Quico Iglesias · CC BY-SA 4.0
De afdaling
3 meter naar beneden, op schaal.
Het echte reliëf boven Cova d'en Joan, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
een persoon (2 m) past 1,7 keer ondersteboven.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting.
3m
Diepte
gepubliceerd (Wikidata)
404m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
15°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
77m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
15 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 15 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 26 °C, 11 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 11°5°Jan
- 11°5°Feb
- 13°7°Mrt
- 16°9°Apr
- 19°12°Mei
- 23°17°Jun
- 26°20°Jul
- 26°20°Aug
- 23°17°Sep
- 19°14°Okt
- 15°9°Nov
- 12°6°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Spanje
Cova d'en Joan (grot) ligt in Spanje. Ze daalt 3 m af onder de ingang. De ingang ligt op 404 m. Ze ligt binnen Parc de la Serralada Litoral.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Cabrilsdichtstbijzijnde plaats · 2,2 km hemelsbreed
- Mirador de la Pedreradichtstbijzijnd uitzichtpunt · 1,8 km van de ingang
- Josep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport (BCN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 34 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BCN (Barcelona)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 4andere grotingangen binnen 3 kmCastell de Pedra, Cova de la Granota, Cova d'en Pau en nog 1
- 9bronnen binnen 2 kmFont Freda, Font d'en Dirol, Font de Sant Mateu en nog 6
- 9uitzichtpunten binnen 3 kmMirador de la Cornisa, Mirador de Cirers, Mirador del Pi d'en Duran en nog 6
- 18bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmGranollers-La Roca del Vallès, Cabrera de Mar-Castell de Burriac, Cabrils-Les Artigasses en nog 15
- 5klimrotsen binnen 3 kmescalada Cellecs, Rocòdrom Germans Estorach, Banyadores en nog 2
- 26parkeerplaatsen binnen 2 km
- 2informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 20bushaltes binnen 2 km
- 7campings binnen 8 kmTerreny d'acampada Can Girona, Agro Camper Mediterrani, Area Camper Barcelona Beach en nog 4
- 37hotels en pensions binnen 8 kmHotel Ciutat de Granollers, Hotel Granollers, Mas de Baix en nog 34
- 29restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Cabrils2,2 km hemelsbreed
- Òrrius2,3 km hemelsbreed
- Premià de Dalt3,4 km hemelsbreed
- Teià4,0 km hemelsbreed
- Premià de Mar4,6 km hemelsbreed
- Vilassar de Mar4,9 km hemelsbreed
- Cabrera de Mar4,9 km hemelsbreed
- Argentona5,4 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Cova d'en Joan te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 11 | 11 | 13 | 16 | 19 | 23 | 26 | 26 | 23 | 19 | 15 | 12 |
| Middag | 11 | 11 | 13 | 16 | 19 | 23 | 26 | 26 | 23 | 19 | 15 | 12 |
| Nacht | 5 | 5 | 7 | 9 | 12 | 17 | 20 | 20 | 17 | 14 | 9 | 6 |
| Regen (mm) | 47 | 42 | 57 | 67 | 64 | 39 | 44 | 56 | 76 | 93 | 68 | 36 |
| Regendagen | 6 | 5 | 7 | 8 | 8 | 6 | 6 | 8 | 9 | 9 | 7 | 6 |
| Zonuren/dag | 4,8 | 5,8 | 7,1 | 7,8 | 9,2 | 10,8 | 10,8 | 9,6 | 7,4 | 5,9 | 4,9 | 4,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 11 | 11 | 5 | 47 | 4,8 |
| Feb | 11 | 11 | 5 | 42 | 5,8 |
| Mrt | 13 | 13 | 7 | 57 | 7,1 |
| Apr | 16 | 16 | 9 | 67 | 7,8 |
| Mei | 19 | 19 | 12 | 64 | 9,2 |
| Jun | 23 | 23 | 17 | 39 | 10,8 |
| Jul | 26 | 26 | 20 | 44 | 10,8 |
| Aug | 26 | 26 | 20 | 56 | 9,6 |
| Sep | 23 | 23 | 17 | 76 | 7,4 |
| Okt | 19 | 19 | 14 | 93 | 5,9 |
| Nov | 15 | 15 | 9 | 68 | 4,9 |
| Dec | 12 | 12 | 6 | 36 | 4,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (404 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 475% | 16% | 183% | 384% | 120% | 420% | 362% | 182% | 98% | 107% | 372% | 169% |
| 2021 | 84% | 100% | 40% | 80% | 66% | 89% | 84% | 65% | 99% | 54% | 224% | 19% |
| 2022 | 22% | 23% | 284% | 76% | 75% | 51% | 46% | 167% | 96% | 40% | 48% | 82% |
| 2023 | 26% | 92% | 11% | 26% | 136% | 152% | 76% | 118% | 92% | 48% | 16% | 13% |
| 2024 | 41% | 52% | 257% | 199% | 128% | 403% | 106% | 64% | 120% | 147% | 119% | 130% |
| 2025 | 21% | 118% | 357% | 79% | 202% | 19% | 319% | 94% | 208% | 40% | 77% | 503% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q21402389) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



