Naar de inhoud
cavernyas
EN
Entrée de la grotte de Gouy sur la RN15

Frankrijk Frankrijk Grot met prehistorische kunst

Gouy Cave

11 °C binnen, het hele jaar.

Ondergrondse rivierNiet openbaar toegankelijkPrehistorische kunst

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Frédéric BISSON · CC BY 3.0

De afdaling

De ingang, op 25 m.

Het echte reliëf boven Gouy Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang156 m1,0 kmverticaal × 14,1diepte niet gepubliceerdIngang156 m1,0 kmverticaal × 30,6

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

25m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

11°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

120m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

11 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 23 °C, 12 °C warmer dan binnen: neem een jas mee. Het regent het meest in december: het water stijgt snel onder de grond, ga dus na zware regen nooit zonder gids naar binnen.

buiten, bij de ingang (25 m)binnen
  1. 7°2°Jan
  2. 8°1°Feb
  3. 11°3°Mrt
  4. 15°5°Apr
  5. 18°8°Mei
  6. 22°12°Jun
  7. 23°13°Jul
  8. 23°13°Aug
  9. 20°11°Sep
  10. 16°8°Okt
  11. 11°5°Nov
  12. 7°2°Dec
Binnen: 11 °C het hele jaarMeeste regen: Dec

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot met prehistorische kunst in Frankrijk

Gouy Cave (grot met prehistorische kunst) ligt in Frankrijk. De ingang ligt op 25 m. Ze heeft een ondergrondse rivier. Ze is gesloten voor het publiek om haar te beschermen.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Niet openbaar toegankelijkBeschermd voor de wetenschap of vanwege de kunst. Zoek een replica of een bezoekerscentrum in de buurt.
  • Les Authieux-sur-le-Port-Saint-Ouendichtstbijzijnde plaats · 2,3 km hemelsbreed
  • Mairie Oisseldichtstbijzijnd uitzichtpunt · 3,8 km van de ingang
  • Deauville Normandie airport (DOL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BVA (Beauvais)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Het water

De Le Becquet voert het meeste water van november tot maart.

De Le Becquet voert hier gemiddeld ongeveer 522 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot maart.

  1. 814 m³/sJan
  2. 735 m³/sFeb
  3. 639 m³/sMrt
  4. 470 m³/sApr
  5. 370 m³/sMei
  6. 226 m³/sJun
  7. 198 m³/sJul
  8. 202 m³/sAug
  9. 184 m³/sSep
  10. 367 m³/sOkt
  11. 584 m³/sNov
  12. 839 m³/sDec

Van ongeveer 184 m³/s in de laagste maand tot 839 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 71.618 km².

Volg de Seine van bron tot monding op Riveryas

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Gouy Cave (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 2andere grotingangen binnen 3 kmGrotte de Gouy
  • 1bronnen binnen 2 kmSource du Becquet
  • 1uitzichtpunten binnen 3 kmMairie Oissel
  • 4bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmDe Sotteville-sous-le-Val à Montville, variante par Rouen (rive droite) en nog 2
  • 63parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 6informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 16bushaltes binnen 2 km
  • 8campings binnen 8 kmAire de camping-car, Camping l'Île Adeline, Camp' Eure en nog 5
  • 29hotels en pensions binnen 8 kmIbis Budget, Ibis, Le Corneille en nog 26
  • 10restaurants en cafés binnen 3 km
  • zinkgaten en dolines binnen 3 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Les Authieux-sur-le-Port-Saint-Ouen2,3 km hemelsbreed
  • Saint-Étienne-du-Rouvray2,6 km hemelsbreed
  • Belbeuf3,1 km hemelsbreed
  • Ymare3,7 km hemelsbreed
  • Tourville-la-Rivière4,1 km hemelsbreed
  • Oissel-sur-Seine4,1 km hemelsbreed
  • Igoville4,8 km hemelsbreed
  • Amfreville-la-Mi-Voie5,2 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Gouy Cave te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas2 bergen binnen 10 km
Mont Gargan · 6,6 kmCôte Sainte-Catherine140 m · 8,1 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag781115182223232016117
Middag781115182223232016117
Nacht2135812131311852
Regen (mm)675858446256606648727682
Regendagen141211111212121212141515
Zonuren/dag1,62,84,56,77,07,77,76,76,03,72,01,5
Sneeuw op de grond (cm)863000000015
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan772671,6
Feb881582,8
Mrt11113584,5
Apr15155446,7
Mei18188627,0
Jun222212567,7
Jul232313607,7
Aug232313666,7
Sep202011486,0
Okt16168723,7
Nov11115762,0
Dec772821,5

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (25 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202068%223%105%81%40%78%37%93%86%142%42%130%
2021166%66%62%51%147%240%133%59%86%140%50%108%
202273%64%54%82%58%114%20%24%160%67%150%107%
2023109%13%140%166%72%59%162%110%115%119%185%86%
2024105%197%118%148%147%114%144%90%234%128%77%70%
2025178%48%27%51%31%61%77%30%65%60%60%37%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Gouy Cave

Frankrijk

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 25 mHoogte van de ingang
  • 11 °CBinnen, het hele jaar

Grottes Pétrifiantes de Savonnières

Frankrijk · 228 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 54 mHoogte van de ingang
  • 12 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Trou de l'Abîme

België · 254 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 185 mHoogte van de ingang
  • 10 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Neptunusgrot

België · 255 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 180 mHoogte van de ingang
  • 10 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q1547622) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken