Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Rock art of Ruta los Estrechos
16 °C binnen, het hele jaar.
Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst
Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30
De afdaling
De ingang, op 420 m.
Het echte reliëf boven Rock art of Ruta los Estrechos, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
420m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
16°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
184m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
16 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 16 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 34 °C, 19 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot september. Het regent het meest van april tot mei en van oktober tot november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 12°2°Jan
- 13°2°Feb
- 17°5°Mrt
- 20°7°Apr
- 25°11°Mei
- 31°16°Jun
- 34°18°Jul
- 34°18°Aug
- 28°14°Sep
- 23°11°Okt
- 15°6°Nov
- 12°3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Spanje
Rock art of Ruta los Estrechos (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 420 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Albalate del Arzobispodichtstbijzijnde plaats · 4,8 km hemelsbreed
- Mirador de los Estrechosdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,2 km van de ingang
- Zaragoza Airport (ZAZ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 77 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CDT (Castellón de la Plana)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Río Martín voert het meeste water van april tot mei en in november.
De Río Martín voert hier gemiddeld ongeveer 0,43 m³/s. Hij voert het meeste water van april tot mei en in november. Hij voert het minste water van juli tot augustus.
- 0,5 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,7 m³/sMrt
- 1,0 m³/sApr
- 0,9 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 0,7 m³/sOkt
- 0,9 m³/sNov
- 0,6 m³/sDec
Van ongeveer 0,19 m³/s in de laagste maand tot 0,97 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 1.264 km².
De Martín River van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 2andere grotingangen binnen 3 kmCueva de los Chaparros II, Grutas de los Chaparros
- 4uitzichtpunten binnen 3 kmMirador de los Chaparros, Mirador de los Estrechos en nog 2
- 3bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSendero del Río Martín, Camino del Maestrazgo-Bajo Aragón, Sendero de la canal
- 1watervallen met naam binnen 4 kmAzud los Estrechos
- 1campings binnen 8 kmAlbalate del Arzobispo Area de Autocaravanas
- 11hotels en pensions binnen 8 kmHostal Los Cinco Arcos, Albergue Municipal, Casa Rural El Molino del Castillo en nog 8
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- parkeerplaatsen binnen 2 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Albalate del Arzobispo4,8 km hemelsbreed
- Ariño7,5 km hemelsbreed
- Híjar12 km hemelsbreed
- Alloza13 km hemelsbreed
- Andorra15 km hemelsbreed
- Alacón15 km hemelsbreed
- Oliete15 km hemelsbreed
- Samper de Calanda17 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Rock art of Ruta los Estrechos te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 12 | 13 | 17 | 20 | 25 | 31 | 34 | 34 | 28 | 23 | 15 | 12 |
| Middag | 12 | 13 | 17 | 20 | 25 | 31 | 34 | 34 | 28 | 23 | 15 | 12 |
| Nacht | 2 | 2 | 5 | 7 | 11 | 16 | 18 | 18 | 14 | 11 | 6 | 3 |
| Regen (mm) | 24 | 19 | 35 | 46 | 45 | 32 | 19 | 21 | 35 | 42 | 42 | 19 |
| Regendagen | 6 | 4 | 6 | 8 | 8 | 7 | 4 | 5 | 7 | 6 | 6 | 5 |
| Zonuren/dag | 4,8 | 6,5 | 7,7 | 8,6 | 10,1 | 11,5 | 12,2 | 10,8 | 8,9 | 6,9 | 5,2 | 4,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 4 | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 12 | 12 | 2 | 24 | 4,8 |
| Feb | 13 | 13 | 2 | 19 | 6,5 |
| Mrt | 17 | 17 | 5 | 35 | 7,7 |
| Apr | 20 | 20 | 7 | 46 | 8,6 |
| Mei | 25 | 25 | 11 | 45 | 10,1 |
| Jun | 31 | 31 | 16 | 32 | 11,5 |
| Jul | 34 | 34 | 18 | 19 | 12,2 |
| Aug | 34 | 34 | 18 | 21 | 10,8 |
| Sep | 28 | 28 | 14 | 35 | 8,9 |
| Okt | 23 | 23 | 11 | 42 | 6,9 |
| Nov | 15 | 15 | 6 | 42 | 5,2 |
| Dec | 12 | 12 | 3 | 19 | 4,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (420 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 365% | 2% | 216% | 204% | 131% | 248% | 46% | 55% | 59% | 36% | 195% | 118% |
| 2021 | 169% | 102% | 20% | 131% | 79% | 197% | 94% | 232% | 188% | 63% | 204% | 52% |
| 2022 | 24% | 11% | 253% | 108% | 67% | 34% | 115% | 116% | 117% | 45% | 95% | 205% |
| 2023 | 55% | 107% | 12% | 14% | 88% | 231% | 84% | 32% | 128% | 63% | 31% | 87% |
| 2024 | 135% | 115% | 128% | 32% | 60% | 160% | 143% | 186% | 245% | 283% | 76% | 33% |
| 2025 | 49% | 53% | 237% | 86% | 76% | 120% | 215% | 50% | 151% | 187% | 64% | 284% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Rock art of Ruta los Estrechos
Spanje
- —Diepte
- —Gangen
- 420 mHoogte van de ingang
- 16 °CBinnen, het hele jaar

Frontón de la Tía Chula
Spanje · 15 km
- —Diepte
- —Gangen
- 523 mHoogte van de ingang
- 15 °CBinnen, het hele jaar

Abrigo del Plano del Pulido
Spanje · 43 km
- —Diepte
- —Gangen
- 246 mHoogte van de ingang
- 16 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q128989037) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.
