Pseudopanax at English Wikipedia · Public domain
De afdaling
De ingang, op 34 m.
Het echte reliëf boven Tavala cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
34m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
26°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
49m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
26 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 26 °C, in januari en in augustus. Het beste ontvlucht u de hitte van januari tot april.
- 27°27°Jan
- 28°27°Feb
- 28°27°Mrt
- 27°27°Apr
- 26°26°Mei
- 26°25°Jun
- 25°24°Jul
- 25°24°Aug
- 25°24°Sep
- 25°25°Okt
- 26°25°Nov
- 27°26°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Niue
Tavala cave (grot) ligt in Niue. De ingang ligt op 34 m. Ze heeft meerdere ingangen en lange gangen.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Alofidichtstbijzijnde plaats · 12 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,7 km van de ingang
- Niue International Airport (IUE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 15 km hemelsbreed
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 6andere grotingangen binnen 3 kmMakalea en nog 5
- 4uitzichtpunten binnen 3 km
- 1parkeerplaatsen binnen 2 km
- 4informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 3hotels en pensions binnen 8 kmCoral Gardens Motel, Namukulu Motel, Anaiki Motel
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
- campings binnen 8 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Alofi12 km hemelsbreed
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 27 | 28 | 28 | 27 | 26 | 26 | 25 | 25 | 25 | 25 | 26 | 27 |
| Middag | 27 | 28 | 28 | 27 | 26 | 26 | 25 | 25 | 25 | 25 | 26 | 27 |
| Nacht | 27 | 27 | 27 | 27 | 26 | 25 | 24 | 24 | 24 | 25 | 25 | 26 |
| Regen (mm) | 206 | 191 | 167 | 155 | 120 | 78 | 65 | 61 | 84 | 106 | 137 | 146 |
| Regendagen | 22 | 20 | 22 | 18 | 16 | 12 | 12 | 13 | 15 | 17 | 18 | 19 |
| Zonuren/dag | 7,7 | 7,6 | 7,5 | 7,0 | 6,5 | 6,5 | 6,8 | 7,4 | 7,5 | 7,8 | 7,8 | 8,0 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 27 | 27 | 27 | 206 | 7,7 |
| Feb | 28 | 28 | 27 | 191 | 7,6 |
| Mrt | 28 | 28 | 27 | 167 | 7,5 |
| Apr | 27 | 27 | 27 | 155 | 7,0 |
| Mei | 26 | 26 | 26 | 120 | 6,5 |
| Jun | 26 | 26 | 25 | 78 | 6,5 |
| Jul | 25 | 25 | 24 | 65 | 6,8 |
| Aug | 25 | 25 | 24 | 61 | 7,4 |
| Sep | 25 | 25 | 24 | 84 | 7,5 |
| Okt | 25 | 25 | 25 | 106 | 7,8 |
| Nov | 26 | 26 | 25 | 137 | 7,8 |
| Dec | 27 | 27 | 26 | 146 | 8,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (34 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.

Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 83% | 129% | 117% | 137% | 147% | 81% | 135% | 103% | 173% | 149% | 104% | 146% |
| 2021 | 166% | 111% | 88% | 69% | 139% | 125% | 113% | 112% | 78% | 53% | 42% | 129% |
| 2022 | 92% | 237% | 197% | 154% | 91% | 59% | 33% | 122% | 74% | 187% | 55% | 109% |
| 2023 | 83% | 137% | 189% | 99% | 103% | 176% | 206% | 162% | 31% | 35% | 69% | 90% |
| 2024 | 121% | 101% | 155% | 88% | 225% | 95% | 82% | 114% | 145% | 97% | 106% | 64% |
| 2025 | 137% | 105% | 177% | 72% | 103% | 99% | 123% | 103% | 98% | 58% | 134% | 107% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q3117175) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

