Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Chimiachas L
12 °C binnen, het hele jaar.
Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst
Piergui&Sam · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 904 m.
Het echte reliëf boven Chimiachas L, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
904m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
12°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
281m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
12 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 12 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 30 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus. Het regent het meest van april tot mei: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 7°-3°Jan
- 9°-2°Feb
- 13°0°Mrt
- 16°4°Apr
- 21°7°Mei
- 27°12°Jun
- 30°15°Jul
- 29°15°Aug
- 24°11°Sep
- 18°7°Okt
- 11°1°Nov
- 8°-2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Spanje
Chimiachas L (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 904 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Alquézardichtstbijzijnde plaats · 3,8 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,2 km van de ingang
- Lleida-Alguaire Airport (ILD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 68 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LDE (Tarbes/Lourdes/Pyrénées)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Barranco de la Choca voert het meeste water van maart tot mei en in november.
De Barranco de la Choca voert hier gemiddeld ongeveer 1,7 m³/s. Hij voert het meeste water van maart tot mei en in november. Hij voert het minste water van juli tot augustus.
- 1,6 m³/sJan
- 1,5 m³/sFeb
- 2,0 m³/sMrt
- 2,5 m³/sApr
- 2,2 m³/sMei
- 1,5 m³/sJun
- 0,9 m³/sJul
- 0,8 m³/sAug
- 1,1 m³/sSep
- 1,6 m³/sOkt
- 2,0 m³/sNov
- 1,6 m³/sDec
Van ongeveer 0,76 m³/s in de laagste maand tot 2,5 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 130 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 5andere grotingangen binnen 3 kmCuevas de Barfaluy, Las escalaretas, Abrigo de Arpán en nog 2
- 3bronnen binnen 2 kmFuente d'a toba, Fuente del Trucho
- 5uitzichtpunten binnen 3 kmMirador de Mallata, Mirador del Rio Vero, Rio Vero en nog 2
- 4bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSendero Histórico Variante Sur, Almazorre - Bárcabo - Lecina - Almazorre, Lecina - Betorz/Lecina - Fuente de Lecina en nog 1
- 3parkeerplaatsen binnen 2 km
- 13informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 4campings binnen 8 kmCamping Expediciones (empresa de canyoning, camping cerrado), Camping Alquézar, Camping Rio Vero en nog 1
- 21hotels en pensions binnen 8 kmVilla de Alquézar, Hotel Castillo, Apartamentos Rurales San Gregorio en nog 18
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Alquézar3,8 km hemelsbreed
- Colungo5,5 km hemelsbreed
- Bárcabo5,6 km hemelsbreed
- Adahuesca7,1 km hemelsbreed
- Bierge9,9 km hemelsbreed
- Naval11 km hemelsbreed
- Salas Altas11 km hemelsbreed
- Abiego12 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Chimiachas L te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 9 | 13 | 16 | 21 | 27 | 30 | 29 | 24 | 18 | 11 | 8 |
| Middag | 7 | 9 | 13 | 16 | 21 | 27 | 30 | 29 | 24 | 18 | 11 | 8 |
| Nacht | -3 | -2 | 0 | 4 | 7 | 12 | 15 | 15 | 11 | 7 | 1 | -2 |
| Regen (mm) | 36 | 28 | 43 | 56 | 52 | 36 | 24 | 24 | 39 | 48 | 47 | 29 |
| Regendagen | 8 | 6 | 8 | 10 | 10 | 7 | 6 | 6 | 8 | 9 | 10 | 8 |
| Zonuren/dag | 4,5 | 5,5 | 6,5 | 6,8 | 7,8 | 9,4 | 10,3 | 9,4 | 8,0 | 6,1 | 4,8 | 4,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 6 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | -3 | 36 | 4,5 |
| Feb | 9 | 9 | -2 | 28 | 5,5 |
| Mrt | 13 | 13 | 0 | 43 | 6,5 |
| Apr | 16 | 16 | 4 | 56 | 6,8 |
| Mei | 21 | 21 | 7 | 52 | 7,8 |
| Jun | 27 | 27 | 12 | 36 | 9,4 |
| Jul | 30 | 30 | 15 | 24 | 10,3 |
| Aug | 29 | 29 | 15 | 24 | 9,4 |
| Sep | 24 | 24 | 11 | 39 | 8,0 |
| Okt | 18 | 18 | 7 | 48 | 6,1 |
| Nov | 11 | 11 | 1 | 47 | 4,8 |
| Dec | 8 | 8 | -2 | 29 | 4,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (904 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 227% | 15% | 168% | 161% | 158% | 204% | 68% | 65% | 73% | 107% | 117% | 250% |
| 2021 | 171% | 92% | 12% | 84% | 48% | 167% | 91% | 77% | 135% | 93% | 142% | 105% |
| 2022 | 32% | 30% | 139% | 101% | 44% | 83% | 110% | 149% | 111% | 101% | 97% | 181% |
| 2023 | 118% | 103% | 21% | 20% | 69% | 239% | 83% | 79% | 119% | 90% | 81% | 74% |
| 2024 | 93% | 196% | 224% | 74% | 107% | 139% | 134% | 156% | 325% | 240% | 54% | 35% |
| 2025 | 87% | 77% | 281% | 117% | 106% | 100% | 101% | 191% | 136% | 70% | 117% | 140% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q56318896) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



