9. 20 m³/sSep
  10. 44 m³/sOkt
  11. 60 m³/sNov
  12. 45 m³/sDec

Van ongeveer 9,1 m³/s in de laagste maand tot 60 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 2.250 km².

Volg de Ardèche van bron tot monding op Riveryas

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Grotte aux points (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 23andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de la Madeleine, Aven de Courtinen, Aven de la Vigne Close en nog 20
  • 3bronnen binnen 2 kmSource de la Fève, L'Aulagnère, Source de Richemale
  • 28uitzichtpunten binnen 3 kmBelvédère de la Madeleine, Balcon de Gournier, Balcon du Cros de l'Olivier en nog 25
  • 19bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmLe Rocher de Castelviel, Sentier amont des Gorges de l'Ardèche, Circuit de la Maladrerie des templiers en nog 16
  • 1klimrotsen binnen 3 kmPilier d’Autridge
  • 6parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 6informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 43campings binnen 8 kmCamping sauvage, Aire de camping-cars Maison de la Lavande, Camping le Pontet en nog 40
  • 37hotels en pensions binnen 8 kmHôtel des Touristes, Domaine de Chames, Auberge des Gorges en nog 34
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Saint-Julien-de-Peyrolas7,9 km hemelsbreed
  • Saint-Marcel-d'Ardèche9,9 km hemelsbreed
  • Saint-Just-d'Ardèche10 km hemelsbreed
  • Vallon-Pont-d'Arc11 km hemelsbreed
  • Saint-Paulet-de-Caisson12 km hemelsbreed
  • Barjac12 km hemelsbreed
  • Bourg-Saint-Andéol13 km hemelsbreed
  • Goudargues14 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Grotte aux points te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas4 bergen binnen 10 km
La Brûlade · 1,5 kmMalestève · 2,6 kmLa Devese · 7,8 kmSerre de Fabre · 8,6 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag9101418222832312520139
Middag9101418222832312520139
Nacht114711161817141062
Regen (mm)62505774775245487511311668
Regendagen108811119889121210
Zonuren/dag3,54,96,37,28,310,410,89,57,74,93,73,3
Sneeuw op de grond (cm)1094100000038
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan991623,5
Feb10101504,9
Mrt14144576,3
Apr18187747,2
Mei222211778,3
Jun2828165210,4
Jul3232184510,8
Aug313117489,5
Sep252514757,7
Okt2020101134,9
Nov131361163,7
Dec992683,3

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (94 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Grotte aux Points d'Aiguèze 1
Thilo Parg · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202055%41%63%71%87%190%25%90%106%72%41%159%
202165%75%21%102%119%107%152%62%112%105%45%88%
202238%38%61%52%21%98%23%127%133%45%101%150%
202331%32%62%36%86%176%35%42%67%98%57%73%
202453%135%323%77%157%124%108%58%159%103%33%45%
202576%71%82%50%29%29%42%49%41%29%39%115%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Grotte aux points

Frankrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 94 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Grotte Chauvet

Frankrijk · 8 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 228 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Aven d'Orgnac

Frankrijk · 7 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 331 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grottes de Saint-Marcel

Frankrijk · 4 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 196 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q3117109) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken