Naar de inhoud
cavernyas
EN
De grond boven Sakajia Cave Natural Monument (Sentinel-2)

Georgië Georgië Grot

Sakajia Cave Natural Monument

20 m onder de ingang.

Ondergrondse rivier

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30

De afdaling

20 meter naar beneden, op schaal.

Het echte reliëf boven Sakajia Cave Natural Monument, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

−20 mIngang604 m1,0 kmverticaal × 7,0−20 mIngang604 m1,0 kmverticaal × 15,2

een huis met twee verdiepingen (9 m) past 2,2 keer ondersteboven.

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting.

20m

Diepte

gepubliceerd (Wikidata)

150m

Hoogte van de ingang

gepubliceerd (Wikidata)

15°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

187m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

15 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 15 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 33 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juni tot september.

buiten, bij de ingang (150 m)binnen
  1. 7°0°Jan
  2. 9°1°Feb
  3. 13°4°Mrt
  4. 18°8°Apr
  5. 24°13°Mei
  6. 29°18°Jun
  7. 32°20°Jul
  8. 33°21°Aug
  9. 28°17°Sep
  10. 22°12°Okt
  11. 15°6°Nov
  12. 9°2°Dec
Binnen: 15 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jun–Sep

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot in Georgië

Sakajia Cave Natural Monument (grot) ligt in Georgië. Ze daalt 20 m af onder de ingang. De ingang ligt op 150 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
  • Kutaisidichtstbijzijnde plaats · 5,3 km hemelsbreed
  • Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
  • David the Builder Kutaisi International Airport (KUT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 25 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KUT (Kopitnari)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De Kadzhighele voert het meeste water van november tot april.

De Kadzhighele voert hier gemiddeld ongeveer 6,2 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot april.

  1. 14 m³/sJan
  2. 13 m³/sFeb
  3. 18 m³/sMrt
  4. 15 m³/sApr
  5. 11 m³/sMei
  6. 7,0 m³/sJun
  7. 4,0 m³/sJul
  8. 2,6 m³/sAug
  9. 7,3 m³/sSep
  10. 12 m³/sOkt
  11. 14 m³/sNov
  12. 13 m³/sDec

Van ongeveer 2,6 m³/s in de laagste maand tot 18 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 202 km².

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Sakajia Cave Natural Monument (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 7andere grotingangen binnen 3 kmIlia's Sinkhole, იაზონის მღვიმე, Untitled grotto near Motsameta en nog 4
  • 1bronnen binnen 2 km
  • 20uitzichtpunten binnen 3 kmპანორამული ხედი en nog 19
  • 3bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmPath to King David's tower, Along the river Rioni, Kutaisi-Motsameta Monastery - Kutaisi
  • 1watervallen met naam binnen 4 kmSmall waterfall
  • 4parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 1bushaltes binnen 2 km
  • 3campings binnen 8 kmჯომარდობა ქუთაისში
  • 205hotels en pensions binnen 8 kmბაგრატი, იმპერიალი, სასტუმრო გელათი en nog 202
  • 3restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Kutaisi5,3 km hemelsbreed
  • Tsqaltubo14 km hemelsbreed
  • Tqibuli21 km hemelsbreed
  • Terjola21 km hemelsbreed
  • Saq’ulia23 km hemelsbreed
  • Baghdati24 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Sakajia Cave Natural Monument te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag791318242932332822159
Middag791318242932332822159
Nacht014813182021171262
Regen (mm)96801057369776864103112111102
Regendagen131213111112111011111113
Zonuren/dag2,73,53,95,66,98,27,98,37,15,34,03,0
Sneeuw op de grond (cm)2122168200013917
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan770962,7
Feb991803,5
Mrt131341053,9
Apr18188735,6
Mei242413696,9
Jun292918778,2
Jul323220687,9
Aug333321648,3
Sep2828171037,1
Okt2222121125,3
Nov151561114,0
Dec9921023,0

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (150 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020109%131%88%92%152%48%151%126%30%26%77%48%
2021108%139%115%121%101%64%112%84%140%63%51%84%
202286%48%89%105%94%159%45%28%83%154%47%37%
202328%134%101%125%154%164%179%28%151%103%201%111%
2024163%151%106%32%182%124%139%73%58%187%118%127%
202578%114%110%568%103%105%84%68%335%393%5%80%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Sakajia Cave Natural Monument

Georgië

  • 20 mDiepte
  • —Gangen
  • 150 mHoogte van de ingang
  • 15 °CBinnen, het hele jaar

Prometheus Cave

Georgië · 17 km

  • 40 mDiepte
  • 2,9 kmGangen
  • 147 mHoogte van de ingang
  • 15 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Nagarevi Cave Natural Monument

Georgië · 6 km

  • 6 mDiepte
  • 0,1 kmGangen
  • 190 mHoogte van de ingang
  • 15 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Solkota Cave Natural Monument

Georgië · 17 km

  • 32 mDiepte
  • 0,2 kmGangen
  • 373 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q12868637) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken