Naar de inhoud
cavernyas
EN
Ancienne entrée de la grotte de Villars ou grotte préhistorique du Cluzeau en dordogne -24- photo 1

Frankrijk Frankrijk Showgrot

Grotte de Villars

12 °C binnen, het hele jaar.

ShowgrotStalactietenPrehistorische kunst

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Mj.galais · CC BY-SA 3.0

De afdaling

De ingang, op 184 m.

Het echte reliëf boven Grotte de Villars, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang251 m1,0 kmverticaal × 18,1diepte niet gepubliceerdIngang251 m1,0 kmverticaal × 39,1

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

184m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

12°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

44m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

12 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 28 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.

buiten, bij de ingang (184 m)binnen
  1. 7°1°Jan
  2. 8°0°Feb
  3. 12°3°Mrt
  4. 16°6°Apr
  5. 20°9°Mei
  6. 25°13°Jun
  7. 28°15°Jul
  8. 28°15°Aug
  9. 24°11°Sep
  10. 18°8°Okt
  11. 12°4°Nov
  12. 8°1°Dec
Binnen: 12 °C het hele jaarOntsnappen aan de hitte: Jul–Aug

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Showgrot in Frankrijk

Grotte de Villars (showgrot) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 184 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Grotte de Villars (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 1andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de Villars
  • 1bronnen binnen 2 kmFontaine des moines
  • 2parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 6campings binnen 8 kmCamping de St Pierre de Côle, Parenthèses Imaginaires, Aire de camping-cars Saint-Pardoux-la-Rivière en nog 3
  • 3hotels en pensions binnen 8 kmDomaine de la Veyrière, Château de Villars
  • 3restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • uitzichtpunten binnen 3 km
  • bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Saint-Pardoux-la-Rivière6,6 km hemelsbreed
  • Thiviers11 km hemelsbreed
  • Nontron14 km hemelsbreed
  • Brantôme14 km hemelsbreed
  • Sorges16 km hemelsbreed
  • Agonac17 km hemelsbreed
  • La Coquille19 km hemelsbreed
  • Piégut-Pluviers21 km hemelsbreed

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag781216202528282418128
Middag781216202528282418128
Nacht1036913151511841
Regen (mm)795668718167525549707979
Regendagen1311111213119911131414
Zonuren/dag2,54,15,36,47,18,78,98,17,24,93,12,6
Sneeuw op de grond (cm)551000000014
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan771792,5
Feb880564,1
Mrt12123685,3
Apr16166716,4
Mei20209817,1
Jun252513678,7
Jul282815528,9
Aug282815558,1
Sep242411497,2
Okt18188704,9
Nov12124793,1
Dec881792,6

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (184 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Le cheval de Villars (emblème de la grotte) dordogne -24- photo 3 cropped
Mj.galais . Cropped by User:Andrew Dalby · CC BY-SA 3.0
Villars cave entries
Rudolf Pohl · CC BY-SA 3.0
Villars cave sinter
Rudolf Pohl · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202070%86%91%79%74%91%7%64%108%152%24%163%
2021103%108%28%28%87%150%75%38%120%38%41%102%
202231%48%41%63%23%124%24%35%78%46%81%52%
202371%34%97%54%49%131%41%57%94%150%145%165%
202460%173%195%91%166%100%45%19%183%122%50%52%
202577%35%29%65%19%36%23%34%62%55%55%30%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Grotte de Villars

Frankrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 184 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Grotten van Lascaux

Frankrijk · 53 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 197 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grotte de Rouffignac

Frankrijk · 51 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 244 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grotte de Font-de-Gaume

Frankrijk · 60 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 91 mHoogte van de ingang
  • 13 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q177657) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken