Zwitserland Grot
Vallorbe Caves
8 °C binnen, het hele jaar.
Micha L. Rieser · Attribution
De afdaling
De ingang, op 851 m.
Het echte reliëf boven Vallorbe Caves, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
851m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
8°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
555m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
8 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 8 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 23 °C, 14 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 2°-4°Jan
- 3°-4°Feb
- 7°0°Mrt
- 12°3°Apr
- 16°7°Mei
- 20°12°Jun
- 23°14°Jul
- 22°13°Aug
- 18°9°Sep
- 14°5°Okt
- 7°0°Nov
- 2°-3°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot in Zwitserland
Vallorbe Caves (grot) ligt in Zwitserland. De ingang ligt op 851 m. Ze heeft een ondergrondse rivier.
Hoe er te komen.
- Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
- Vallorbedichtstbijzijnde plaats · 3,0 km hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,3 km van de ingang
- Geneva International Airport (GVA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 54 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GVA (Geneva)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De L'Orbe voert het meeste water van oktober tot juni.
De L'Orbe voert hier gemiddeld ongeveer 11 m³/s.
- 15 m³/sJan
- 12 m³/sFeb
- 16 m³/sMrt
- 14 m³/sApr
- 16 m³/sMei
- 12 m³/sJun
- 7,3 m³/sJul
- 6,8 m³/sAug
- 4,2 m³/sSep
- 9,3 m³/sOkt
- 11 m³/sNov
- 14 m³/sDec
Van ongeveer 4,2 m³/s in de laagste maand tot 16 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 258 km².
De Orbe van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 15andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de Vallorbe, Entonnoir, La Cave à Metsire, Grotte aux Fées en nog 12
- 1bronnen binnen 2 km
- 5uitzichtpunten binnen 3 kmDent de Vaulion, Roche à l'Aigle en nog 3
- 33bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEuropean long distance path E4 - part Switzerland, Grottes de l'Orbe - fixme, Saigne Geret-Les Revines en nog 30
- 1klimrotsen binnen 3 kmMur de grimpe
- 24parkeerplaatsen binnen 2 km
- 29informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 7bushaltes binnen 2 km
- 14campings binnen 8 kmLe Patinage, Le Téléski, Stellplatz Crêt Blanc en nog 11
- 33hotels en pensions binnen 8 kmHôtel de la truite, Le Levant, Les Playnoz en nog 30
- 18restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Vallorbe3,0 km hemelsbreed
- Jougne7,9 km hemelsbreed
- La Sarraz13 km hemelsbreed
- Le Chenit13 km hemelsbreed
- Orbe14 km hemelsbreed
- Pampigny14 km hemelsbreed
- Cossonay15 km hemelsbreed
- Les Fourgs16 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Vallorbe Caves te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 2 | 3 | 7 | 12 | 16 | 20 | 23 | 22 | 18 | 14 | 7 | 2 |
| Middag | 2 | 3 | 7 | 12 | 16 | 20 | 23 | 22 | 18 | 14 | 7 | 2 |
| Nacht | -4 | -4 | 0 | 3 | 7 | 12 | 14 | 13 | 9 | 5 | 0 | -3 |
| Regen (mm) | 96 | 75 | 92 | 82 | 117 | 107 | 101 | 107 | 80 | 103 | 100 | 108 |
| Regendagen | 13 | 11 | 12 | 13 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 13 | 14 | 14 |
| Zonuren/dag | 3,3 | 4,4 | 5,5 | 6,3 | 6,6 | 8,5 | 8,9 | 7,9 | 6,9 | 5,0 | 3,1 | 2,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 16 | 15 | 9 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 15 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 2 | 2 | -4 | 96 | 3,3 |
| Feb | 3 | 3 | -4 | 75 | 4,4 |
| Mrt | 7 | 7 | 0 | 92 | 5,5 |
| Apr | 12 | 12 | 3 | 82 | 6,3 |
| Mei | 16 | 16 | 7 | 117 | 6,6 |
| Jun | 20 | 20 | 12 | 107 | 8,5 |
| Jul | 23 | 23 | 14 | 101 | 8,9 |
| Aug | 22 | 22 | 13 | 107 | 7,9 |
| Sep | 18 | 18 | 9 | 80 | 6,9 |
| Okt | 14 | 14 | 5 | 103 | 5,0 |
| Nov | 7 | 7 | 0 | 100 | 3,1 |
| Dec | 2 | 2 | -3 | 108 | 2,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (851 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 56% | 175% | 92% | 50% | 93% | 142% | 37% | 99% | 104% | 203% | 25% | 89% |
| 2021 | 116% | 62% | 57% | 47% | 132% | 121% | 171% | 61% | 82% | 77% | 57% | 157% |
| 2022 | 50% | 116% | 24% | 120% | 43% | 99% | 32% | 67% | 221% | 88% | 127% | 124% |
| 2023 | 91% | 12% | 145% | 127% | 61% | 59% | 80% | 82% | 77% | 164% | 260% | 162% |
| 2024 | 122% | 102% | 103% | 115% | 146% | 117% | 90% | 92% | 256% | 146% | 69% | 110% |
| 2025 | 155% | 52% | 50% | 104% | 81% | 101% | 109% | 100% | 201% | 151% | 147% | 29% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Glacière de Monlési
Zwitserland · 32 km
- —Diepte
- —Gangen
- 1.138 mHoogte van de ingang
- 0 °CBinnen, het hele jaar

Cotencher, Palaeolithic residential cave
Zwitserland · 46 km
- —Diepte
- —Gangen
- 680 mHoogte van de ingang
- 9 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q671888) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




