Volksrepubliek China Grot
Zhijin Cave
16 °C binnen, het hele jaar.
Esiymbro · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 1.194 m.
Het echte reliëf boven Zhijin Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
1.194m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
16°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
259m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
16 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 16 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 28 °C, 12 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van mei tot augustus. Het regent het meest van mei tot augustus: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 13°0°Jan
- 17°2°Feb
- 21°6°Mrt
- 25°11°Apr
- 27°15°Mei
- 27°18°Jun
- 28°19°Jul
- 28°19°Aug
- 26°16°Sep
- 21°12°Okt
- 18°6°Nov
- 13°1°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Volksrepubliek China
Zhijin Cave (grot) ligt in Volksrepubliek China. De ingang ligt op 1.194 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Zhijindichtstbijzijnde plaats · 19 km hemelsbreed
- Anshun Huangguoshu Airport (AVA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreed
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De de rivier voert het meeste water van juni tot augustus.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 158 m³/s. Hij voert het meeste water van juni tot augustus. Hij voert het minste water van december tot april.
- 44 m³/sJan
- 48 m³/sFeb
- 68 m³/sMrt
- 100 m³/sApr
- 171 m³/sMei
- 300 m³/sJun
- 354 m³/sJul
- 344 m³/sAug
- 271 m³/sSep
- 218 m³/sOkt
- 142 m³/sNov
- 83 m³/sDec
Van ongeveer 44 m³/s in de laagste maand tot 354 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 10.114 km².
Volg de Wu River van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 1andere grotingangen binnen 3 km织金洞出口
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- parkeerplaatsen binnen 2 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- campings binnen 8 km
- hotels en pensions binnen 8 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Zhijin19 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Zhijin Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 13 | 17 | 21 | 25 | 27 | 27 | 28 | 28 | 26 | 21 | 18 | 13 |
| Middag | 13 | 17 | 21 | 25 | 27 | 27 | 28 | 28 | 26 | 21 | 18 | 13 |
| Nacht | 0 | 2 | 6 | 11 | 15 | 18 | 19 | 19 | 16 | 12 | 6 | 1 |
| Regen (mm) | 20 | 15 | 36 | 67 | 130 | 210 | 173 | 143 | 112 | 86 | 26 | 18 |
| Regendagen | 4 | 4 | 9 | 13 | 18 | 21 | 19 | 17 | 14 | 16 | 6 | 4 |
| Zonuren/dag | 0,5 | 1,6 | 2,3 | 3,2 | 3,2 | 2,6 | 5,5 | 5,1 | 3,1 | 0,9 | 1,6 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 9 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 13 | 13 | 0 | 20 | 0,5 |
| Feb | 17 | 17 | 2 | 15 | 1,6 |
| Mrt | 21 | 21 | 6 | 36 | 2,3 |
| Apr | 25 | 25 | 11 | 67 | 3,2 |
| Mei | 27 | 27 | 15 | 130 | 3,2 |
| Jun | 27 | 27 | 18 | 210 | 2,6 |
| Jul | 28 | 28 | 19 | 173 | 5,5 |
| Aug | 28 | 28 | 19 | 143 | 5,1 |
| Sep | 26 | 26 | 16 | 112 | 3,1 |
| Okt | 21 | 21 | 12 | 86 | 0,9 |
| Nov | 18 | 18 | 6 | 26 | 1,6 |
| Dec | 13 | 13 | 1 | 18 | 0,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (1.194 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.

Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 218% | 163% | 87% | 70% | 120% | 124% | 150% | 62% | 297% | 91% | 33% | 105% |
| 2021 | 91% | 188% | 28% | 98% | 154% | 110% | 152% | 180% | 139% | 74% | 88% | 118% |
| 2022 | 172% | 236% | 117% | 213% | 132% | 91% | 79% | 30% | 103% | 41% | 15% | 110% |
| 2023 | 42% | 110% | 139% | 94% | 55% | 104% | 128% | 125% | 86% | 96% | 70% | 26% |
| 2024 | 160% | 68% | 48% | 176% | 152% | 115% | 59% | 50% | 127% | 126% | 103% | 128% |
| 2025 | 104% | 208% | 82% | 112% | 158% | 139% | 106% | 104% | 150% | 131% | 363% | 51% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Miao Room
Volksrepubliek China · 151 km
- —Diepte
- —Gangen
- 659 mHoogte van de ingang
- 20 °CBinnen, het hele jaar

Shuanghedong Cave Network
Volksrepubliek China · 212 km
- —Diepte
- —Gangen
- 803 mHoogte van de ingang
- 16 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q3117185) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

