Ajznponar · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 565 m.
Het echte reliëf boven Weaver's Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
565m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
10°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
174m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
10 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 10 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 26 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 2°-4°Jan
- 4°-4°Feb
- 9°-1°Mrt
- 15°4°Apr
- 19°8°Mei
- 23°13°Jun
- 26°15°Jul
- 26°14°Aug
- 20°9°Sep
- 15°5°Okt
- 9°2°Nov
- 4°-3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Slovenië
Weaver's Cave (grot) ligt in Slovenië. De ingang ligt op 565 m.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Rakekdichtstbijzijnde plaats · 2,9 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
- Ljubljana Jože Pučnik Airport (LJU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 50 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LJU (Zgornji Brnik)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 12andere grotingangen binnen 3 kmMali naravni most, Zelške jame, Veliki naravni most en nog 9
- 2bronnen binnen 2 kmPrunkovec
- 1zinkgaten en dolines binnen 3 kmDoline Tkalca Jama
- 11uitzichtpunten binnen 3 kmMali naravni most, Veliki naravni most en nog 9
- 9bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km149 ~ Pot kurirjev in vezistov NOV Slovenije, Jamarska pot, Tkalčeva pot en nog 6
- 10parkeerplaatsen binnen 2 km
- 26informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 6campings binnen 8 kmFree Campground "Emberbarn", Pivka Jama, Speleo Camp en nog 3
- 33hotels en pensions binnen 8 kmCenter, Proteus, Postojna Cave Rooms & Apartments Proteus en nog 30
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Rakek2,9 km hemelsbreed
- Postojna5,9 km hemelsbreed
- Cerknica5,9 km hemelsbreed
- Pivka14 km hemelsbreed
- Logatec14 km hemelsbreed
- Borovnica15 km hemelsbreed
- Nova Vas17 km hemelsbreed
- Verd18 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Weaver's Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 2 | 4 | 9 | 15 | 19 | 23 | 26 | 26 | 20 | 15 | 9 | 4 |
| Middag | 2 | 4 | 9 | 15 | 19 | 23 | 26 | 26 | 20 | 15 | 9 | 4 |
| Nacht | -4 | -4 | -1 | 4 | 8 | 13 | 15 | 14 | 9 | 5 | 2 | -3 |
| Regen (mm) | 60 | 73 | 71 | 73 | 96 | 88 | 83 | 94 | 118 | 104 | 109 | 85 |
| Regendagen | 8 | 8 | 10 | 12 | 14 | 14 | 13 | 12 | 12 | 11 | 12 | 10 |
| Zonuren/dag | 3,0 | 4,1 | 5,3 | 6,1 | 6,9 | 7,8 | 8,4 | 7,5 | 5,6 | 4,4 | 2,4 | 2,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 15 | 14 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 13 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 2 | 2 | -4 | 60 | 3,0 |
| Feb | 4 | 4 | -4 | 73 | 4,1 |
| Mrt | 9 | 9 | -1 | 71 | 5,3 |
| Apr | 15 | 15 | 4 | 73 | 6,1 |
| Mei | 19 | 19 | 8 | 96 | 6,9 |
| Jun | 23 | 23 | 13 | 88 | 7,8 |
| Jul | 26 | 26 | 15 | 83 | 8,4 |
| Aug | 26 | 26 | 14 | 94 | 7,5 |
| Sep | 20 | 20 | 9 | 118 | 5,6 |
| Okt | 15 | 15 | 5 | 104 | 4,4 |
| Nov | 9 | 9 | 2 | 109 | 2,4 |
| Dec | 4 | 4 | -3 | 85 | 2,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (565 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 29% | 54% | 109% | 37% | 91% | 161% | 125% | 145% | 97% | 201% | 42% | 240% |
| 2021 | 225% | 102% | 56% | 133% | 230% | 40% | 152% | 111% | 64% | 69% | 140% | 122% |
| 2022 | 70% | 72% | 53% | 114% | 100% | 81% | 86% | 75% | 282% | 52% | 119% | 221% |
| 2023 | 294% | 41% | 118% | 154% | 188% | 158% | 264% | 282% | 69% | 234% | 163% | 174% |
| 2024 | 206% | 127% | 213% | 125% | 232% | 136% | 144% | 90% | 209% | 196% | 70% | 61% |
| 2025 | 186% | 91% | 225% | 117% | 133% | 30% | 222% | 105% | 129% | 140% | 120% | 37% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q12189313) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






