Spanje Grot met prehistorische kunst Werelderfgoed
Forau del Cocho
11 °C binnen, het hele jaar.
Amalia Sesma-Nuez · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 988 m.
Het echte reliëf boven Forau del Cocho, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
988m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
11°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
116m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
11 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 29 °C, 18 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het beste ontvlucht u de hitte van juli tot augustus.
- 7°-3°Jan
- 8°-3°Feb
- 12°0°Mrt
- 16°3°Apr
- 20°7°Mei
- 26°12°Jun
- 29°14°Jul
- 28°14°Aug
- 23°10°Sep
- 18°6°Okt
- 11°1°Nov
- 7°-2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Spanje
Forau del Cocho (grot met prehistorische kunst) ligt in Spanje. De ingang ligt op 988 m. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen. Ze maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Estadilladichtstbijzijnde plaats · 4,8 km hemelsbreed
- Lleida-Alguaire Airport (ILD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 42 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven REU (Reus)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 7andere grotingangen binnen 3 kmCova de Maroz, Sima de las Gralleras, Cova de l'Ermitaño en nog 4
- 5bronnen binnen 2 kmFuente de Mentirosa, Fuente de la Ubaga, Fuente de la Carrasca en nog 2
- 10bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmSenderos de La Ribagorza, Senderos de La Litera Alta, Senderos del Somontano en nog 7
- 1klimrotsen binnen 3 kmAlpargateros
- 2campings binnen 8 kmBellavista & Subenuix, Área de autocaravanas Peralta de la Sal
- 2hotels en pensions binnen 8 kmBar-Restaurante "Carrodilla", Habitaciones "Carrodilla"
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
- parkeerplaatsen binnen 2 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Estadilla4,8 km hemelsbreed
- Estada5,9 km hemelsbreed
- Fonz6,5 km hemelsbreed
- Secastilla14 km hemelsbreed
- Barbastro15 km hemelsbreed
- Graus15 km hemelsbreed
- Benavarri / Benabarre16 km hemelsbreed
- Castejón del Puente16 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Forau del Cocho te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 26 | 29 | 28 | 23 | 18 | 11 | 7 |
| Middag | 7 | 8 | 12 | 16 | 20 | 26 | 29 | 28 | 23 | 18 | 11 | 7 |
| Nacht | -3 | -3 | 0 | 3 | 7 | 12 | 14 | 14 | 10 | 6 | 1 | -2 |
| Regen (mm) | 36 | 28 | 43 | 56 | 52 | 36 | 24 | 24 | 39 | 48 | 47 | 29 |
| Regendagen | 8 | 6 | 8 | 10 | 10 | 7 | 6 | 6 | 8 | 9 | 10 | 8 |
| Zonuren/dag | 4,5 | 5,5 | 6,5 | 6,8 | 7,8 | 9,4 | 10,3 | 9,4 | 8,0 | 6,1 | 4,8 | 4,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 6 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | -3 | 36 | 4,5 |
| Feb | 8 | 8 | -3 | 28 | 5,5 |
| Mrt | 12 | 12 | 0 | 43 | 6,5 |
| Apr | 16 | 16 | 3 | 56 | 6,8 |
| Mei | 20 | 20 | 7 | 52 | 7,8 |
| Jun | 26 | 26 | 12 | 36 | 9,4 |
| Jul | 29 | 29 | 14 | 24 | 10,3 |
| Aug | 28 | 28 | 14 | 24 | 9,4 |
| Sep | 23 | 23 | 10 | 39 | 8,0 |
| Okt | 18 | 18 | 6 | 48 | 6,1 |
| Nov | 11 | 11 | 1 | 47 | 4,8 |
| Dec | 7 | 7 | -2 | 29 | 4,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (988 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 227% | 15% | 168% | 161% | 158% | 204% | 68% | 65% | 73% | 107% | 117% | 250% |
| 2021 | 171% | 92% | 12% | 84% | 48% | 167% | 91% | 77% | 135% | 93% | 142% | 105% |
| 2022 | 32% | 30% | 139% | 101% | 44% | 83% | 110% | 149% | 111% | 101% | 97% | 181% |
| 2023 | 118% | 103% | 21% | 20% | 69% | 239% | 83% | 79% | 119% | 90% | 81% | 74% |
| 2024 | 93% | 196% | 224% | 74% | 107% | 139% | 134% | 156% | 325% | 240% | 54% | 35% |
| 2025 | 87% | 77% | 281% | 117% | 106% | 100% | 101% | 191% | 136% | 70% | 117% | 140% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q43148160) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






