Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Roc de Rombau
12 °C binnen, het hele jaar.
Isidre blanc · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 977 m.
Het echte reliëf boven Roc de Rombau, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
977m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
12°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
82m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
12 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 17 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.
- 7°-2°Jan
- 8°-2°Feb
- 12°1°Mrt
- 16°4°Apr
- 20°8°Mei
- 26°12°Jun
- 29°15°Jul
- 28°15°Aug
- 23°11°Sep
- 18°7°Okt
- 11°1°Nov
- 8°-2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Berg in Spanje
Roc de Rombau (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 977 m. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Olianadichtstbijzijnde plaats · 2,8 km hemelsbreed
- Mirador del Roc de Rombaudichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
- Pirineus - la Seu d'Urgel Airport (LEU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 31 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven REU (Reus)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 6andere grotingangen binnen 3 kmForat del Corb, la Catedral, Balmes de Sant Honorat en nog 3
- 4bronnen binnen 2 kmFont Viva, Font de la Palanca, Font de La Serra en nog 1
- 9uitzichtpunten binnen 3 kmMirador del Roc de Rombau en nog 8
- 5bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSender Històric: Catalunya, Ruta del Corb, Fonts d'Oliana en nog 2
- 1klimrotsen binnen 3 kmOliana
- 5parkeerplaatsen binnen 2 km
- 2informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 5bushaltes binnen 2 km
- 4campings binnen 8 kmCàmping Oliana, Càmping Valldan, Càmping La Ribera Salada en nog 1
- 7hotels en pensions binnen 8 kmCal Petit, Hotel Can Boix, La Torre d'Ogern en nog 4
- 6restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Oliana2,8 km hemelsbreed
- Coll de Nargó11 km hemelsbreed
- Tiurana12 km hemelsbreed
- Abella de la Conca18 km hemelsbreed
- Ponts20 km hemelsbreed
- Solsona22 km hemelsbreed
- Olius24 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Roc de Rombau te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 26 | 29 | 28 | 23 | 18 | 11 | 8 |
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 26 | 29 | 28 | 23 | 18 | 11 | 8 |
| Nacht | -2 | -2 | 1 | 4 | 8 | 12 | 15 | 15 | 11 | 7 | 1 | -2 |
| Regen (mm) | 39 | 32 | 45 | 57 | 55 | 36 | 32 | 36 | 48 | 61 | 54 | 33 |
| Regendagen | 8 | 7 | 9 | 11 | 11 | 8 | 6 | 7 | 9 | 10 | 10 | 8 |
| Zonuren/dag | 4,6 | 5,5 | 6,2 | 6,4 | 7,4 | 9,1 | 9,9 | 9,1 | 7,8 | 6,2 | 4,9 | 4,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 10 | 10 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 9 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | -2 | 39 | 4,6 |
| Feb | 8 | 8 | -2 | 32 | 5,5 |
| Mrt | 12 | 12 | 1 | 45 | 6,2 |
| Apr | 16 | 16 | 4 | 57 | 6,4 |
| Mei | 20 | 20 | 8 | 55 | 7,4 |
| Jun | 26 | 26 | 12 | 36 | 9,1 |
| Jul | 29 | 29 | 15 | 32 | 9,9 |
| Aug | 28 | 28 | 15 | 36 | 9,1 |
| Sep | 23 | 23 | 11 | 48 | 7,8 |
| Okt | 18 | 18 | 7 | 61 | 6,2 |
| Nov | 11 | 11 | 1 | 54 | 4,9 |
| Dec | 8 | 8 | -2 | 33 | 4,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (977 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 261% | 9% | 147% | 213% | 134% | 259% | 180% | 160% | 122% | 107% | 219% | 266% |
| 2021 | 128% | 130% | 30% | 98% | 83% | 180% | 70% | 63% | 103% | 70% | 148% | 52% |
| 2022 | 20% | 31% | 168% | 79% | 56% | 57% | 80% | 133% | 117% | 67% | 56% | 113% |
| 2023 | 61% | 102% | 12% | 26% | 80% | 250% | 63% | 94% | 65% | 82% | 41% | 45% |
| 2024 | 61% | 90% | 204% | 171% | 121% | 237% | 126% | 74% | 270% | 225% | 73% | 58% |
| 2025 | 38% | 67% | 371% | 103% | 105% | 45% | 219% | 166% | 188% | 46% | 104% | 259% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q11945835) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






