Naar de inhoud
cavernyas
EN
Fagots de bois devant le Rocher de l'Impératrice - A20420

Frankrijk Frankrijk Grot

Rocher de l'Impératrice

12 °C binnen, het hele jaar.

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Chevalier Georges · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 82 m.

Het echte reliëf boven Rocher de l'Impératrice, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang156 m1,0 kmverticaal × 14,1diepte niet gepubliceerdIngang156 m1,0 kmverticaal × 30,6

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

82m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

12°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

47m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

12 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 20 °C, 8 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.

buiten, bij de ingang (82 m)binnen
  1. 9°6°Jan
  2. 9°5°Feb
  3. 11°6°Mrt
  4. 13°7°Apr
  5. 15°9°Mei
  6. 18°12°Jun
  7. 20°14°Jul
  8. 20°14°Aug
  9. 19°12°Sep
  10. 16°11°Okt
  11. 12°8°Nov
  12. 10°6°Dec
Binnen: 12 °C het hele jaarMeeste regen: Nov–Jan

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Rocher de l'Impératrice (grot) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 82 m.

Hoe er te komen.

  • Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
  • Plougastel-Daoulasdichtstbijzijnde plaats · 1,8 km hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
  • Brest Bretagne airport (BES)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 7 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BES (Brest)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Rocher de l'Impératrice (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 1andere grotingangen binnen 3 kmAbri du rocher de l'Impératrice
  • 2bronnen binnen 2 kmLa Fontaine Blanche, Fontaine
  • 5uitzichtpunten binnen 3 kmPoint de vue sur la Rade de Brest en nog 4
  • 6bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmPresqu’île de plougastel, Chemin des Douaniers, Brest - Le Faou, Les rives de l'Elorn - Saint-Jean en nog 3
  • 6klimrotsen binnen 3 kmRocher de l'Impératrice, Le Cube, Rocher Noël en nog 3
  • 165parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 11informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 70bushaltes binnen 2 km
  • 5campings binnen 8 kmPlougastel-Daoulas Aire Municipale, Aire de Services de Plougastel, Camping Saint-Jean en nog 2
  • 39hotels en pensions binnen 8 kmCouett Hotel, Hôtel L'Évasion, L'Amiraute Hotel en nog 36
  • 13restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Plougastel-Daoulas1,8 km hemelsbreed
  • Le Relecq-Kerhuon2,6 km hemelsbreed
  • Loperhet5,3 km hemelsbreed
  • Guipavas5,4 km hemelsbreed
  • La Forest-Landerneau6,2 km hemelsbreed
  • Dirinon7,8 km hemelsbreed
  • Brest8,2 km hemelsbreed
  • Daoulas9,1 km hemelsbreed

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag9911131518202019161210
Middag9911131518202019161210
Nacht65679121414121186
Regen (mm)104876655565455594595111110
Regendagen181413121110111111151718
Zonuren/dag1,63,04,67,38,28,58,37,36,64,12,21,4
Sneeuw op de grond (cm)110000000001
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan9961041,6
Feb995873,0
Mrt11116664,6
Apr13137557,3
Mei15159568,2
Jun181812548,5
Jul202014558,3
Aug202014597,3
Sep191912456,6
Okt161611954,1
Nov121281112,2
Dec101061101,4

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (82 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Rive droite de l'Elorn-RELECQ KERHUON
Louboutinj · CC BY-SA 3.0
Le rocher de l'Impératrice avec l'Elorn à l'arrière-plan - A20425
Chevalier Georges · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020119%147%105%98%53%229%60%113%122%158%71%173%
2021104%98%47%24%151%113%143%70%109%132%43%88%
202261%67%69%63%41%134%13%43%181%79%138%143%
202398%16%163%105%75%63%142%95%115%125%135%91%
2024107%119%140%98%118%70%151%111%164%108%81%57%
2025146%49%37%87%51%56%56%33%133%68%61%78%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Rocher de l'Impératrice

Frankrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 82 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Kents Cavern

Verenigd Koninkrijk · 240 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 56 mHoogte van de ingang
  • 11 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Wookey Hole Caves

Verenigd Koninkrijk · 339 km

  • —Diepte
  • 3,7 kmGangen
  • 62 mHoogte van de ingang
  • 10 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Gough's Cave

Verenigd Koninkrijk · 342 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 67 mHoogte van de ingang
  • 10 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q53286344) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken