Frankrijk Grot met prehistorische kunst
Grotte aux points
14 °C binnen, het hele jaar.
Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst
Thilo Parg · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 94 m.
Het echte reliëf boven Grotte aux points, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
94m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
14°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
313m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
14 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 14 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 32 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot augustus. Het regent het meest van oktober tot november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 9°1°Jan
- 10°1°Feb
- 14°4°Mrt
- 18°7°Apr
- 22°11°Mei
- 28°16°Jun
- 32°18°Jul
- 31°17°Aug
- 25°14°Sep
- 20°10°Okt
- 13°6°Nov
- 9°2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Frankrijk
Grotte aux points (grot met prehistorische kunst) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 94 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Saint-Julien-de-Peyrolasdichtstbijzijnde plaats · 7,9 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
- Avignon Caumont airport (AVN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 58 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FNI (Nîmes/Garons)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De L'Ardèche voert het meeste water van november tot december.
De L'Ardèche voert hier gemiddeld ongeveer 39 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot december. Hij voert het minste water van juli tot augustus.
- 34 m³/sJan
- 27 m³/sFeb
- 31 m³/sMrt
- 35 m³/sApr
- 32 m³/sMei
- 19 m³/sJun
- 11 m³/sJul
- 9,1 m³/sAug
- 20 m³/sSep
- 44 m³/sOkt
- 60 m³/sNov
- 45 m³/sDec
Van ongeveer 9,1 m³/s in de laagste maand tot 60 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 2.250 km².
Volg de Ardèche van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 23andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de la Madeleine, Aven de Courtinen, Aven de la Vigne Close en nog 20
- 3bronnen binnen 2 kmSource de la Fève, L'Aulagnère, Source de Richemale
- 28uitzichtpunten binnen 3 kmBelvédère de la Madeleine, Balcon de Gournier, Balcon du Cros de l'Olivier en nog 25
- 19bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmLe Rocher de Castelviel, Sentier amont des Gorges de l'Ardèche, Circuit de la Maladrerie des templiers en nog 16
- 1klimrotsen binnen 3 kmPilier d’Autridge
- 6parkeerplaatsen binnen 2 km
- 6informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 43campings binnen 8 kmCamping sauvage, Aire de camping-cars Maison de la Lavande, Camping le Pontet en nog 40
- 37hotels en pensions binnen 8 kmHôtel des Touristes, Domaine de Chames, Auberge des Gorges en nog 34
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Saint-Julien-de-Peyrolas7,9 km hemelsbreed
- Saint-Marcel-d'Ardèche9,9 km hemelsbreed
- Saint-Just-d'Ardèche10 km hemelsbreed
- Vallon-Pont-d'Arc11 km hemelsbreed
- Saint-Paulet-de-Caisson12 km hemelsbreed
- Barjac12 km hemelsbreed
- Bourg-Saint-Andéol13 km hemelsbreed
- Goudargues14 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Grotte aux points te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 9 | 10 | 14 | 18 | 22 | 28 | 32 | 31 | 25 | 20 | 13 | 9 |
| Middag | 9 | 10 | 14 | 18 | 22 | 28 | 32 | 31 | 25 | 20 | 13 | 9 |
| Nacht | 1 | 1 | 4 | 7 | 11 | 16 | 18 | 17 | 14 | 10 | 6 | 2 |
| Regen (mm) | 62 | 50 | 57 | 74 | 77 | 52 | 45 | 48 | 75 | 113 | 116 | 68 |
| Regendagen | 10 | 8 | 8 | 11 | 11 | 9 | 8 | 8 | 9 | 12 | 12 | 10 |
| Zonuren/dag | 3,5 | 4,9 | 6,3 | 7,2 | 8,3 | 10,4 | 10,8 | 9,5 | 7,7 | 4,9 | 3,7 | 3,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 10 | 9 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 9 | 9 | 1 | 62 | 3,5 |
| Feb | 10 | 10 | 1 | 50 | 4,9 |
| Mrt | 14 | 14 | 4 | 57 | 6,3 |
| Apr | 18 | 18 | 7 | 74 | 7,2 |
| Mei | 22 | 22 | 11 | 77 | 8,3 |
| Jun | 28 | 28 | 16 | 52 | 10,4 |
| Jul | 32 | 32 | 18 | 45 | 10,8 |
| Aug | 31 | 31 | 17 | 48 | 9,5 |
| Sep | 25 | 25 | 14 | 75 | 7,7 |
| Okt | 20 | 20 | 10 | 113 | 4,9 |
| Nov | 13 | 13 | 6 | 116 | 3,7 |
| Dec | 9 | 9 | 2 | 68 | 3,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (94 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.

Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 55% | 41% | 63% | 71% | 87% | 190% | 25% | 90% | 106% | 72% | 41% | 159% |
| 2021 | 65% | 75% | 21% | 102% | 119% | 107% | 152% | 62% | 112% | 105% | 45% | 88% |
| 2022 | 38% | 38% | 61% | 52% | 21% | 98% | 23% | 127% | 133% | 45% | 101% | 150% |
| 2023 | 31% | 32% | 62% | 36% | 86% | 176% | 35% | 42% | 67% | 98% | 57% | 73% |
| 2024 | 53% | 135% | 323% | 77% | 157% | 124% | 108% | 58% | 159% | 103% | 33% | 45% |
| 2025 | 76% | 71% | 82% | 50% | 29% | 29% | 42% | 49% | 41% | 29% | 39% | 115% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q3117109) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



