Noord-Macedonië Showgrot
Vrelo Cave
230 m onder de ingang.
kallerna · CC BY-SA 4.0
De afdaling
230 meter naar beneden, op schaal.
Het echte reliëf boven Vrelo Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
Grote Piramide (139 m) past 1,7 keer ondersteboven.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting.
230m
Diepte
gepubliceerd (Wikidata)
600m
Hoogte van de ingang
gepubliceerd (Wikidata)
12°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
671m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
12 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 31 °C, 19 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus. Het regent het meest in november: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 4°-4°Jan
- 6°-3°Feb
- 11°0°Mrt
- 16°5°Apr
- 21°10°Mei
- 26°14°Jun
- 30°17°Jul
- 31°17°Aug
- 25°12°Sep
- 18°7°Okt
- 12°2°Nov
- 5°-3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Noord-Macedonië
Vrelo Cave (showgrot) ligt in Noord-Macedonië. Ze daalt 230 m af onder de ingang. De ingang ligt op 600 m. Ze heeft een ondergrondse rivier en stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereist
- Bukovikdichtstbijzijnde plaats · 6,3 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,8 km van de ingang
- Skopje International Airport (SKP)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 27 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SKP (Ilinden)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De de rivier voert het meeste water van november tot mei.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 25 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot mei. Hij voert het minste water in augustus.
- 44 m³/sJan
- 44 m³/sFeb
- 50 m³/sMrt
- 48 m³/sApr
- 40 m³/sMei
- 25 m³/sJun
- 13 m³/sJul
- 8,4 m³/sAug
- 19 m³/sSep
- 35 m³/sOkt
- 48 m³/sNov
- 42 m³/sDec
Van ongeveer 8,4 m³/s in de laagste maand tot 50 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 1.876 km².
Volg de Crna van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 kmПештера Врело
- 3bronnen binnen 2 km
- 4uitzichtpunten binnen 3 km
- 3bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmПатека до Шишевски манастир, Словенска патека, Св. Недела
- 1klimrotsen binnen 3 kmTrlo
- 2informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 4campings binnen 8 kmCamping Skopje, Matka Farm RV Camping Area, Matka, Nordmazedonien, Grizzly Igloos en nog 1
- 57hotels en pensions binnen 8 kmОК Хотел, Матка, Колективен Објект за Димување - Зградс en nog 54
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- parkeerplaatsen binnen 2 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bukovik6,3 km hemelsbreed
- Grčec6,7 km hemelsbreed
- Ljubin7,6 km hemelsbreed
- Saraj7,8 km hemelsbreed
- Krušopek8,0 km hemelsbreed
- Kondovo8,8 km hemelsbreed
- Gjorče Petro9,5 km hemelsbreed
- Sopište11 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Vrelo Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 4 | 6 | 11 | 16 | 21 | 26 | 30 | 31 | 25 | 18 | 12 | 5 |
| Middag | 4 | 6 | 11 | 16 | 21 | 26 | 30 | 31 | 25 | 18 | 12 | 5 |
| Nacht | -4 | -3 | 0 | 5 | 10 | 14 | 17 | 17 | 12 | 7 | 2 | -3 |
| Regen (mm) | 77 | 68 | 73 | 66 | 76 | 57 | 37 | 39 | 68 | 88 | 97 | 85 |
| Regendagen | 10 | 10 | 11 | 12 | 13 | 11 | 8 | 7 | 9 | 9 | 11 | 12 |
| Zonuren/dag | 2,8 | 4,2 | 5,1 | 6,3 | 7,5 | 9,2 | 10,1 | 9,5 | 6,9 | 5,4 | 3,7 | 2,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 16 | 15 | 10 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 14 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 4 | 4 | -4 | 77 | 2,8 |
| Feb | 6 | 6 | -3 | 68 | 4,2 |
| Mrt | 11 | 11 | 0 | 73 | 5,1 |
| Apr | 16 | 16 | 5 | 66 | 6,3 |
| Mei | 21 | 21 | 10 | 76 | 7,5 |
| Jun | 26 | 26 | 14 | 57 | 9,2 |
| Jul | 30 | 30 | 17 | 37 | 10,1 |
| Aug | 31 | 31 | 17 | 39 | 9,5 |
| Sep | 25 | 25 | 12 | 68 | 6,9 |
| Okt | 18 | 18 | 7 | 88 | 5,4 |
| Nov | 12 | 12 | 2 | 97 | 3,7 |
| Dec | 5 | 5 | -3 | 85 | 2,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (600 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 36% | 82% | 130% | 105% | 64% | 66% | 46% | 221% | 72% | 118% | 87% | 117% |
| 2021 | 375% | 131% | 87% | 421% | 34% | 41% | 66% | 56% | 64% | 121% | 85% | 129% |
| 2022 | 53% | 217% | 54% | 101% | 56% | 491% | 82% | 82% | 103% | 60% | 128% | 128% |
| 2023 | 166% | 22% | 106% | 122% | 110% | 499% | 76% | 64% | 28% | 50% | 213% | 64% |
| 2024 | 114% | 32% | 137% | 104% | 127% | 51% | 29% | 54% | 137% | 81% | 93% | 156% |
| 2025 | 66% | 11% | 100% | 87% | 98% | 15% | 31% | 63% | 45% | 162% | 224% | 32% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q12905663) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






