Naar de inhoud
cavernyas
EN
2026-06-27 Yarrangobilly Thermal Pool

Australië Australië Grot

Yarrangobilly Caves

11 °C binnen, het hele jaar.

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Maksym Kozlenko · CC BY-SA 4.0

De afdaling

De ingang, op 977 m.

Het echte reliëf boven Yarrangobilly Caves, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang1.428 m1,0 kmverticaal × 4,7diepte niet gepubliceerdIngang1.428 m1,0 kmverticaal × 10,2

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

977m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

11°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

292m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

11 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In januari loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 27 °C, 15 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.

buiten, bij de ingang (977 m)binnen
  1. 27°13°Jan
  2. 25°12°Feb
  3. 22°10°Mrt
  4. 17°6°Apr
  5. 12°3°Mei
  6. 9°1°Jun
  7. 8°0°Jul
  8. 9°0°Aug
  9. 13°2°Sep
  10. 17°5°Okt
  11. 21°8°Nov
  12. 24°10°Dec
Binnen: 11 °C het hele jaarMeeste regen: Feb

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Nederzetting in Australië

Yarrangobilly Caves (grot) ligt in Australië. De ingang ligt op 977 m. Ze ligt binnen Nationaal park Kosciuszko.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Yarrangobilly Caves (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 7andere grotingangen binnen 3 kmSouth Glory Cave, Jersey Cave, Jillabenan Cave en nog 4
  • 2uitzichtpunten binnen 3 kmBluff Lookout
  • 10parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 7informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 7campings binnen 8 kmLong Plain Hut Camping Area, Long Plain Hut Camping Area (For Horses), Bullocks Hill Horse Camp / Campground en nog 4
  • 1hotels en pensions binnen 8 kmCaves House
  • bronnen binnen 2 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km
  • bushaltes binnen 2 km
  • restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Yarrangobilly Caves te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas4 bergen binnen 10 km
Bullock Hill · 5,1 kmYarrangobilly Mountain · 5,3 kmGooandra Hill · 6,4 kmBlack Hill · 8,2 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag272522171298913172124
Middag272522171298913172124
Nacht1312106310025810
Regen (mm)548364423772606659608070
Regendagen997671011111010109
Zonuren/dag10,69,39,07,76,65,25,46,48,09,29,610,5
Sneeuw op de grond (cm)000012441000
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan2727135410,6
Feb252512839,3
Mrt222210649,0
Apr17176427,7
Mei12123376,6
Jun991725,2
Jul880605,4
Aug990666,4
Sep13132598,0
Okt17175609,2
Nov21218809,6
Dec2424107010,5

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (977 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Binnen en eromheen.

Aladdin's Cave, Yarrangobilly, N.S.W. LCCN2017657834
Photoglob Co., publisher · Public domain
Enterance, Yarrangobilly Caves (27180160103)
russellstreet · CC BY-SA 2.0
Glory Hole Cave, Yarrangobilly Caves (27179442004)
russellstreet · CC BY-SA 2.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202065%125%177%189%69%50%106%119%53%225%73%89%
2021116%103%174%11%152%108%61%67%106%92%202%131%
2022226%77%103%140%140%27%38%109%94%321%109%79%
2023172%54%134%173%80%52%20%31%30%80%171%177%
2024218%53%41%155%83%67%44%32%75%44%105%60%
2025138%65%100%74%126%34%93%52%104%49%59%54%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Yarrangobilly Caves

Australië

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 977 mHoogte van de ingang
  • 11 °CBinnen, het hele jaar

Buchan Caves

Australië · 199 km

  • —Diepte
  • 4,0 kmGangen
  • 93 mHoogte van de ingang
  • 16 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Wombeyan Caves

Australië · 207 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 727 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Jenolan Caves

Australië · 254 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 788 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q8049538) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken