Zwitserland IJsgrot
Glacière de Monlési
0 °C binnen, het hele jaar.
Looks.k · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 1.138 m.
Het echte reliëf boven Glacière de Monlési, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
1.138m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
0°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
112m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
0 °C binnen, het hele jaar.
Koude winterlucht zakt de grot in en blijft gevangen: het ijs blijft het hele jaar, ook als het buiten heet is. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 20 °C, 20 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- -1°-6°Jan
- 0°-6°Feb
- 5°-3°Mrt
- 10°1°Apr
- 14°5°Mei
- 18°9°Jun
- 20°11°Jul
- 20°10°Aug
- 16°6°Sep
- 11°3°Okt
- 4°-2°Nov
- 0°-5°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Glacière de Monlési (ijsgrot) ligt in Zwitserland. De ingang ligt op 1.138 m. Ze heeft het hele jaar ijs.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Couvetdichtstbijzijnde plaats · 4,0 km hemelsbreed
- Bern Airport (BRN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 70 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BRN (Bern)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 2andere grotingangen binnen 3 kmLa Glacière de Monlési, Grotte de la Baume
- 2zinkgaten en dolines binnen 3 km
- 2bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmLa vy aux moines
- 1parkeerplaatsen binnen 2 km
- 4informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 7bushaltes binnen 2 km
- 5campings binnen 8 kmCamping à la ferme La Coué, Stellplatz Couvet, Stellplatz Le Château, Môtiers en nog 2
- 18hotels en pensions binnen 8 kmLe Chapeau de Napoléon, Les greniers du Meix-Lagor, Auberge des Fées en nog 15
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Couvet4,0 km hemelsbreed
- Fleurier4,1 km hemelsbreed
- Travers7,0 km hemelsbreed
- Montlebon11 km hemelsbreed
- Les Ponts-de-Martel13 km hemelsbreed
- Morteau13 km hemelsbreed
- Sainte-Croix14 km hemelsbreed
- Grandson15 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Glacière de Monlési te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | -1 | 0 | 5 | 10 | 14 | 18 | 20 | 20 | 16 | 11 | 4 | 0 |
| Middag | -1 | 0 | 5 | 10 | 14 | 18 | 20 | 20 | 16 | 11 | 4 | 0 |
| Nacht | -6 | -6 | -3 | 1 | 5 | 9 | 11 | 10 | 6 | 3 | -2 | -5 |
| Regen (mm) | 85 | 66 | 86 | 83 | 124 | 112 | 113 | 118 | 83 | 100 | 85 | 96 |
| Regendagen | 12 | 12 | 13 | 13 | 17 | 16 | 16 | 14 | 13 | 13 | 13 | 14 |
| Zonuren/dag | 2,2 | 3,5 | 5,1 | 6,5 | 6,8 | 8,4 | 8,5 | 7,6 | 6,4 | 4,3 | 2,4 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 16 | 15 | 10 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 9 | 15 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | -1 | -1 | -6 | 85 | 2,2 |
| Feb | 0 | 0 | -6 | 66 | 3,5 |
| Mrt | 5 | 5 | -3 | 86 | 5,1 |
| Apr | 10 | 10 | 1 | 83 | 6,5 |
| Mei | 14 | 14 | 5 | 124 | 6,8 |
| Jun | 18 | 18 | 9 | 112 | 8,4 |
| Jul | 20 | 20 | 11 | 113 | 8,5 |
| Aug | 20 | 20 | 10 | 118 | 7,6 |
| Sep | 16 | 16 | 6 | 83 | 6,4 |
| Okt | 11 | 11 | 3 | 100 | 4,3 |
| Nov | 4 | 4 | -2 | 85 | 2,4 |
| Dec | 0 | 0 | -5 | 96 | 1,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (1.138 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 55% | 187% | 90% | 46% | 92% | 150% | 42% | 94% | 96% | 178% | 31% | 92% |
| 2021 | 122% | 73% | 62% | 49% | 128% | 148% | 158% | 64% | 73% | 74% | 63% | 147% |
| 2022 | 54% | 119% | 28% | 124% | 45% | 102% | 36% | 65% | 214% | 88% | 136% | 113% |
| 2023 | 92% | 23% | 137% | 126% | 64% | 40% | 89% | 81% | 55% | 141% | 281% | 160% |
| 2024 | 119% | 108% | 113% | 112% | 143% | 132% | 82% | 78% | 228% | 150% | 83% | 113% |
| 2025 | 154% | 58% | 50% | 88% | 70% | 107% | 108% | 109% | 189% | 135% | 155% | 28% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Cotencher, Palaeolithic residential cave
Zwitserland · 17 km
- —Diepte
- —Gangen
- 680 mHoogte van de ingang
- 9 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q29110392) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





