Frankrijk Grot met prehistorische kunst
Gouy Cave
11 °C binnen, het hele jaar.
Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst
Frédéric BISSON · CC BY 3.0
De afdaling
De ingang, op 25 m.
Het echte reliëf boven Gouy Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
25m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
11°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
120m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
11 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 23 °C, 12 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest in december: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.
- 7°2°Jan
- 8°1°Feb
- 11°3°Mrt
- 15°5°Apr
- 18°8°Mei
- 22°12°Jun
- 23°13°Jul
- 23°13°Aug
- 20°11°Sep
- 16°8°Okt
- 11°5°Nov
- 7°2°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Grot met prehistorische kunst in Frankrijk
Gouy Cave (grot met prehistorische kunst) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 25 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen.
Hoe er te komen.
- Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
- Les Authieux-sur-le-Port-Saint-Ouendichtstbijzijnde plaats · 2,3 km hemelsbreed
- Mairie Oisseldichtstbijzijnd uitzichtpunt · 3,8 km van de ingang
- Deauville Normandie airport (DOL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BVA (Beauvais)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Het water
De Le Becquet voert het meeste water van november tot maart.
De Le Becquet voert hier gemiddeld ongeveer 522 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot maart.
- 814 m³/sJan
- 735 m³/sFeb
- 639 m³/sMrt
- 470 m³/sApr
- 370 m³/sMei
- 226 m³/sJun
- 198 m³/sJul
- 202 m³/sAug
- 184 m³/sSep
- 367 m³/sOkt
- 584 m³/sNov
- 839 m³/sDec
Van ongeveer 184 m³/s in de laagste maand tot 839 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 71.618 km².
Volg de Seine van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 2andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de Gouy
- 1bronnen binnen 2 kmSource du Becquet
- 1uitzichtpunten binnen 3 kmMairie Oissel
- 4bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmDe Sotteville-sous-le-Val à Montville, variante par Rouen (rive droite) en nog 2
- 63parkeerplaatsen binnen 2 km
- 6informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 16bushaltes binnen 2 km
- 8campings binnen 8 kmAire de camping-car, Camping l'Île Adeline, Camp' Eure en nog 5
- 29hotels en pensions binnen 8 kmIbis Budget, Ibis, Le Corneille en nog 26
- 10restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
- watervallen met naam binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Les Authieux-sur-le-Port-Saint-Ouen2,3 km hemelsbreed
- Saint-Étienne-du-Rouvray2,6 km hemelsbreed
- Belbeuf3,1 km hemelsbreed
- Ymare3,7 km hemelsbreed
- Tourville-la-Rivière4,1 km hemelsbreed
- Oissel-sur-Seine4,1 km hemelsbreed
- Igoville4,8 km hemelsbreed
- Amfreville-la-Mi-Voie5,2 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Gouy Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 7 | 8 | 11 | 15 | 18 | 22 | 23 | 23 | 20 | 16 | 11 | 7 |
| Middag | 7 | 8 | 11 | 15 | 18 | 22 | 23 | 23 | 20 | 16 | 11 | 7 |
| Nacht | 2 | 1 | 3 | 5 | 8 | 12 | 13 | 13 | 11 | 8 | 5 | 2 |
| Regen (mm) | 67 | 58 | 58 | 44 | 62 | 56 | 60 | 66 | 48 | 72 | 76 | 82 |
| Regendagen | 14 | 12 | 11 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 14 | 15 | 15 |
| Zonuren/dag | 1,6 | 2,8 | 4,5 | 6,7 | 7,0 | 7,7 | 7,7 | 6,7 | 6,0 | 3,7 | 2,0 | 1,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 8 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 7 | 7 | 2 | 67 | 1,6 |
| Feb | 8 | 8 | 1 | 58 | 2,8 |
| Mrt | 11 | 11 | 3 | 58 | 4,5 |
| Apr | 15 | 15 | 5 | 44 | 6,7 |
| Mei | 18 | 18 | 8 | 62 | 7,0 |
| Jun | 22 | 22 | 12 | 56 | 7,7 |
| Jul | 23 | 23 | 13 | 60 | 7,7 |
| Aug | 23 | 23 | 13 | 66 | 6,7 |
| Sep | 20 | 20 | 11 | 48 | 6,0 |
| Okt | 16 | 16 | 8 | 72 | 3,7 |
| Nov | 11 | 11 | 5 | 76 | 2,0 |
| Dec | 7 | 7 | 2 | 82 | 1,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (25 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 68% | 223% | 105% | 81% | 40% | 78% | 37% | 93% | 86% | 142% | 42% | 130% |
| 2021 | 166% | 66% | 62% | 51% | 147% | 240% | 133% | 59% | 86% | 140% | 50% | 108% |
| 2022 | 73% | 64% | 54% | 82% | 58% | 114% | 20% | 24% | 160% | 67% | 150% | 107% |
| 2023 | 109% | 13% | 140% | 166% | 72% | 59% | 162% | 110% | 115% | 119% | 185% | 86% |
| 2024 | 105% | 197% | 118% | 148% | 147% | 114% | 144% | 90% | 234% | 128% | 77% | 70% |
| 2025 | 178% | 48% | 27% | 51% | 31% | 61% | 77% | 30% | 65% | 60% | 60% | 37% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Grottes Pétrifiantes de Savonnières
Frankrijk · 228 km
- —Diepte
- —Gangen
- 54 mHoogte van de ingang
- 12 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1547622) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.


