Frankrijk Afgrond
Gouffre de Poudrey
9 °C binnen, het hele jaar.
Pmau · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 580 m.
Het echte reliëf boven Gouffre de Poudrey, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
580m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
9°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
42m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
9 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 9 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 23 °C, 14 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 3°-3°Jan
- 4°-3°Feb
- 9°0°Mrt
- 13°4°Apr
- 17°8°Mei
- 21°12°Jun
- 23°14°Jul
- 23°13°Aug
- 19°9°Sep
- 14°6°Okt
- 8°1°Nov
- 4°-2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Afgrond in Frankrijk
Gouffre de Poudrey (afgrond) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 580 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereistOfficiële site↗
- Étalansdichtstbijzijnde plaats · 2,7 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 80 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Dole Tavaux Airport (DLE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 64 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BRN (Bern)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 6andere grotingangen binnen 3 kmGouffre de Poudrey, Gouffre des Saussaies, Gouffre en nog 3
- 1bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmLe Pommeret
- 28parkeerplaatsen binnen 2 km
- 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 1bushaltes binnen 2 km
- 2campings binnen 8 kmDomaine La Roche d'Ully, Aire d'étape d'Ornans
- 12hotels en pensions binnen 8 kmRestaurant du Champ de foire, Hôtel de la Vallée, La Table de Gustave en nog 9
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- uitzichtpunten binnen 3 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Étalans2,7 km hemelsbreed
- Mamirolle7,5 km hemelsbreed
- Valdahon8,1 km hemelsbreed
- Nancray10 km hemelsbreed
- Ornans10 km hemelsbreed
- Saône12 km hemelsbreed
- Vercel-Villedieu-le-Camp12 km hemelsbreed
- Morre14 km hemelsbreed
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 3 | 4 | 9 | 13 | 17 | 21 | 23 | 23 | 19 | 14 | 8 | 4 |
| Middag | 3 | 4 | 9 | 13 | 17 | 21 | 23 | 23 | 19 | 14 | 8 | 4 |
| Nacht | -3 | -3 | 0 | 4 | 8 | 12 | 14 | 13 | 9 | 6 | 1 | -2 |
| Regen (mm) | 102 | 81 | 97 | 85 | 122 | 109 | 104 | 109 | 85 | 106 | 102 | 116 |
| Regendagen | 14 | 12 | 13 | 13 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 14 | 14 | 15 |
| Zonuren/dag | 2,2 | 3,5 | 5,1 | 6,5 | 6,8 | 8,4 | 8,5 | 7,6 | 6,4 | 4,3 | 2,4 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 14 | 14 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 13 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 3 | 3 | -3 | 102 | 2,2 |
| Feb | 4 | 4 | -3 | 81 | 3,5 |
| Mrt | 9 | 9 | 0 | 97 | 5,1 |
| Apr | 13 | 13 | 4 | 85 | 6,5 |
| Mei | 17 | 17 | 8 | 122 | 6,8 |
| Jun | 21 | 21 | 12 | 109 | 8,4 |
| Jul | 23 | 23 | 14 | 104 | 8,5 |
| Aug | 23 | 23 | 13 | 109 | 7,6 |
| Sep | 19 | 19 | 9 | 85 | 6,4 |
| Okt | 14 | 14 | 6 | 106 | 4,3 |
| Nov | 8 | 8 | 1 | 102 | 2,4 |
| Dec | 4 | 4 | -2 | 116 | 1,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (580 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 176% | 92% | 41% | 97% | 146% | 31% | 84% | 103% | 186% | 29% | 94% |
| 2021 | 124% | 69% | 64% | 46% | 135% | 133% | 180% | 66% | 69% | 84% | 60% | 145% |
| 2022 | 56% | 119% | 29% | 132% | 43% | 104% | 27% | 72% | 198% | 82% | 130% | 101% |
| 2023 | 94% | 19% | 131% | 128% | 65% | 44% | 83% | 84% | 60% | 158% | 252% | 138% |
| 2024 | 108% | 107% | 102% | 127% | 149% | 128% | 84% | 77% | 218% | 152% | 75% | 111% |
| 2025 | 142% | 55% | 48% | 89% | 70% | 119% | 114% | 108% | 182% | 149% | 154% | 30% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Glacière de Monlési
Zwitserland · 36 km
- —Diepte
- —Gangen
- 1.138 mHoogte van de ingang
- 0 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1540102) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





