Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Tito Bustillo Cave
15 °C binnen, het hele jaar.
Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst
Falconaumanni · CC BY 3.0
De afdaling
De ingang, op 57 m.
Het echte reliëf boven Tito Bustillo Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
57m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
15°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
60m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
15 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 15 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 24 °C, 9 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest van november tot januari: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 13°9°Jan
- 13°8°Feb
- 15°9°Mrt
- 16°11°Apr
- 18°13°Mei
- 22°16°Jun
- 23°18°Jul
- 24°18°Aug
- 23°17°Sep
- 20°15°Okt
- 16°11°Nov
- 14°9°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Spanje
Tito Bustillo Cave (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 57 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Ribadeselladichtstbijzijnde plaats · 0,7 km hemelsbreed
- Mirador de Ardinesdichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,0 km van de ingang
- Asturias Airport (OVD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 79 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven OVD (Ranón)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Ríu San Pedro voert het meeste water van november tot maart.
De Ríu San Pedro voert hier gemiddeld ongeveer 43 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot maart. Hij voert het minste water van juli tot september.
- 67 m³/sJan
- 58 m³/sFeb
- 52 m³/sMrt
- 43 m³/sApr
- 31 m³/sMei
- 20 m³/sJun
- 11 m³/sJul
- 8,9 m³/sAug
- 12 m³/sSep
- 32 m³/sOkt
- 60 m³/sNov
- 66 m³/sDec
Van ongeveer 8,9 m³/s in de laagste maand tot 67 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 1.281 km².
De Sella van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 4andere grotingangen binnen 3 kmCueva de Tito Bustillo, Cuevona de Ardines en nog 2
- 1bronnen binnen 2 km
- 16uitzichtpunten binnen 3 kmMirador de Ardines, La Punta'l Pozu, Podium Vencedores del Sella en nog 13
- 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmCamino del Norte (Asturias), Ruta entre playas
- 44parkeerplaatsen binnen 2 km
- 8informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 4bushaltes binnen 2 km
- 6campings binnen 8 kmCamping Ribadesella, Camping Los Sauces, Camping Playa de Vega en nog 3
- 88hotels en pensions binnen 8 kmHotel rural Amaicha, Villalen, Casa La Bahúa en nog 85
- 50restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ribadesella0,7 km hemelsbreed
- Cangas de Onís13 km hemelsbreed
- Parres14 km hemelsbreed
- Colunga17 km hemelsbreed
- Posada17 km hemelsbreed
- Carreña24 km hemelsbreed
- Amieva24 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Tito Bustillo Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 13 | 13 | 15 | 16 | 18 | 22 | 23 | 24 | 23 | 20 | 16 | 14 |
| Middag | 13 | 13 | 15 | 16 | 18 | 22 | 23 | 24 | 23 | 20 | 16 | 14 |
| Nacht | 9 | 8 | 9 | 11 | 13 | 16 | 18 | 18 | 17 | 15 | 11 | 9 |
| Regen (mm) | 117 | 98 | 90 | 75 | 62 | 53 | 33 | 39 | 48 | 97 | 133 | 114 |
| Regendagen | 15 | 12 | 12 | 14 | 12 | 9 | 8 | 8 | 10 | 14 | 17 | 14 |
| Zonuren/dag | 2,7 | 3,8 | 5,2 | 6,2 | 7,1 | 7,3 | 7,7 | 7,4 | 6,8 | 4,8 | 3,0 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 5 | 7 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 13 | 13 | 9 | 117 | 2,7 |
| Feb | 13 | 13 | 8 | 98 | 3,8 |
| Mrt | 15 | 15 | 9 | 90 | 5,2 |
| Apr | 16 | 16 | 11 | 75 | 6,2 |
| Mei | 18 | 18 | 13 | 62 | 7,1 |
| Jun | 22 | 22 | 16 | 53 | 7,3 |
| Jul | 23 | 23 | 18 | 33 | 7,7 |
| Aug | 24 | 24 | 18 | 39 | 7,4 |
| Sep | 23 | 23 | 17 | 48 | 6,8 |
| Okt | 20 | 20 | 15 | 97 | 4,8 |
| Nov | 16 | 16 | 11 | 133 | 3,0 |
| Dec | 14 | 14 | 9 | 114 | 2,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (57 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 45% | 29% | 129% | 124% | 97% | 125% | 63% | 193% | 196% | 263% | 37% | 335% |
| 2021 | 172% | 116% | 36% | 73% | 99% | 179% | 96% | 72% | 158% | 71% | 234% | 187% |
| 2022 | 67% | 39% | 118% | 161% | 47% | 113% | 45% | 116% | 203% | 46% | 106% | 125% |
| 2023 | 247% | 79% | 32% | 43% | 82% | 147% | 69% | 116% | 182% | 133% | 124% | 102% |
| 2024 | 109% | 152% | 132% | 68% | 152% | 115% | 79% | 91% | 261% | 179% | 71% | 106% |
| 2025 | 92% | 84% | 145% | 92% | 147% | 72% | 108% | 132% | 160% | 39% | 125% | 121% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q8352475) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






